ממשיכה במאבק: דנה בר-און עולה לירושלים

לאחר שבמשרד הבריאות סירבו להחזיר את מינון הקנאביס המקורי של דנה, היא פתחה אמש במחאה מול משכן ראש הממשלה יחד עם מטופלים ופעילים נוספים.

לפני כשבועיים פרסמנו כאן לראשונה על סיפורה המקומם של דנה בר-און, חולה בניוון שרירים חמור (C.M.T) המטופלת זה מספר שנים בקנאביס. העובדה שהטיפול בקנאביס שיפר באופן משמעותי את מצבה הרפואי של דנה ואף עזר לה להפחית את כמות תרופות המרשם שהיא נאלצה לנטול, לא מנעה ממשרד הבריאות להודיע לה כי מינון הקנאביס שלה יתקזז בשליש – זאת בניגוד מוחלט להמלצת הרופאים.

בניסיון נואש לבטל את הגזירה כתבה דנה סטטוס מרגש במיוחד בעמוד הפייסבוק האישי שלה, סטטוס שגרר אחריו כמות עצומה של למעלה מ-10,500 שיתופים. הרעש סביב הפרשה ברשתות החברתיות הביא לחשיפה תקשורתית רחבה כאשר לאחר הפרסום כאמור כאן ב-‘מגזין קנאביס’, הסיפור הגיע גם לאתרים ‘וואלה‘, ‘מעריב‘ ו-‘YNET‘.

אך למרות החשיפה התקשורתית האדירה, נראה כי משרד הבריאות מתעקש בכל זאת לצמצם את מינון הקנאביס של דנה בשליש – ואף פרסם תגובה מעליבה המתייחסת בין היתר לתהליך “גמילה” מקנאביס שדנה לכאורה צריכה לעבור.

“יש כאן סכנה לחיים של אנשים”

לאור התגובה הפוגענית של משרד הבריאות, ומשהבינה כי ככל הנראה אין גורם ממסדי שיעזור לה בפתרון הסוגיה, החליטה אמש דנה לקיים את הבטחתה ולעלות למשכן ראש הממשלה בירושלים בכדי למחות יחד עם מטופלים ופעילים נוספים כנגד ההתנהלות המביכה של המדינה מול מטופלי הקנאביס.

מטופלים ופעילים מכינים שלטים
מטופלים ופעילים מכינים שלטים

“אני כבר התחלתי לאבד תחושה בידיים” סיפרה דנה לכתב המגזין שהגיע למקום “כרגע, במינון הנוכחי אני אתנוון, בין אם אני אשאר בבית ובית אם אני אשאר פה – אז אני עושה מה שאפשר כל עוד אפשר”.

יחד עם דנה הגיעו כאמור גם מספר מטופלים נוספים בקנאביס הסובלים ממחלות שונות, כמו גם פעילים שהגיעו להביע את תמיכתם ולעזור בהכנת השלטים “מבחינתי, אם יש שמץ של הגיון בערכת הבריאות, לכל הפחות הם צריכים לעשות עצור – אחורה פנה” ממשיכה דנה “יש כאן איזו שהיא מידה של סכנה לחיים של אנשים, לא רק שלי: של חולי אפילפסיה, חולי קרוהון…אבל יש התעלמות ואדישות לגודל ההחלטה, למה המשמעות של אותה ההחלטה, זה לא ללחוץ סתם על מקלדת ולעשות מספר – זה לבטל חיים שלמים של בנאדם”.

ראו עוד:
הכירו את לירן – מסורב קנאביס רפואי
רק בשביל לקבל תרופה: גולן ג’רופי סיפור מלחמה

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר