מגלגל...

מוח מריחואנה – איך קנאביס מגביר את היווצרות התאים במוח

“מריחואנה שורפת תאים במוח !!!”

כמה פעמים כבר שמעתם את המשפט: “עישון מריחואנה שורף תאים במוח” וכמה טיפשים אתם הולכים להיות אם תעשנו אותה?

עם זאת, כמה מן המוחות היצירתיים ביותר של זמננו מייחסים לחשיבה הבלתי שגרתית שלהם את ההשפעות של צמח יפהפה זה.

אם כך, האם זה דופק את המוח והופך אתכם לטיפשים, או שזה בעצם מגביר את יכולת החדשנות?

“ילדים חכמים יותר נוטים לשימוש בסמים”

מחקר מקיף שפורסם בבריטניה ועליו דווח באתר “וואלה”, מגלה כי אצל ילדים שהגיעו לשליש העליון של הציונים במבדקי מנת משכל בגיל חמש, שימוש בסמים נפוץ יותר ב-50% בגיל 30 לעומת אלו שהיו בשליש התחתון.

הממצאים העלו כי בגיל 30, בערך אחד מכל שלושה גברים (35.4%) ואחת מכל שש נשים (15.9%) דיווחו כי עישנו קנאביס במהלך השנה האחרונה. שיעורם של המשתמשים היה גבוה בכ-50% בין אלו שהיו בשליש העליון של מנת המשכל בגיל 5, לעומת אלו שהיו בשליש התחתון.

גם זה בטח יעניין אותך

ע”פ ד”ר ווייט, החוקר אשר ביצע את המחקר, “הסבר אפשרי אחד לממצאים הוא שאנשים אינטיליגנטים יותר משתעממים מהר יותר, ולכן מתנסים בסמים.”

ייתכן והסבר אפשרי אחר שד”ר ווייט לא חשב עליו הוא שהביצה קדמה לתרנגולת – כלומר, אלו שצרכו קנאביס היו חכמים יותר דווקא בגלל שצרכו קנאביס…

מחקרים מוכיחים: מריחואנה מגבירה את היווצרות התאים במוח

ובכן, לפי מחקר שנערך על ידי אוניברסיטת ססקצ’ואן (University of Saskatchewan) הנמצאת בססקאטון (Saskatoon) שבקנדה, השפעותיה של המריחואנה על המוח הן הכול חוץ ממזיקות.

פרופסור צ’יה ז’אנג (Xia Zhang) וחלק מעמיתיו באוניברסיטת ססקצ’ואן החליטו לבחון צורה סינתטית של החומר THC (החומר הפעיל במריחואנה) על קבוצת עכברי מעבדה על מנת לראות אילו השפעות יש לסם על הנוירוגנסיס (תהליך ההיווצרות והארגון של תאי המוח). הם נתנו לעכברים אלה מינונים גבוהים של החומר דמוי THC פעמיים ביום, בכל יום לתקופה של עשרה ימים וזאת בכדי לקבל מושג טוב על השפעת חומר ה-THC על תאי מוח.

מהניסוי הסתבר שהתרכובת הסינתטית דמוית ה-THC בעצם הגדילה את קצב היווצרות התאים במוח, באזור ההיפוקמפוס (נוירוגנסיס) בשיעור חד של ארבעים אחוזים!
יתרה מכך, לא רק שקצב היווצרות התאים במוח גדל, העכברים גם הראו פחות סימפטומים של חרדה ודיכאון. ההיפוקמפוס הוא אזור במוח היונקים השולט על הזיכרון, הלמידה, ההתרגשות והדיכאון. נראה הגיוני שהיווצרות מוגברת של תאי מוח יכולה להועיל לאנשים הסובלים מבעיות הקשורות לפעולות המוח הללו.

בינתיים, כאשר משווים את ההשפעות הנוירולוגיות החיוביות של המריחואנה עם השפעות נוירולוגיות אחרות של סמים המאושרים בחוק, כגון ניקוטין ואלכוהול, מגלים שניקוטין ואלכוהול למעשה מקטינים את היווצרות התאים במוח.

בתור פעיל לגליזציה זה הופך להיות קצת מעצבן לראות שהקהילות הרפואיות והמחוקקות מתעלמות מפריצת דרך שכזו. במיוחד כאשר לוקחים בחשבון את אינספור ההשפעות המזיקות של הסיגריות והאלכוהול, אשר נמכרים באופן חופשי בכל חנות שנייה ברחוב.
.
תגלית זו בעצם מסבירה למה כמה מן המוחות היצירתיים ביותר של זמננו ייחסו לחדשנותם את השפעות המריחואנה. עם כל תא מוח חדש שנוצר, נוצרת גם אפשרות לתהליך חשיבה חדש ומעניין, שיכול לשבור את גבולות היכולת של האדם.

ממצאי האוניברסיטה בנוגע לתכונות נוגדות החרדה של ה-THC מסבירות גם את אופיים השלו של מעשני מריחואנה, וכעת לא קשה להבין מדוע למעשני המריחואנה יש גישה “חסרת דאגות” כלפי החיים.

כעת, קחו רגע לחשוב על כמה באמת נפלא הצמח הזה! ניתן לייצר ממנו בגדים (צמח הקנאביס הוא בעל הסיבים החזקים ביותר בעולם), הוא מספק תזונה (זרעי קנאביס מכילים את החומרים המזינים הנמצאים בכל סוגי המזון)! רכיבו העיקרי, חומר ה-THC, הוכח כחומר אנטי מסרטן המסוגל לחסל גידולי לימפה של עכברי מעבדה תוך שבועיים בלבד.

בנוסף לכל היתרונות הנהדרים הללו, כעת אושר מדעית שהמריחואנה אכן מגבירה את היצירתיות, מפחיתה דיכאון וחרדה, ומקדמת את השלווה. אין פלא שחצי מהאוכלוסייה מעשנת אותה למרות שזה עדיין לא חוקי.

מריחואנה פותחת את הראש

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר