משטרת ניו יורק הודיעה: “לא נעצור צרכני מריחואנה”

קנסות במקום מעצרים: החל משבוע הבא יוכלו תושבי ניו יורק סיטי שייתפסו עם עד 25 גרם מריחואנה לשלם קנס של 100$ במקום להיאזק ולהילקח למעצר כפי שהיה נהוג עד כה. “לא רוצה שהשוטרים יתרוצצו אחרי שקיות של 25 גרם רק כדי להיגרר אחר כך לבתי משפט,” מסביר מפקד ה-NYPD.

שוטרי משטרת ניו יורק (NYPD), הגדולה שבמשטרות ארה”ב וזו שאחראית על העיר המאוכלסת ביותר במדינה, יחדלו מלעצור אנשים על החזקה של פחות מ-25 גרם מריחואנה לשימוש עצמי – זאת במסגרת מדיניות אכיפה חדשה עליה הכריז ראש העיר הנבחר ביל דה בלאזיו עוד במהלך קמפיין הבחירות שלו.

על פי המדיניות החדשה יוכלו שוטרי ניו יורק להגיש זימון לבית משפט או לרשום קנס של 100$ למי שייתפס עם עד 25 גרם מריחואנה, זאת במקום לעכב אותו באופן מיידי לחקירה ומעצר, כפי שהיה נהוג עד כה. עם זאת, מיי שייתפס בזמן שהוא מעשן מריחואנה או שהוא בעל עבר פלילי או ללא תעודת זהות, עדיין צפוי להיעצר.

על פי הדיווח הודיע מפקד משטרת ניו יורק, ביל ברטון, כי אנשים שייתפסו עם פחות מ-25 גרם מריחואנה “עשויים” לקבל קנס כספי על סך 100$ בלבד במקום להיעצר. לדבריו השינוי במדיניות ייכנס לתוקפו בעוד שבוע, 19 בנובמבר.

“השינוי במדיניות יחסוך הרבה כסף ושעות עבודת שוטרים ויאפשר להם להתמקד במלחמה בפשעים אחרים,” הסביר ברטון והוסיף כי המשאבים יופנו למלחמה בתופעה המתרחבת של שימוש בהרואין. “אני לא רוצה שהשוטרים שלי יתרוצצו אחרי שקיות של 25 גרם מריחואנה רק כדי להיגרר אחר כך לבתי משפט.”

גם זה בטח יעניין אותך
ביל דה בלאזיו מריחואנה ניו יורק
ביל דה בלאזיו, ראש עיריית ניו יורק, מציג “25 גרם מריחואנה” (אורגנו): “המדיניות הנוכחית הורסת את חייהם של יותר מדי אנשים ומשפחות”

את הדברים אמר ברטון אמש במסיבת עיתונאים מיוחדת שכינס ראש העיר ביל דה בלאזיו לכבוד ההודעה על שינוי המדיניות. דה בלאזיו עצמו עורר את סקרנותם של העיתונאים כשמהלך דבריו הציג שקית מלאה באורגנו קצוץ, במה שאמור היה לייצג 25 גרם מריחואנה שהם הכמות “המותרת”.

“כשאדם נעצר, אפילו אם מדובר בכמות קטנה של מריחואנה, זה פוגע בסיכויו להשיג עבודה טובה, זה פוגע בסיכויו להשיג דיור טוב. זה פוגע בסיכויו לקבל הלוואת סטודנט וזה למעשה יכול לרדוף אותו למשך כל חייו,” הסביר ראש העיר דה בלאזיו. “רבים מאלו שנפגעים אינם מצליחים להתרומם שוב לאחר מכן. זה הורס את חייהם של יותר מדי אנשים ומשפחות.”

ביל דה בלזיו מריחואנה ניו יורק
ביל דה בלזיו, ראש עיריית ניו יורק, מציג “25 גרם מריחואנה” (אורגנו)

כזכור, בתחילת השבוע הודיעה משטרת ניו יורק לכלל יחידות הסמים שלה לחדול לאלתר משיטות “המלכודת” המשמשות בלשים לטובת מעצרי סוחרים על ידי התחזות לאזרחים ורכישת מריחואנה מהם – וכעת נראה כי זהו היה סממן ראשוני בלבד לשינוי מדיניות רחב היקף.

החלטה זו של משטרת ניו יורק הינה המשך ישיר להחלטתו של התובע המחוזי של עיריית ברוקלין, קנת תומפסון, שהודיע לפני מספר חודשים כי יפסיק להגיש כתבי אישום בגין החזקת עד 25 גרם מריחואנה לשימוש עצמי. ברוקלין היא הרובע הגדול ביותר בעיר ניו יורק ומהווה למעשה העיר הרביעית בגודלה בארה”ב כולה.

ראו עוד:
הניו יורק טיימס: “לבטל האיסור על מריחואנה”
ניו יורק: שלט תנועה קרא לנהגים “לעשן גראס כל יום”
צפו: לראשונה ב’טיימס סקוור’ – פרסומת מריחואנה

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר