חוק הרעש החדש: מעשן מריחואנה? עדיף שתהיה בשקט…

אושר: חוק חדש שיאפשר לשוטרים להתפרץ לבתים שבוקע מהם רעש – ללא צו • המטרה: למנוע אלימות

* עדכון: הכנסת אישרה אמש (8.7) בקריאה שנייה ושלישית וברוב גדול של 47 תומכים מול 4 מתנגדים את החוק שיאפשר למשטרה להיכנס לדירה כאשר התקבלה תלונה כי בוקע ממנה רעש. על פי החוק החדש, שוטר יוכל להיכנס לדירה בלי צו ולבקש להפסיק את הרעש. אם הרעש לא נפסק, השוטר רשאי לנקוט אמצעים חיוניים כדי להפסיקו. עד היום לא היו שוטרים רשאים להיכנס לדירה בלי הסכמת הדיירים.

חוק חדש למניעת רעש: מפלגת “יש עתיד” ממשיכה עם הסקנדלים – אחרי הזגזוגים המביכים של שר האוצר יאיר לפיד בנוגע למדיניות הכלכלית ודבריה המנותקים של שרת הבריאות יעל גרמן, מס’ 3 ברשימת המפלגה לכנסת, בנוגע לקנאביס הרפואי, מגיעה כעת הצעת חוק חדשה של חברת הכנסת מהליכוד מירי רגב ושל שר החינוך שי פירון, מספר 2 במפלגה, לפיה שוטר יהיה רשאי להיכנס למקום שבוקע ממנו רעש ולערוך חיפוש גם ללא הצגת צו של בית המשפט.

שר החינוך שי פירון
שר החינוך שי פירון

ההצעה עברה בקריאה ראשונה בכנסת ברוב של 26 תומכים מול 20 מתנגדים. ‘ישראל היום‘ מדווח כי מטרת החוק היא להקל על שוטרים להתמודד עם תלונות על רעש בדירות שכנות.

אמש (8.7) אישרה כאמור הכנסת את החוק גם בקריאה שנייה ושלישית וברוב גדול של 47 תומכים מול 4 מתנגדים

בדברי ההסבר להצעת החוק נאמר כי המשטרה מטפלת בכל יום בתלונות רבות של תושבים על רעש כלשהו הבוקע בסביבתם, וכי אירועים מסוג זה עלולים להתפתח לאלימים ולהסתיים בתוצאות קשות.

פירון אמר כי “שוטרים הנקראים לטפל באירועים של הקמת רעש נתקלים לעיתים במצבים שבהם מקור הרעש מזוהה בוודאות כבוקע מדירה מסוימת, אך האנשים השוהים במקום מסרבים לדרישת השוטרים לפתוח את הדלת. הדרך להקנות סמכות כניסה למקום היא באמצעות הוצאת צו חיפוש שיפוטי – פעולה שאורכת זמן ואינה מעשית ברוב המקרים. לכן יש לתקן את המצב הקיים”.

הצעת החוק

פשיטות על בתים בחיפוש אחר מריחואנה וחשיש הן דבר שבשגרה גם עם התנאי הקיים של הצגת צו בית משפט וניתן רק לנחש מה מסוגלת משטרת ישראל לעשות לצרכני הקנאביס בעזרת חוק שכזה.

עו”ד מיכאל גולן ממפלגת ‘עלה ירוק – הרשימה הליברלית’ אמר כי החוק הוא “אסון”. “אם שוטר חושד בכם שאתם מעשנים גראס, הוא לא צריך יותר צו. הוא פשוט יפרוץ אליכם בטענה של מסיבה, יגלה את הגראס, וענין המסיבה ישכח (גם אם תגיש תלונה למחלקת חקירת שוטרים),” אמר. “המצחיק הוא, שהשוטר אפילו יכול לשמור בוידאו את כל החיפוש והכניסה לבית, ולהשתמש בטייפ בצד הבגד (שלא נראה בוידאו) לנגן “מוסיקה רועשת” לפני הכניסה לבית (כמובן שכאשר הדלת נפתחה נהיה שקט בוידאו …).”

ראו גם: שוטרים עושים חיפוש ברכב בניגוד לחוק – בגלל שיער ארוך

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר