משאל רחוב: מה חושבים על קנאביס בבאר-שבע?

כמה עולה גרם קנאביס בעיר? האם התושבים בעד לגליזציה? ומה צריך לעשות בשביל לשנות את מדיניות הסמים בישראל? ירדנו לבדוק מה חושבים על קנאביס בבירת הנגב. צפו:

מדברים קנאביס: לפני כשבועיים פרסמנו כתבה שעסקה בהלך הרוח ברחוב ‘מאה שערים’ בירושלים בכל מה שנוגע לצמח הקנאביס, בשבוע שעבר צילמנו בשכונות הערביות של העיר, שועפאט ובית חנינא, בשביל לבחון את דעתם של המקומיים על הנושא. הפעם החלטנו לרדת דרומה בכדי לבדוק אם בבאר שבע אוהבים קנאביס:

“הקנאביס צריך להיות ממזמן חוקי,” אומר נהג מונית שפגשנו באחד הקיוסקים בעיר. “אם זה יהיה חוקי הם יצמצמו את כל הפערים של הפשיעה וכל הדברים הקטנים האלה, ילכו על הדברים הגדולים ויעזבו אנשים לנוח בשקט”.

אחד הסטודנטים שעבר במקום היה נלהב להביע את הסכמתו לנושא: “מדובר בסך הכל בצמח, תרופה, חומר שעושה לאנשים טוב ולא פוגע באנשים אחרים. הסיבה שבגינה הקנאביס לא חוקי זו בעצם סיבה עסקנית ולא סיבה פרקטית.”

מנגד היו גם מספר קטן של מתנגדים לרעיון: “זה רק עושה נזק, אם לא בטווח הקצר אז בטווח הארוך,” אמרה אחת התושבות והוסיפה: “היום אתה רואה כל כך הרבה צעירים שמשתמשים בזה בגלל שכביכול הוא חוקי, או רואים את המבוגרים והם מחקים אותם. אז לא.”

הגברת לא הייתה לבד, אדם נוסף שהתנגד ללגליזציה טען שהוא אפילו ראה אנשים מתים מקנאביס. “חד משמעית לא (לעשות לגליזציה). לא קנאביס, לא סמים., הדברים האלה הורגים בן אדם. אני ראיתי אנשים באמת מתים, ברצפה הם ממש מתו מהדברים האלה.”

שאלה נוספת שעלתה לדיון עסקה בסוגיית המחיר שתושבי באר שבע נאלצים לשלם עבור גרם קנאביס. “מאה גרם” ענתה בנחרצות סטודנטית בקיאה בנושא. “בין מאה למאה עשרים גרם, תלוי באיכות ובעונה,” ענה צעיר אחר.

מהתשובות שהתקבלו בהחלט ניתן להתרשם שהמחיר לגרם קנאביס בבאר שבע אינו שונה בהרבה משאר הארץ ועומד עדיין על טווח ה-100 שקל לגרם. יחד עם זאת אחד התושבים טען לתחילתה של מגמת ירידה במחירים: “אני יכול להגיד שכבר 90? אני יכול להגיד את זה. אנחנו רואים את המחירים קצת יורדים. אפילו נתקלתי במחירים גם קצת יותר נמוכים.”

ראו עוד:
67% מהסטודנטים בב”ש צורכים קנאביס קבוע

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר