מכונית קנאביס נוסעת ברחובות קולורדו

בכיר לשעבר בענקית המחשוב HP תכנן ובנה מכונית ירוקה לחלוטין, העשוייה כולה מקנאביס ‘המפ’ ומתודלקת בביו-בוטאנול. את חומר הגלם הלא-חוקי הוא הבריח בעצמו מסין לארה”ב ועכשיו הוא מקווה להתחיל בייצור המוני. צפו במכונית הקנאביס נוסעת ברחבי דנוור, קולורדו.

ברוס דייטזן (Bruce Dietzen), בכיר לשעבר בענקית המחשוב העולמית ‘HP’, הצליח לייצר דגם חדש של מכונית שכל גופה עשוי מ-100% המפ – הקנאביס התעשייתי – ומבוססת על הדגם המקורי של “מודל T” המקורית של הנרי פורד, מייסד חברת “פורד”, כך על פי הדיווח בעיתון ה’דנוור פוסט’.

המכונית החדשה מתהדרת בתואר “המכונית הירוקה ביותר בעולם” ומתודלקת בביו-בוטאנול, שהוא סוג של דלק אקולוגי העשוי משאריות פסולת חקלאית, שבבי עץ ואלכוהול. כבר לפני שלוש שנים סיפרנו לכם על העניין המתפתח בתעשיית הרכב העולמית בנושא ההמפ והדלקים האקולוגיים, אך ברוס הוא הראשון להציג אבטיפוס עובד של הרכב.

מודל T של חברת פורד
הנרי פורד השתמש בקנאביס המפ (קנבוס) לייצור המודל T המפורסם של חברת פורד

‘מכוניות העתיד’ – אולי כבר ב-2017

“הסיפור כולו התחיל למעשה בחקלאי המפ בשם הנרי פורד,” אומר ברוס (60), שהחל בשנה האחרונה בהגשמת חזון “מכוניות העתיד” הירוקות והיעילות שניסה פורד, תעשיין הרכב ואבי חברת הרכבים האמריקאית ‘פורד’, להביא לעולם כבר לפני 7 עשורים. כיום, חברת ‘פורד’ היא אחת משלוש יצרניות הרכב הגדולות ביותר בארה”ב ביחד עם ‘קרייזלר’ ו’ג’נרל מוטורס’.

את חומר הגלם העיקרי, המפ, שאינו חוקי לפי החוק הפדרלי, נאלץ ברוס להבריח מסין לארה”ב בעצמו, ולאחר מכן החל בבניית האבטיפוס בחצר ביתו שב’קי-ווסט’, פלורידה. לאחר השלמת הבנייה יצא ברוס אל הדרכים בניסיון לגייס משקיעים ובחודש שעבר הוא הגיע לעיר דנוור שבקולורדו, בה פורחת תעשיית הקנאביס החוקי.

ברוס דייטזן ומכונית הקנאביס החדשה
ברוס דייטזן ומכונית הקנאביס החדשה

נכון להיום רק גוף הרכב עשוי מ-100% המפ, אך כאשר יהיו משקיעים פוטנציאליים מתכוון ברוס להחליף כמעט את כל חלקי הרכב, כולל חלקים מן השלדה, לעשויים 100% המפ. החלקים כבר עברו לדבריו את מבחני התאימות.

לפי התחזית שהציג ברוס, במידה ותהיה התעניינות מצד המשקיעים, דגמים ראשונים של הרכב יהיו זמינים בשוק כבר בתחילת 2017, כשהמחיר המוערך לדגם הבסיסי יעמוד על כ-42 אלף דולר.

מכונית העשוייה מ-100% המפ
מכונית הקנאביס החדשה נוסעת ברחבי דנוור, קולורדו.

ראו עוד:
סוללות קנאביס להטענת הסמארטפון בשניות
המפ במקום כותנה: 3 סיבות טובות לייצר בדים מקנבוס
משרד הבריאות: “אין הצדקה לאשר גידול המפ בישראל”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר