מלחמות מריחואנה בלבנון

כוחות בטחון של הממשלה הלבנונית החלו לאחרונה בפשיטות מאורגנות על שדות גידול מריחואנה בעמק הבקאע בלבנון. החקלאים המקומיים לא מוותרים בקלות ומשיבים מלחמה אמיצה הכוללת שימוש ברובים, מקלעים כבדים ורימונים.

טרקטורים הורסים שדות מריחואנה בלבנון
טרקטורים הורסים את שדות המריחואנה בלבנון

לבנון היא אחת מיצרניות החשיש המובילות בעולם ועמק הבקאע מפורסם במיוחד כאזור גידול וייצור קנאביס. הסחר במריחואנה וחשיש פרח בעיקר בתקופת מלחמת האזרחים בלבנון ואט אט הפך לתעשייה של מיליארדי דולרים. בשנת 1992, לאחר סיום מלחמת האזרחים, הטילה ממשלת לבנון איסור חמור על גידול וסחר של מריחואנה והחלה במלחמה עיקשת בחקלאים, שהלכה והתגברה בכל שנה מאז.

ביום ב’ השבוע פשטו כוחות משטרה וצבא לבנוניים על שדות מריחואנה בעמק הבקאע בלבנון וספגו אש כבדה מהחקלאים באזור שהצליחו לעצור את התקדמות הכוחות ואף פצעו שוטר אחד והעלו רכבים משטרתיים באש, דיווח העיתון הלבנוני The Daily Star.

החקלאים השיבו לחימה עזה ולא בחלו באמצעים שכללו נשק חם כולל רימונים ומקלעים כבדים וכן צמיגים שרופים וחסימות כבישים. ארגון חדשות מקומי בלבנון דיווח על שוטר אחד פצוע קשה וכ-15 טרקטורים ששימשו את כוחות הביטחון והועלו באש. נהגי הטרקטורים הוברחו מהאזור והוזהרו לא לשתף פעולה עם הממשל.

מגדלי המריחואנה בלבנון מאשימים את הממשלה בכך שזו נוטלת מהם את מקור הפרנסה היחיד שלהם ובכך מונעת את פיתוח האזור. “אזור העמק הוזנח על ידי הממשלות השונות במשך עשרות שנים וגידולי המריחואנה הם מקור הפרנסה היחיד שלנו”, אמר אחד החקלאים.

אך קולונל אדל משמושי, ראש הרשות למלחמה בסמים בלבנון, הודיע כי קנאביס הינו “רעל מסוכן” והזהיר כי סמים ישטפו את לבנון כולה אם לא ייהרסו שדות המריחואנה בעמק. “ידוע וברור שאם לא נהרוס את שדות המריחואנה, אלו יהרסו את את לבנון. אנחנו רציניים ובשבועות הקרובים אנו מתכוונים לחסל את כל הגידולים”, אמר משמושי.

מה תהיה השפעת מלחמות המריחואנה בלבנון על ישראל?

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר