מי מתלונן על “ריח חזק של מריחואנה” בשיחות טלפון מזויפות?

מתיחה? קמפיין פרסומי? פישינג? או סתם הטרדה? בימים האחרונים מתקבלות במכשירי הטלפון של ישראלים שיחות ממספר לא מזוהה, בהן נשמעת תלונה מוקלטת של מי שמציג עצמו כשכן בבניין ומזהיר מפני “ריח חזק של מריחואנה במדרגות”.

ג’, תושב גוש דן, קיבל השבוע שיחת טלפון מוזרה למכשיר הטלפון שלו. על הצג הופיע המספר הלא-מזוהה 00001401 ועל הקו מה שהתברר בדיעבד כהקלטה אוטומטית.

בהקלטה, הנשמעת כאילו מדובר באדם אמיתי הנמצא בצד השני של הקו, מתלונן אדם המציג עצמו כ”שכן בבניין” על מה שהוא מכנה “ריח חזק של מריחואנה שיוצא מהדירה” ומזהיר מכך ש”כל השכנים הולכים להתמסטל”.

האזינו:

“תראה, אני שכן שלך, קיבלתי את המספר שלך מועד הבית,” נשמע ‘השכן’ אומר בהקלטה. “אני מתקשר אליך כי לפני כמה ימים היה ריח חזק של מריחואנה במדרגות ואני מאמין שזה בא מהדירה שלך, אני צודק?”

גם זה בטח יעניין אותך

“טוב אני בטוח שהיה עשן עם ריח של מריחואנה, אני רק לא בטוח אם מהדלת שלך או של מישהו אחר,” הוא ממשיך. “אתה יכול לעשות מה שאתה רוצה אל אתה אפילו לא מודע שהמדרגות מסריחות ממריחואנה וזה מפריע לשכנים מסויימים.”

שיחת טלפון מזויפת ממספר 00004101
שיחת הטלפון המזויפת מהמספר 00004101: “יש ריח חזק של מריחואנה במדרגות”

לסיום מציע “השכן” שהדייר יניח מגבת רטובה בפתח הדלת, כדי למנוע דליפה של העשן לחדר המדרגות.

רק לאחר כדקה של שיחה, נשמע צפצוף של תא קולי, אשר מסגיר כי אכן מדובר בהקלטה בלבד.

“חברים בעבודה של שותף שלי לדירה גם כן קיבלו שיחות כאלו,” אומר ג’ הבוקר בשיחה עם המגזין. “עשיתי עוד קצת בירורים והמספר ממנו יצאה השיחה זה שרת בחו”ל שדרכו אפליקציות למתיחות מוציאות שיחות. מה שכן, לא מצאתי משותף ביני לבין מי שעוד קיבל את השיחה.”

“גם אני קיבלתי שיחה כזו הזויה אתמול בלילה,” העיד אדם אחר. “זה היה תוך כדי שאני מעביר שיעור פרטי למישהו (לא לא על סמים). ניסיתי במשך כמה שניות להסביר לו שאין לי חדר מדרגות בבית… ואז טרקתי את הטלפון”.

בתגובה לפרסום שלחו לנו קוראים צילום מסך מתוך אפליקציה המיועדת לשיחות מזויפות, בה ישנה הקלטה מוכנה של השיחה הנ”ל, אותה ניתן לשלוח בלחיצת כפתור לחבריכם.

שיחת טלפון מזויפת ממספר 00004101
האפליקציה לשיחות מזויפות

בהחלט ייתכן שמדובר בסתם מתיחה לא מאוד מצחיקה, אך יש מבין מי שקיבל את השיחה המוזרה שחושב שמדובר אולי בנסיון ‘פישינג’.

השערות נוספות דיברו על קמפיין פרסומי של אחת מהרשויות או הגופים למלחמה בסמים וכן שאולי מדובר בניסיון של ארגון עלום לצמצם את השימוש בקנאביס בישראל.

האם קיבלתם שיחה כזו? ספרו לנו בתגובות

ראו גם:
איך להעלים ריח מריחואנה מהחדר

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר