מנכ”ל תיקון עולם: “לא נעלה את מחירי הקנאביס לעולם, נקודה”

מטופלי הקנאביס בפאניקה בעקבות המעבר למכירת הקנאביס בבתי מרקחת – מה שיעלה את מחיר הטיפול במאות אחוזים. בתגובה מבהירה כעת חברת הקנאביס הגדולה בישראל כי אצלם המחירים ישארו כפי שהם כיום, לתמיד. “אנחנו חושבים שאסור להרוויח על חשבון חולים בישראל, אלא אך ורק במכירה לחו”ל”.

כבר בינואר 2017 חשפנו כי על פי תחשיבים של הממשלה המחיר לחלק מהמטופלים עלול להגיע עד 4,000 ש”ח – במקום מחיר של 370 ש”ח בלבד כפי שמשלמים כיום (שהוא המחיר הנמוך בעולם).

בימים האחרונים, בעקבות ההודעה כי בשבוע הבא יחל פיילוט למכירת קנאביס רפואי בבתי מרקחת – בעיקר ברשת ‘סופר פארם’ – דואגים מאוד המטופלים מפני העליה החדה הצפויה במחיר.

אהרון לוצקי
אהרון לוצקי, מנכ”ל תיקון עולם

הנושא רגיש עד כדי כך, שגם משרד הבריאות וגם סופר פארם מסרבים לחשוף מה יהיה מחיר הקנאביס במסגרת הרפורמה – יש אומרים שהסיבה לכך היא חשש לעתירה לבג”ץ מצד חולים שעשויה לעצור את כל הפיילוט לגמרי.

כעת אנו חושפים מידע חדש, שעשוי לשנות את תמונת הרפורמה כולה: ‘תיקון עולם‘, חברת הקנאביס הראשונה והגדולה בישראל, מודיעה כעת באופן רשמי למגזין קנאביס שבתגובה לחששות המטופלים היא מצהירה כי לא תעלה את מחירי הקנאביס למטופלים בישראל – לעולם.

“מדיניות החברה היא עשיית רווחים בתחום אך ורק בחו”ל ולכשיהיה יצוא, ובשום פנים ואופן לא על חשבון המטופלים בישראל,” אמר בשיחה עם המגזין מנכ”ל החברה אהרון לוצקי. “אנחנו סבורים שזו המדיניות שכל הענף בארץ צריך לאמץ”.

שקיות קנאביס תיקון עולם
שקיות קנאביס תיקון עולם

“לא צריך להתעשר על חשבון חולים בישראל,” הוסיף לוצקי. “המחירים בתיקון עולם הם 370 ש”ח, כך היו וכך ישארו. גם שמני קנאביס שניתנים לילדים ישארו באותו מחיר, ושום דבר לא ישתנה – אף פעם”.

‘תיקון עולם’, המאמינה כך נראה במה שמופיע כשם הרשמי שלה, תהיה לפיכך אלטרנטיבה, רשת בטחון, עבור אלפי חולים שעלולים למצוא עצמם נאלצים לשלם מאות ואלפי שקלים לרשתות בתי מרקחת גדולות.

“לחולי סרטן אין כסף, מאות ואלפי שקלים, לשלם עבור קנאביס,” הוסיף מנכ”ל החברה. “הם צריכים לטפל בעצמם, במשפחתם, הם צריכים כסף לאכול ולשתות, כך צריכות לנהוג גם שאר החברות – הרווחים בתחום צריכים להגיע מפעילות בחו”ל או יצוא לחו”ל ולא על חשבון המטופלים בארץ”.

הדרך בה תוכל ‘תיקון’ להציע מחיר נמוך יותר למטופלים שיחפצו בכך היא על ידי הקמת בתי מרקחת פרטיים משלה, או בשיתוף עם בתי מרקחת פרטיים אחרים, שיקבלו רישיון חלוקה ממשרד הבריאות בדומה לכל בית מרקחת אחר – זאת כמובן לאחר תום הפיילוט, בו נבחרו להשתתף 25 בתי מרקחת בלבד (21 מתוכם של סופר פארם).

חוות קנאביס תיקון עולם
עובדי ‘תיקון עולם’ בחווה

ראוי לציין שתיקון עולם מטפלת כיום בלמעלה מ 1000 ילדים אוטיסטים ואפילפטיים המטופלים בשמני קנאביס שעלות ייצורם גבוהה מהתשלום החודשי, ומסבסדת בכך באופן מעשי את הטיפול בהם.

לאור ההודעה המרשימה יהיה מעניין מאוד לראות כיצד יתמודדו החברות האחרות ובתי המרקחת של רשת ‘סופר פארם’ עם התחרות שעתידה לעמוד בפניהם, וכן מסקרן לראות האם יהיו מטופלים שיהיו מוכנים לשלם מאות שקלים על קנאביס אותו הם יכולים לקבל מתיקון עולם בעבור מחירים נמוכים בהרבה.

מוצרי קנאביס תיקון עולם
מוצרי הקנאביס של ‘תיקון עולם’ – מסבסדים עלויות לילדים

בינתיים, עד שמשרד הבריאות ו/או סופר פארם יפרסמו את המחיר הצפוי לקנאביס, מעריכים גורמים בענף בשיחה עם YNET כי הוא צפוי לעמוד על בין 300 ל-500 שקלים ל-10 גרם (או בקבוקון שמן לחילופין). המינון הממוצע של חולה המשתמש בקנאביס רפואי עומד כיום על כ-34 גרם לחודש, כך שעם כניסת הרפורמה לתוקף ייאלצו החולים לשלם בממוצע פי 3 יותר, כל על פי דיווח זה. כאמור בדיווח של המגזין נמצא כי המחירים יהיו גבוהים אף יותר.

בתוך מספר שבועות צפויה תיקון עולם לקבל אישור לתקן IMC-GAP לגידול קנאביס רפואי בהתאם לדרישות הרפורמה ובימים אלו הם מקימים מפעל חדש בעיירת פיתוח בצפון הארץ, שיקבל גם הוא תקן IMC-GMP לייצור נאות.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר