מכה לחברות התרופות: קנאביס במקום מורפיום

מכה לחברות התרופות: ארגון המזון והתרופות האמריקאי (FDA) פירסם אזהרה חריגה כנגד השימוש במשככי כאבים. תומכי הקנאביס הרפואי דורשים כעת להקל על קבלת התרופה הטבעית לפני השימוש בתרופות הממכרות.

אחת ההנחיות המטרידות ביותר שקבע משרד הבריאות כנגד השימוש בקנאביס רפואי היא כי אלו הסובלים מכאבים ומעוניינים בטיפול רפואי במריחואנה, ייאלצו קודם לכן לעבור שנה שלמה של טיפולים בעזרת תרופות ומשככי כאבים קונבנציונאליים המכילים חומרים אופיואידים חזקים ביותר, הדומים בהרכבם לאלו של האופיום וההרואין.

תג ה-FDA
FDA

כעת מודיע ה-FDA, ארגון המזון והתרופות האמריקני, כי בבדיקה שערך נמצא שרופאים מספקים את הטיפול בתרופות הקשות באופן נרחב מדי וכי בשנת 2010 לבדה מתו בארה”ב כ-16 אלף איש לאחר שימוש בהן.

בעקבות תוצאות הבדיקה הורה ה-FDA לרופאים לספק את התרופות הללו אך ורק לחולים הסובלים מכאבים קשים במיוחד ולא כפי שהיה נהוג עד כה, ולהסתפק בתרופות “עדינות” יותר לטיפולים מסוג זה.

קביעה זו של ארגון התרופות האמריקני פותחת פתח לכניסתו של הקנאביס הרפואי לשימוש במקומן של התרופות הקונבנציונאליות.

“המצב היום הוא שחולה ישראלי הסובל מכאב כרוני ומגיע לרופא כדי לקבל רשיון לשימוש בקנאביס רפואי, הרופא לא ייתן לו את הרשיון ויציע לו תרופות אחרות במשך שנה שלמה ורק לאחר מכן ייתן את ההמלצה לקנאביס,” דיווח הערב כתב הבריאות של חדשות 2 יואב אבן. “החולים אומרים כי מכריחים אותם להשתמש בסמים קשים וממכרים אשר עלולים לגרום למוות בעוד הם מבקשים שיתירו להם שימוש בתכשיר טבעי. בשורה התחתונה הם אומרים ‘מכריחים אותנו להשתמש בסמים קשים בעוד אנו מעדיפים להשתמש בסמים קלים’.”

צפו:

ראו עוד: קנאביס לגמילה מתרופות מרשם משככות כאבים
ראו עוד: קנאביס לטיפול בכאבים – סכנה לתעשיית התרופות
ראו עוד: שימוש בקנאביס מוביל לירידה של 30% אחוז בצריכת תרופות

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר