טוען...

מריחואנה רפואית – שמן הפלא של ריק סימפסון

כיצד גילה ריק סימפסון את סגולות שמן הקנאביס שיכול להקל עליכם במקרה של כאבים כרונים להרגיע את הגלאקומה בעין ואפילו לטפל בנקודות חן סרטניות על העור שלכם – אין ספק ששפורפרת המשחה הזאת הייתה יכולה להועיל לא מעט אנשים אם היא הייתה זמינה בכל בית מרקחת…מדוע חברות התרופות לא מרימות את הכפפה?

מאז שהתחלתי להתעניין בקנאביס, וככל שחקרתי יותר את העניין, חוויתי הרבה פעמים מין הרגשה מוזרה כזאת, שגורמת לך לרצות להעיף סטירה למישהו ולצעוק – “הלו, משהו כאן ממש לא בסדר!”. כי באמת יש הרבה מאוד דברים שהייתי מגדיר “לא בסדר” בכל מה שקשור להתנהלות שלנו סביב הצמח והמדיניות כלפיו וכלפי הצרכנים שלו. ההרגשה הזאת עברה אצלי כאמור לא מעט פעמים, אבל כשניגשתי לסקור את הסיפור של ריק סימפסון ושמן הקנאביס שלו – אותה תחושה הכתה בי שוב ובעוצמה. אי-אפשר לצפות בסרט של ריק סימפסון ולהישאר אדישים. סימני השאלה עולים אחד אחרי השני עד שבסוף הסרט הצופה יוצא בתחושת בלבול וחוסר וודאות כלפי הממסד והרצון האמיתי של מוסדות הבריאות לעשות טוב לאזרחים.

ריק סימפסון
ריק סימפסון

הסיפור מאחורי השמן של ריק סימפסון

הסרט של ריק סימפסון נפתח כשהוא מתייחס בדיוק לאותה נקודה אליה התייחס אברי גלעד בסרט “גראס באישור רופא” – הקנאביס אמנם מפחית כאבים, מקל על הרבה מאוד תסמינים שתרופות אחרות לא יכולות לעזור, וגם תופעות הלוואי שלו זניחות ביותר – אבל אחרי הכל, הקנאביס הוא צמח, ועל צמח לא ניתן לרשום פטנט. אם אי-אפשר לרשום פטנט – אי-אפשר גם להרוויח כסף גדול. ועל כן אין שום אינטרס לחברות התרופות להשקיע מאמצים בפיתוח תרופה מסוימת, ולא משנה כמה היא יעילה – אם היא לא תראה רווחים ממנה. הכסף מדבר, אין מה לעשות…

קיראו עוד: למה קנאביס לא חוקי?

אבל ריק סימפסון החליט לקחת את העניינים לידיו שלו – ועם הרבה השקעה ומאמץ הוא מצליח לייצר כמות גדולה יחסית של שמן קנאביס אותה הוא מחלק חינם אין כסף לכל חולה המתדפק על דלתו לבקש מרפא. הרשויות עצרו אותו מספר פעמים, ובכל פעם הוא חזר על אותה מנטרה באומרו “זה לא משנה, אני אמשיך לחלק לאנשים את התרופה לסרטן…”

"שמן קנאביס מרפא סרטן"
“שמן קנאביס מרפא סרטן”

1975 – ריק סימפסון שומע לראשונה על סגולות הקנאביס

השנה שנת 1975, ריק סימפסון נוסע חזרה לביתו אחרי עוד יום שיגרתי בעבודה כשהוא מאזין ברדיו לכתבה המספרת על מחקר פורץ דרך שטוען שלחומר הפעיל בקנאביס, THC, יש תכונות שמסוגלות לרפא סרטן. זכור לו שבאותו רגע הידיעה מאוד סקרנה אותו, אולם בחלוף השנים דעך העניין שלו בנושא, ומאחר והוא לא שמע שום אזכור בתקשורת אודות אותו מחקר יצא ריק סימפסון מנקודת הנחה שהמחקר היה שגוי – אחרת הממסד כבר מזמן היה מנצל את הקנאביס על מנת להיטיב עם חולי הסרטן… וכך חלפו להן כמעט עשרים שנה.

ב-1997 נפצע ריק סימפסון בעבודה וחטף חבלה רצינית בראשו, הוא סבל מכאבים חזקים. הרופאים רשמו לו כדורים נגד כאבים שלא ממש עזרו לו ויתרה מכך, גרמו לתופעות לוואי לא נעימות. שנה לאחר מכן צפה סימפסון בתוכנית טלוויזיה שעסקה ביתרונות הרפואיים של צמח הקנאביס. מיד לאחר הצפייה הוא ניגש לרכוש מעט מריחואנה. אחרי מספר שאיפות הכאבים פחתו באופן ניכר, וההרגשה הכללית שלו הייתה הרבה יותר טובה. הקנאביס עזר לריק סימפסון הרבה יותר מכל שאר התרופות עליהן המליצו לו הרופאים. הוא ניגש לרופא וסיפר בהתלהבות על התרחיש – אבל הוא לא רצה לשמוע. “זה מזיק לריאות” היו עיקר התגובות שהוא קיבל ו-“הנושא עדיין במחקר…”.

שפורפרת שמן הקנאביס של ריק
שפורפרת שמן הקנאביס של ריק

מספר שנים לאחר מכן, ב-2001. הרופא אמר לריק שכבר אין להם עוד תרופות להציע לו לטיפול בכאב הראש שלו, ושהוא ניסה את כל מה שיש בשוק. בלית ברירה ניגש סימפסון לרקוח לעצמו את התרופה היחידה שכן עשתה לו טוב – שמן הקנאביס. עם הזמן הפך ריק לאדם בריא יותר, הוא הרגיש טוב יותר והוסיף שכל השכנים והחברים מסביב העירו לו על השינוי לטובה שחל בו.

בסוף שנת 2002 נמצאו שלוש נקודות על גופו של ריק שאובחנו כסרטן העור והרופאים קבעו לו תאריך לניתוח כירורגי קטן על מנת להסיר אותם. הרופאים הוציאו לו נקודה אחת ליד העין, ואמרו לו לשוב בעוד שבועיים להמשך הטיפול בשתי הנקודות האחרות. בחלוף מספר ימים האזור ליד עינו של ריק התנפח מאוד, והוא סבל מגירויים. עלו לו חששות שהטיפול בנקודות האחרות עלול לגרום לאותן תופעות מהן הוא סובל ליד עינו, לכן הוא חיפש אופציות אחרות לטיפול בבעיה. ריק סימפסון נזכר באותו מחקר “עתיק” שהוא שמע ברדיו לפני כמעט 30 שנה שהתייחס לטיפול של ה-THC בסוגים מסוימים של סרטן. בלי לחשוב פעמיים הוא לקח שני פלסטרים, מרח עליהם שמן קנאביס והניח על הסימנים שאובחנו כסרטן העור – תוך ארבעה ימים נעלמו שתי הנקודות!! ריק לא ידע את נפשו מרוב אושר – הוא מיד ניגש לרופא שלו בשביל לספר לו (שוב) על עוד מקרה מדהים שהקנאביס בא לעזרתו – אך הרופא (שוב) לא היה מעוניין להקשיב. לא משנה עד כמה ריק ניסה והתעקש, כלום לא עזר והוא נפל על אוזניים ערלות. הוא יצא מהמרפאה בתחושת אכזבה קשה. ברור שהוא ציפה לתגובה מתלהבת ואוהדת הרבה יותר מצידו של הרופא. למעשה זו הייתה נקודת התפנית בה הבין ריק סימפסון שכל “תעשיית התרופות” שלכאורה מתמקדת בשיפור חיי אדם – בעצם מתמקדת בלעשות עוד כסף. גם פניות שלו לגורמים נוספים כגון “קהילת חולי הסרטן הקנדים” לא זכו להתייחסות רצינית וכל התגובות שהתקבלו היו בסגנון “תודה על המידע אבל אנחנו לא מתעסקים בזה…”.

וכך, כשכולם הפנו לו את הגב, החליט ריק סימפסון להתחיל במסע הארוך להפצת הידע הזה. הוא מגדל קנאביס בביתו, מכין את השמן המופלא ומחלק אותו ב-ח-י-נ-ם לכל החולים. במהלך הסרט ניתן לצפות במספר מקרים נוספים של חולים הסובלים מכאבים כרונים, גלאוקומה, חרדה וכו’ שטיפלו בעצמם בהצלחה מרובה בעזרת השמן של ריק סימפסון.

צפו בסרט המלא – לברוח מהתרופה (Run from the cure):

צפו בשיחה שנערכה לפני מספר ימים עם ריק סימפסון באונטריו,קנדה:

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר