מחקר: קנאביס לא גורם לפסיכוזה – אלכוהול כן

מחקר חדש בחן האם אלכוהול, טבק ומריחואנה מגבירים את הסיכון ללקות בפסיכוזה. התוצאות מראות כי השימוש במריחואנה – אפילו בקרב קבוצת סיכון – אינו מעלה את הסיכוי ללקות בפסיכוזה. אלכוהול – גם בשימוש מצומצם – דווקא כן.

על אף מחקרים שכבר הראו כי קנאביס אינו גורם לפסיכוזה, אחרי שפרופ’ רפאל משולם כבר אמר שרכיבים בקנאביס הם דווקא אידיאליים לטיפול בפסיכוזה ואל מול המציאות בה מאות אלפי ישראלים צורכים אותו וחיים בנחת, אחת הטענות הבולטות של מתנגדי הקנאביס ממשיכה להיות ההאשמה כי השימוש בצמח עלול לגרום לפסיכוזה – בעיקר בקרב אלו הנמצאים בקבוצת סיכון גנטית.

מחקר חדש שפורסם בירחון למחקר סכיזופרניה ונערך במשך 4 שנים, בדק את השפעתם של אלכוהול, טבק וקנאביס על התפתחות בעיות נפשיות אצל 170 צעירים שהוגדרו כבעלי סיכון גבוה ללקות בפסיכוזה. תוצאות המחקר הראו כי לשימוש במריחואנה לא היתה כל השפעה על התפתחות הפרעה נפשית כלשהי.

ז'אן אדינגטון
ז’אן אדינגטון, מנהלת המחקר

מנגד הראו התוצאות כי דווקא האלכוהול הוא הגורם המכריע בהתפתחות פסיכוזה. “התוצאות חשפו שגם שימוש מצומצם באלכוהול, בניגוד לטבק וקנאביס, תרם להתפתחות פסיכוזה בקרב קבוצת הבדיקה שהוגדרה כבעלת סיכון,” כתבה מנהלת המחקר, ד”ר ז’אן אדינגטון מאוניברסיטת קלגרי בקנדה.

תוצאות המחקר מחזקות את המחקר המפורסם שפורסם לפני כחצי שנה על ידי אוניברסיטת הארוורד היוקרתית, ומצא אף הוא כי קנאביס אינו מעלה את הסיכון להתפתחות סכיזופרניה.

ראו עוד: דו”ח בינלאומי: בכל 10 שניות מת אדם מאלכוהול
ראו עוד: יאיר גלר: “קנאביס מסוכן בדיוק כמו אלכוהול”
ראו עוד: אובמה: “אלכוהול מסוכן יותר ממריחואנה”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר