מכתב להורים: “יקרים שלי, אני מעשן מריחואנה”

רבים מאמינים שהדרך ליציאה מהארון הירוק מתחילה בווידוי אל מול ההורים. מיקי (שם בדוי) כתב להוריו מכתב ובו סיפר להם על השאכטה הראשונה באל בולסון, ארגנטינה, וכי גם הוא, בנם האהוב, נהנה לעשן מריחואנה פה ושם, ושהכל בסדר.

הורים יקרים שלי,

יצא לי הכל הפוך כי תכננתי לכתוב מכתב ולהרצות לכם על הנושא ורק אז לספר לכם, אבל עדיף שאעלה הכל על הדף כי זו המומחיות שלי וכך תוכלו להבין אותי בצורה הטובה ביותר.

את הפעם הראשונה אף פעם לא שוכחים. ארגנטינה, שלושה חודשים בתוך הטיול, אל בולסון, החווה, מקום כל כך פסטורלי הנמצא ליד ערוץ נחל והמקום הוא מין קומונה של אנשים שמטיילים, שישנים בבקתות, מסתלבטים ונהנים מהחיים.

במהלך השנים שמרתם עליי כל כך טוב שאפילו לא ידעתי מה ואיך זה נראה בכלל, אבל ידעתי שאני, בצורה מושכלת, רוצה להתנסות בדבר הזה שנקרא מריחואנה. כשכבר הבנתי שזהו הדבר המטורף ביותר שחוויתי מבחינת העצמת רגשות והגברת החוויה פשוטו כמשמעו בכל מה שאתה עושה, הבנתי שגיליתי משהו שלא ידעתי שחבוי בי, דלתות שרק המפתח הספציפי הזה מצליח לפתוח אצלי, כמו פילוסופיה מחשבתית, פיתוח אג’נדה חדשה, יצירתיות והתעניינות באומנות על כל רבדיה וסוגיה, רוגע ושלווה פנימית כזו שלא הייתה קיימת בי לפני השימוש בצמח הנפלא הזה, ולאט לאט גם בצורה מושכלת התחלתי כאדם בוגר לעמוד על הסיכונים שבשימוש והתחלתי ללמוד את הנושא לעומקו.

החוויות שחוויתי בטיול זכורות לי בתור התנסויות חד פעמיות בחיים. טראקים, נופים ואתגרים למיניהם שיכולתי לחוות רק בטיול מהסוג הזה. אך דבר אחד שינה לי בעצם את אורח החיים מקצה לקצה, שינוי שיכולתי לקחת איתי גם להמשך הדרך, וזהו הצמח שמלווה אותי גם היום, צמח פלאי שמקנה לך ראייה אחרת על החיים. לדוגמא: הפכתי להיות שוחר שלום, הפכתי להיות אכפתי כלפי הסביבה וכדור הארץ ופתאום שמתי דגש על איכות ועתידו של הכדור עליו אנו חיים, הפסקתי לעשן סיגריות ואני חושב שכבר חמש שנים לא שתיתי אלכוהול (מהסוג הרע, לא יין פעם ב..). לפתע הפכתי סובלני יותר כלפי הסובבים אותי והפכתי לאדם אשר נעים יותר בחברתו (בעיקר כשאני מעשן) והפידבקים שקיבלתי מהסביבה לא הותירו בי ספקות, ולדעת חברים קרובים שמכירים אותי היטב ואפילו לדעת האדם הקרוב אליי ביותר, הפכתי אדם טוב יותר לכל הדעות במאזניים של לפני ואחרי.

אל בולסון, ארגנטינה
אל בולסון, ארגנטינה

אבל אתכם לימדו שכך מדבר מכור/נרקומן שבטוח בצדקת דרכו. חינכו אתכם שהצמח הזה שנקרא קנאביס הוא שער לגיהנום ולסמים קשים יותר ושהמשתמש בו רק ילך ויתדרדר.

בגלל היותי סקרן ודעתן שאלתי את עצמי בשנים האחרונות האם אני מעריץ את עישון הקנאביס בגלל שאני מכור ואינני מצליח לזהות את ההשפעות השליליות של עישון מריחואנה עליי?! לאחר שלוש שנות מחקר (בערך) שבהן שיגעתי את הסובבים אותי בשאילת שאלות אופי על עצמי ומה השתנה בי מאז שגיליתי את הקנאביס, בהתחקות אחר מעשים שאני עושה, או בצורה שבה אני ניגש לדברים עם ובלי לעשן, בהבנה ממה אני נהנה יותר מבחינת תחביבים (ויתור על האופנוע כי אי אפשר להחזיק שני תחביבים יקרים), הפסקת עישון סיגריות כי אין לי רצון להרוס את הגוף שלי יותר (עישון המריחואנה היווה תחליף פחות מזיק מכך), פיתוח הצד המוזיקלי שבי שעד הטיול היה חבוי למדיי, אהבת הזולת ואמונה בעתיד טוב יותר ביום מן הימים, כל הממצאים הללו ועוד רבים אחרים הביאו אותי למסקנה המתבקשת שעישון קנאביס עושה לי רק טוב ללא ספק!

ואז העמקתי בחקר הצד המדעי של הקנאביס ועברתי על כל פיסת מידע, החל ממה שהממסד טוען ועד תיאוריות קונספירציה למיניהן. הגעתי למסקנות ברורות למדי לאחר שהסתמכתי על מאמרים מדעיים ורפואיים והבנתי שכל מה שמספרים לנו על צמח הקנאביס הוא שקר שעכשיו יוצא אט אט לאור בעזרת מחקרים רבים שמתבצעים מדי יום ביומו, הן מבחינת תועלות רפואיות של הקנאביס והן מבחינת הנזק שהוא גורם או יותר נכון לא גורם.

בעשר השנים האחרונות המריחואנה הפכה חוקית לשימוש רפואי ברוב מדינות אירופה ובכעשרים מדינות בארה”ב, כאשר 16 מדינות נוספות בתהליך של לגליזציה כזה או אחר, הכוונה ללגילזציה רפואית מתייחסת לא רק לסרטן ומחלות סופניות אלא לכאבי גב ואף כאבי ראש. בעצם המריחואנה מתפקדת כמשכך כאבים כמו נורופן ואקמול ומכאן אפשר להסיק שבעצם לגליזציה רפואית היא מריחואנה להמונים…

קנאביס זה בריא
קנאביס זה בריאות…

הרוב המוחלט של שוק הסמים בישראל נשלט בידי משפחות הפשע שרק הולכות ומתעשרות כתוצאה משימוש של מעל מליון משתמשים במריחואנה (הנתון נלקח מעמותת אל סם) וזה הופך את משתמש המריחואנה לבן ערובה בידי משפחות הפשע ובידי עבריינים, כי רק הם מוכרים את זה ולכן אנחנו נאלצים להתעסק פעמים רבות עם אנשים מפוקפקים, רק כי להם יש את האומץ לגדל את הצמח בלי לפחד מהמשטרה (עלות ייצור גרם מריחואנה הינה שקל אחד בלבד כאשר הוא נמכר במאה שקלים לצרכן!). נמאס להיות בן ערובה של אנשים שמנסים למכור לא רק מריחואנה אלא על הדרך קריסטל וקוק וסמים מסוכנים אחרים. מישהו מיושב בדעתו כמוני הוא לא הבעיה, הבעיה היא הנוער שנחשף לאנשים הללו שמנסים לשכנע אותו לנסות סמים אחרים, והעובדות מדברות בעד עצמן: 35% אחוזים מהנוער בגילאים 14-17 הודו שהתנסו בעישון מריחואנה. הבעיה היא לא בצמח!

בסרט ששלחתי לכם מתוארות הסיבות האמיתיות ללמה הצמח הזה בכלל לא חוקי ובר דעת כמוני לא יכול להישאר אדיש לעובדות ולכך שאנחנו בעצם בובה על חוט בידי הקפיטליסטים שיושבים על כס המלכות ומונעים בידי אינטרסים פוליטיים וכלכליים.

ההשואה הטובה ביותר היא קנאביס מול אלכוהול ומחקרים חד משמעיים קובעים שאלכוהול גורם לנזק גופני גדול יותר מאשר צמח הקנאביס, שלא לדבר על שיעור התמותה מסיגריות וקפאין לעומת מריחואנה, כאשר אין תיעוד רפואי לבן אדם אחד שמת כתוצאה משימוש במריחואנה (שימוש בלבד לא מוות בעקיפין כמו תאונות דרכים בהשפעת מריחואנה וכדומה). מסיגריות מתים כל יום 1,567 בני אדם לצורך ההשוואה.

באמת שהמחקר שלי מתבסס על דברים רציניים ויש היבטים שליליים גם למריחואנה כגון שיבוש בפיתוח הזהות במשתמשים בגילאי העשרה שם האדם מפתח את זהותו ויש הטוענים לאיבוד זיכרון לטווח הקצר (אך לא לטווח הארוך). אבל בעצם הנזק הנגרם מאלכוהול ומסיגריות ואפילו קפאין הוא נזק פיזיולוגי מובהק כאשר המריחואנה “פוגעת” בהיבט הפסיכולוגי של האדם (אני בטוח שלא הייתם מעדיפים מישהו שיכור על פני מישהו שמעשן מריחואנה).

לגליזציה - מהמוצדקות שבמלחמות ישראל
לגליזציה – מהמוצדקות שבמלחמות ישראל

כיום אני שוקד על עבודת מחקר רצינית שתראה את האמת ולא את השקר שמכרו לנו על הצמח, וכיום בעולם הגדול הבינו שהאמת צריכה לצאת לאור. יותר ויותר מדינות פונות להפקת תועלת מהצמח (כלכלית ורפואית) על ידי לגליזציה והסדרה של הסחר במריחואנה ובזמן שבעולם אנשים מקבלים מרשם למריחואנה לכאבי ראש, כאבי מחזור וכאבי גב, כאן אנשים החולים במחלות סופניות צריכים לעבור הררי ביורוקרטיה כדי לקבל את התרופה הטיבעית! הזו שנקראת קנאביס. רק תארו לכם כתבות ומחקרים רבים המעידים על התרפאות חולי סרטן בעזרת מריחואנה והקלה על כאבם ומה זה יכול היה לעשות בשביל סבתא זיכרונה לברכה. הממצאים ידהימו אתכם.

אז לסיכום אומר שהשד לא כזה נורא וזה שמכרו לנו שקר במשך שמונים שנים זהו הדבר הנורא. מיליוני החולים (גם בכאבי ראש) אשר סבלו וסובלים וצריכים לקחת תרופות כימיות הרסניות ובעלות תופעות לוואי נוראיות שפוגעות בגוף וגורמות נזק בלתי הפיך, אנשים פשוטים ובריאים כמוני, שרק מבקשים לתת מזור לנפשם בהתמודדות עם המציאות היומיומית וכל שהם מבקשים לעצמם זה רגע של נחת בסוף היום (לחלקם גם בבוקר ובצהריים,אין זמן מוגדר לקבלת מזור), כאלה שמעדיפים לעשן ג’וינט מאשר לשתות כוס ויסקי, לאנשים שנמאס להם להיות מונעים על ידי אינטרסים של כסף גרידא ופוליטיקאים מושחתים,

לכן אני בא אליכם היום בבקשה לא לשפוט אותי על סמך מה שסיפרו לכם כי רוב המידע שגוי. אני אדם המגדיר עצמו סיפור הצלחה בחיים וכך מגדירה אותו גם הסביבה הקרובה שלו, הנני אדם בר דעת שלא יפגע בעצמו בצורה הרסנית (זה שהפסקתי לצרוך סיגריות זה כבר הישג מבחינתי), אני מבקש ממכם לחקור בנושא ולהיות סקרנים כפי שאני ניגשתי לנושא הזה ותוכלו להיווכח בעצמכם כמה השקר הוא גדול.

אני מעשן מריחואנה כבר חמש שנים וזהו, יצאתי מהארון, ואני הכי שמח שהייתי גלוי איתכם קודם כי אתם ההורים שלי ואני אוהב אתכם ואני לא יכול ללכת יותר עם מסכות לידכם כי אני מרגיש כל כך טוב איתכם ושאני יכול לדבר איתכם על הכול.

אני מעשן כבר חמש שנים והמפגש עם המריחואנה הוא בין הדברים המשמעותיים שקרו לי בחיים בגלל שזה נוגע בכל התחומים בחיי.

אני מצטער אם התאכזבתם אבל זו המציאות וככל שתעמיקו בנושא תבינו בתקווה את מה שאני הבנתי כבר מזמן, ואם אצליח לשנות את דעתכם מבחינתי זוהי המחאה האקטיביסטית שלי לקראת לגליזציה שבה אני מאמין היום יותר מכל דבר אחר!

אני אוהב אתכם ותודה שהייתם הגורם לכך שכבר אין לי סלע על הלב.

שלכם ושלי,

מיקי.

ראו גם: איך לספר להורים שאני מעשן מריחואנה?
ראו גם: יוצאים מהארון הירוק

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר