מפקד המשטרה שהפך לפעיל לגליזציה: “בתור שוטר גרמתי נזק”

טום לויד, מפקד משטרת קיימברידג’שייר לשעבר, פרש מהמשטרה לאחר שמאס במלחמה בסמים וינהיג מעתה את “הקואליציה הממלכתית לקידום הלגליזציה” בבריטניה. “בתור שוטר גרמתי ליותר נזק מתועלת,” הוא אומר כעת.

לאחר שיותר מ-200 אלף אזרחי בריטניה חתמו על עצומה למען לגליזציה של קנאביס בכל רחבי הממלכה, אולצה הממשלה על פי חוק לתת את תגובתה הרשמית בנושא. למרות הציפיות החיוביות, דחתה הממשלה בתשובתה את ההצעה על הסף – בטענה כי “לגליזציה תשלח מסר לא נכון”. כעבור מספר שבועות וכמה כותרות בעיתונים נאותו נציגי הממשל לאשר כי ייערך דיון רשמי בנושא במהלך חודש אוקטובר.

עם זאת, במשטרה הבריטית חושבים אחרת: לפני חודשיים הצהיר מפקד מחוז דורהם רון הוג כי אין בכוונתו ובכוונת שוטריו להמשיך לרדוף אחר אזרחים המשתמשים או מגדלים בביתם מספר מצומצם של צמחי קנאביס. אל הוג הצטרפו עוד מספר מפקדי משטרה במחוזות שונים באנגליה – כולם הצהירו כי הרדיפה עולה להם יותר מדי כסף ועל כן בכוונתם לחדול מלאכוף עבירות מסוג זה.

משורות המשטרה לראשות מטה המהפכה

אמש נרשם צעד נוסף לטובת המאבק ללגליזציה, כשלא אחר מאשר מפקד משטרת קיימברידג’שייר לשעבר טום לויד בכבודו ובעצמו, מי ששרת בכוחות המשטרה מעל לשני עשורים, הודיע כי הוא תולה את המדים הכחולים ועובר לתפקיד חדש ומפתיע.

טום לויד - מפקדת משטרת קיימברידג'שייר לשעבר
טום לויד – מפקדת משטרת קיימברידג’שייר לשעבר

החל מהחודש הקרוב, יחל לויד את כהונתו בתור יושב הראש של “קואליציית הקנאביס הלאומית” (NCC), המורכבת ממספר תנועות וקבוצות חברתיות ופוליטיות הקוראות ללגליזציה של צמח הקנאביס לצרכי פנאי מעל גיל 18.

הארגון החדש שקם ומתהווה בימים אלו, שם לו למטרה להעביר את הקרב למען לגליזציה מהפן החברתי אשר בו עיקר ההתמקדות כיום, אל הפן הפוליטי, המקצועי, בו יסומנו כמטרה המחוקקים הרלוונטיים הדרושים לקידומו של המהלך.

“בתור שוטר גרמתי יותר נזק מתועלת”

בראיון שהעניק לויד לאתר ‘הגארדיאן’, הוא ציין כי אכיפת חוקי הסמים היא בעייתית ושגויה וכי זו אינה השיטה היעילה ביותר לטיפול במצב.

“כאשר אתה עוצר אדם המחזיק ברשותו סמים, האם אתה באמת עוצר פושע?” שאל לויד והוסיף כי הוא גרם “יותר נזק מתועלת”.

“הזדמנות ליצור שינוי”

“הבעיה העיקרית ביצירת שינוי בתחום היא העובדה שאנשים מסתכלים על צרכני סמים ולא לוקחים אותם ברצינות,” הוא אומר. לדבריו, הקמתו של הארגון החדש מהווה את ההזדמנות לשנות את פניו של המאבק ולהביא לשינוי המיוחל בעזרת רצינות ומקצועיות.

בחודש הבא צפויים כאמור חברי הפרלמנט הבריטי להעלות את נושא הלגליזציה לדיון רשמי בעקבות הלחץ הציבורי האדיר ובעקבות התבטאויותיהם החריגות של בכירי השוטרים באנגליה. למרות שעל פי תחזיתו של לויד החוק אינו עומד להשתנות בקרוב, עד לדיון עצמו, שייערך ב-12 לאוקטובר, שם לעצמו הארגון כמטרה לנסות להמיר את דעתם של חברי פרלמנט רבים ככל האפשר.

“כאשר חברי הפרלמנט, בעיקר השמרנים שבהם, מקבלים פנייה רגילה במייל, מאד קל להם להתעלם ממנה או לענות עליה בשלילה. כשהם יעמדו מולנו ומול החולים שסובלים ללא התרופה שלהם, נראה אותם אומרים להם שהם אינם יכולים לקבל אותה,” הציג לויד את משנתו.

חברי קואליציית הקנאביס הבריטית NCC
חברי קואליציית הקנאביס – הפנים החדשות של המאבק ללגליזציה

גם בישראל עברו פעילי הלגליזציה מהגנה להתקפה בשנים האחרונות, וניצלו את הרשתות החברתיות, בעיקר פייסבוק, בכדי לפנות ולהגיב לנציגי ציבור בכדי שיפעלו לקידום הנושא. בתוך שלוש שנים לקחו גם תמר זנדברג, גם משה פייגלין וגם ינון מגל את הנושא תחת אחריותם ומקדמים אותו בהתאם.

גם בימים אלו פונים פעילים לנציגי ציבור בכדי לעודד אותם להצביע בעד הצעת החוק שהגיש ינון מגל להפסקת הפללת צרכני הקנאביס בישראל.

ראו עוד:
זוכו מסחר בסמים: “גידלנו את הקנאביס לשיווה”
סמים בשידור חי: מתנדבים יעשנו גראס בטלוויזיה
ביוגרפיה חדשה: דייויד קמרון נהג לעשן מריחואנה

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר