מנהיג המפלגה הליברלית בקנדה מודה: “עישנתי מריחואנה”

גל היציאה מהארון הירוק נמשך: ג’סטין טרודו, מנהיג המפלגה הליברלית בקנדה, הודה שעישן מריחאנה בזמן היותו חבר פרלמנט.

ג’סטין טרודו, 41, יו”ר המפלגה הליברלית בקנדה, הבטיח בחודש שעבר כי מפלגתו תפעל בכל הכח לקידום רעיון הלגליזציה במדינה. “הקפדתי ללמוד, להקשיב, לקרוא ולשים לב למחקרים רציניים ומכובדים שהוכיחו שעלינו לקחת את הדרך ללגליזציה. זהו הדבר האחראי ביותר שעלינו לעשות,” אמר אז.

ג'סטין טרודו
ג’סטין טרודו – מנהיג המפלגה הליברלית בקנדה

השבוע, במסגרת ראיון מיוחד לאתר Huff Post, הודה טרודו כי עישן מריחואנה גם בזמן שהיה בתפקיד חבר בפרלמנט. עם זאת הוא ביקש לציין שמעולם לא ניסה סמים אחרים ושהוא לא שותה קפה בכלל.

“הפעם האחרונה שעישנתי מריחואנה היתה לפני שלוש שנים כשכמה חברים הגיעו אליי בזמן שילדיי שהו אצל סבתם,” אמר. “אחד החברים הדליק ג’וינט והעביר אותו. מודה שלקחתי שאכטה.”

“השתמשתי במריחואנה 5 או 6 פעמים בחיי אבל מעולם לא רכשתי אותה בעצמי,” אמר עוד. “ההחלטה לעשן היתה שלי ואני חושב שמן הראוי לתת לאנשים מבוגרים לעשות החלטות דומות בעצמם.”

“האיסור על המריחואנה אינו מוצדק,” סיכם. “הממשלה מנותקת מעמדת העם בנושא זה.”

צפו:

טרודו סיפר גם כי אחיו הקטן מישל היה תחת הליכי אישום בגין שימוש במריחואנה, לפני שמת בשנת 1998 במפולת שלגים.

הראיון הפך לויראלי במהרה וזכה לאלפי תגובות שרבות מהן התמקדו דווקא באמירה אחרת של טרודו שאמר כי הוא אינו שותה קפה כלל.

“אני מבין כעת שייתכן ועשיתי טעות בכך שנהגתי בשקיפות,” צייץ טרודו בחשבון הטוויטר שלו. “אני מקבל התקפות אכזריות על כך שאיני שותה קפה.”

השאלה “האם עישנת מריחואנה?” הופנתה במקביל גם למנהיגי המפלגות האחרות. מנהיג המפלגה הדמוקרטית, תומאס מולקיר, הודה גם הוא כי עישן מריחואנה בעבר אך סרב להגיד מתי.

ראש ממשלת קנדה, סטיבן הארפר, טען כי בעקבות מחלת האסטמה ממנה הוא סובל, הוא מעולם לא עישן מריחואנה או סיגריות. בהתייחסו להודאה של טרודו, אמר הארפר כי “אני חושב שהאמירה שלו מדברת בעד עצמה.”

המפלגה הליברלית בולטת בתמיכתה בלגליזציה והחודש אף פרסמה עצומה רשמית באתר האינטרנט שלה ובה היא קוראת לגולשים להצטרף לקריאה לביטול חוקי האיסור על מריחואנה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר