משה פייגלין ליעל גרמן: “אנו פוגעים בחולים”

לכבוד ראש השנה פירסם ח”כ משה פייגלין פנייה נרגשת לשרת הבריאות יעל גרמן ובה הוא מלין על כך שלא הצליח לעזור לחולים. “אנחנו צריכים לבקש סליחה מהחולים. המערכת ניצחה את כוונותייך הטובות,” כתב.

משה פייגלין, אולי הח”כ המזוהה ביותר היום עם מאבק המטופלים לשחרור תחום הקנאביס הרפואי והקלה על אופן ודרכי קבלת האישורים, פירסם סטטוס בפייסבוק ובו הוא פונה לשרת הבריאות גרמן בבקשה שתפעל לקידום הנושא.

משה פייגלין
משה פייגלין (תמונה: יואב איתיאל, מגזין המושבות)

“בימים אלו של חשבון נפש, אני חש צורך לשתף אותך בהרגשתי הקשה נוכח החולים הזקוקים לקנביס הרפואי,” כתב. “לפני כחצי שנה התחלנו יחד תהליך, שנועד לתת לכל חולה שעשוי להתרפא או לפחות להקל את כאבו ולצערי עלי לקבוע שבשלב זה המערכת נצחה את כוונותיך הטובות.”

פייגלין התייחס גם להוראה החדשה של ד”ר יהודה ברוך כי מעתה יחולקו אישורים רפואיים לשמן קנאביס מדולל בלבד ולא לפרחים כפי שהיה נהוג עד כה. “האמת המרה היא שהנהלים הוחמרו, לא נוספו רופאים שאמורים היו להתווסף למערך נותני הרישיונות,” אמר. “ד”ר ברוך לא נותן לחולים רישיון לקנביס בדרך בה הרופא המומחה המליץ להם (בפרחים) והוא מחייב אותם בהחלטה פקידותית גרידא לקבל את הקנביס דווקא בשמן.”

“בכוחנו לעזור לאלפי חולים שסובלים מייסורי תופת,” המשיך. “ניתן לעשות זאת ללא שום הוצאה תקציבית בהתאם להצעת החוק שהצגתי, אך אנו מעדיפים להוסיף ולמנוע מהחולים את הטיפול הטבעי והנכון משיקולים שאין להם כל קשר לטובת החולה.”

“אני נכנס לראש השנה בהרגשה כבדה שהמערכת – בשלב זה – ניצחה את הבטחתך שכל חולה יקבל את הטיפול לו הוא ראוי,” סיכם. “את הפתרון המהותי לא הצלחתי לקדם אבל בשום אופן איני מתכוון להרפות מנושא חשוב זה.”

לקריאת הסטטוס במלואו לחצו כאן.

ראו עוד: איכילוב: לא יינתנו עוד אישורים חדשים לקנאביס רפואי
ראו עוד: קומבינות, אינטרסים ואי-סדרים בתעשיית הקנאביס הרפואי
ראו גם: המטופלים בקנאביס רפואי – עבריינים בעל כורחם

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר