מכר "שוקו טרי" בפייסבוק – ונעצר

קצין מודיעין במשטרה "תפס על חם" צעיר שפרסם סטטוס ברשת החברתית בו הוא מציע לתושבי האזור לרכוש ממנו "שוקו טרי".

הרשת החברתית 'פייסבוק' הפכה למלכודת דבש של ממש עבור צרכנים, מגדלים וסוחרים בחומרים אסורים:

לאחר שבחודש שעבר פרסמנו על צעיר משדרות שנתפס מוכר קנאביס באחת הקבוצות בפייסבוק, ומקרה דומה של תושב השרון אשר נתפס לאחר שהעלה תמונות עם שתילי הקנאביס שלו לרשת החברתית – הבוקר מדווחת המשטרה על צעיר נוסף, הפעם מהעיר בת-ים, אשר עורר את חשדו של קצין משטרה לאחר שפרסם בתחילת חודש מרץ סטטוס מחשיד ברשת הפייסבוק בו היה כתוב: "שוקו במרכז – טרי טרי".

חשיש או שוקולד
חשיש או שוקולד?
הקצין יצר קשר עם הבחור וביקש לדעת בכמה הוא מוכר אצבע, התשובה לא איחרה לבוא: "ארבע – חמש סיגריות ב־100 שקל ו־12-11 סיגריות ב־200". בשלב זה כבר ביקש השוטר את מספר הטלפון של הצעיר והשניים קבעו להיפגש באחד מהרחובות הראשיים בבת-ים. לאחר שהשוטר קיבל את החשיש הוא אף התלונן על גודל האצבע בפני הצעיר שענה לו מיד: "אחי, תהיה לקוח קבוע שלי ותקבל אצבעות טובות יותר".

רגע אחרי ביצוע העסקה חשף השוטר את זהותו, והחשוד נעצר במקום ונלקח לחקירה – שם הוא גם הודה במיוחס לו. בנוסף, השוטרים בחנו את שאר ההתכתבויות שערך הצעיר באמצעות דף הפייסבוק שתפעל לצורך העסק, ועל ידי כך הם הצליחו לאתר בחור נוסף שרכש גם הוא חשיש מהנאשם – השוטרים מיהרו ליצור קשר עם הקונה, שהודה בקנייה ומסר את הסחורה שרכש לידי המשטרה.

בעקבות איתור המכירה הנוספת הוגש נגד הצעיר כתב אישום שני, כמו גם בקשה לבית המשפט שיאריך את מעצרו עד תום ההליך הפלילי נגדו. במהלך המשפט טען התובע מטעם המשטרה כי "נסיבות ביצוע העסקה מעידות על מסוכנותו של הנאשם לציבור", זאת מאחר ולדבריהם "הוא מפרסם את מרכולתו בראש חוצות ומבצע סחר בסם לכל דיכפין בעמוד הפייסבוק שלו". נכון לעכשיו סעיפי האשמה שעומדים כנגד החשוד הם יבוא, סחר ואספקה של סמים מסוכנים.

כזכור, לפני מספר חודשים נזפו מנהלי הפייסבוק העולמי במשטרה הפדרלית של ארה"ב ואף דרשו מהם לחדול מלבצע פעולות ברשת החברתית: "פייסבוק הבהירה כבר כי על רשויות האכיפה לעמוד בתנאי השימוש של החברה… אנו מתייחסים להתנהגות של ה-DEA כהפרה בוטה של נהלי השימוש של פייסבוק." כך נכתב לרשויות בארה"ב, מכתב זה ככל הנראה לא הגיע לידיהם של שוטרי משטרת ישראל…

ראו גם:
מכר קנאביס בפייסבוק – נעצר על ידי שוטר סמוי
משטרת הפייסבוק: העלה תמונה עם שתילי קנאביס – ונעצר
בגלל הפייסבוק? שוטרים תפסו עציץ מריחואנה בשדרות


ערוץ קנדוק ערוץ פיס נטורלס
ערוץ פיס נטורלס
ערוץ קנדוק

חדשות
Back to top button
שינוי גודל פונט