מלחמות פייסבוק: יש עתיד נגד תמר זנדברג

נציג מפלגת ‘יש עתיד’ פנה לח”כ תמר זנדברג ודרש ממנה להורות לפעיליה לחדול מלפרסם הודעות בדף הפייסבוק של שר האוצר לפיד ● “כל מי שהצביע יש עתיד יודע שלפיד מתנגד לליגליזציה,” כתב ● זנדברג תגיש מחר שאילתה ובה דרישה לחקור את עמוד הפייסבוק של שר האוצר לפיד.

ד”ר דורון פדהצור, מס’ 50 במפלגת ‘יש עתיד’, פנה לח”כ תמר זנדברג מ’מרצ’ ודרש ממנה להורות לפעיליה להפסיק לפרסם הודעות הנוגעות ללגליזציה בדף הפייסבוק של שר האוצר לפיד.

דורון פדהצור
ד”ר דורון פדהצור

הפנייה של ד”ר פדהצור לזנדברג באה בעקבות פוסט שפרסמה גולשת – שכלל אינה פעילה של ח”כ זנדברג – בעמוד הפייסבוק של לפיד ובו קישור לסטטוס שהעלתה הח”כית ועסק במחקר שפורסם אמש ומצא כי לגליזציה של מריחואנה תניב למעלה ממיליארד וחצי ש”ח בשנה לקופת האוצר. “מצ’עמם…….פיהוקקקקקקקק,” כתב ד”ר פדהצור בתגובה לפוסט, שנמחק מיד לאחר שהשיבה הגולשת.

פדהצור מיהר לדף הפייסבוק של זנדברג ופנה אליה בדרישה להורות לפעיליה לחדול מלפרסם סטטוסים בדף הפייסבוק של שר האוצר. “כל מי שהצביע יש עתיד יודע שלפיד מתנגד לליגליזציה,” כתב. “אנא בקשי מפעיליך לא לפרסם פוסטים כאלה בעמוד של לפיד. בעוד 4 שנים תתקיימנה בחירות.”

דורון פדהצור לתמר זנדברג

בתגובה שאלה זנדברג את פדהצור האם הפרסום הזה הוא על דעתו של שר האוצר ואף דרשה לדעת מדוע ועל דעת מי נמחקים פוסטים של הציבור מעמוד הפייסבוק של לפיד.

“שלום רב, אבקש לדעת האם הפרסום הזה הוא על דעתו של שר האוצר,” השיבה זנדברג. “כמו כן, אבקש לדעת על דעת מי נמחקים פוסטים של הציבור מהעמוד של השר. בנוסף, אבקש לדעת האם אתה מנהל או מגיב בעמוד של שר האוצר מטעם יש עתיד, וכן האם אתה עושה זאת בתשלום.”

פדהצור לא התבלבל והשיב, שוב בזלזול: “אני ברשימת יש עתיד לכנסת. זכיתי פעם בלוטו ולכן איני זקוק לתשלום מאיש. שום פוסט לא נמחק אלא אם כן מדובר בגזענות או פוגענות לשמה,” כתב.

מלחמות פייסבוק

זנדברג השיבה: “אני מבקשת את תגובת שר האוצר על העובדה שמישהו מטעמו ביקש מהציבור להימנע מלפרסם פוסטים על הדף של השר, וכן על מחיקת תגובות לפוסט בעמוד. איש ציבור צריך לעמוד לביקורת ציבורית כל הזמן ולא רק כל 4 שנים, ובפרט במקרה של יש עתיד, הרי אתם טועים, מתבלבלים ומשנים דעתכם כל הזמן, אז בטח אי אפשר להאשים את הציבור שנשאר עם יד על הדופק.”

זנדברג מגיבה

פנינו אל ח”כ זנדברג כדי לקבל תגובה לסיפור: ״אני לא יודעת אם לצחוק או לבכות,” אמרה. “לא מדובר במשחק ילדים בזמן מערכת בחירות, אלא בעמוד רשמי של שר בכיר בממשלה.”

שאילתה לשר האוצר לפיד
השאילתה לשר האוצר (לחצו להגדלה)

“לא ברור לי כיצד פעילים יכולים למחוק תגובות ועוד לבקש מנבחרת ציבור לפעול כדי למנוע מהציבור לפרסם ביקורת לגיטימית על עמוד של שר,” הוסיפה. “בעקבות המקרה אני פונה לשר על מנת לברר מנין מגיע המימון לעמוד ומי מורשי המחיקה בו. נעדכן את הציבור בתשובה. בשולי הדברים אני ממליצה לשר לקרוא את המחקר ולהתעדכן בנעשה בעולם בנושא לגליזציה״

במקביל הגישה זנדברג שאילתה רשמית ובה דרישה לדעת מי מפעיל את הדף של שר האוצר ומי מורשה למחוק תגובות ולפנות בשמו לחברי כנסת אחרים.

הדיון נמשך כאן.

ראו גם: מדוע יאיר לפיד שיקר? מפלגת יש עתיד מגיבה לטענות
ראו גם: מה הקשר בין “יש עתיד” לחברת התרופות “טבע”?

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר