מחקר ענק בארה”ב: פחות בני נוער נפגעים מקנאביס

פחות בני נוער בארה”ב מעשנים מריחואנה בארה”ב למרות ההקלה בחוקי הקנאביס, כך עולה ממחקר לאומי בקרב למעלה מ-216 אלף צעירים. בין השאר נרשמו גם ירידה בדיווח על בעיות במערכות יחסים, תלות פיזית או נפשית בחומרים ובעיות במסגרות החינוכיות.

מחקר חדש ומקיף במיוחד שנערך על ידי צוות מדענים מאוניברסיטת וושינגטון מצא כי בניגוד לכל אזהרות המתנגדים, מאז אושרו בארה”ב חוקים המקלים על צרכני הקנאביס (דה קרימינליזציה, מריחואנה רפואית ואפילו לגליזציה) ישנם פחות בני נוער המשתמשים ונפגעים משימוש לא נכון בצמח.

הנתונים למחקר נאספו במסגרת הסקר הלאומי לבריאות ושימוש בסמים (NSDUH) בקרב יותר מ-216 אלף נשאלים בגילאי 12-17, המתגוררים בכל מדינות ארה”ב, בניסיון לבדוק האם חל שינוי בהיקף הבעיות הקשורות לבני נוער וקנאביס בעקבות התקדמות החקיקה החיובית בתחום הקנאביס.

מטרת המחקר הייתה לבדוק האם בני הנוער נפגעו מההקלה בתחומים שאינם רפואיים. כחלק ממכלול הבעיות שהגדירו החוקרים נבדקו בעיות במערכות יחסים, תלות פיזית או נפשית בחומרים וכן בעיות במסגרות חינוכיות. בנוסף נמדדה התפתחות של התנהגות פלילית כמו ונדליזם, אלימות ומכירת סמים.

ירידה בבעיות הקשורות לקנאביס

על פי נתוני המחקר שפורסמו השבוע (ג’), בין השנים 2002 ל-2013 חלה ירידה חדה של 24% במספר בני הנוער שדיווחו על בעיות הקשורות לקנאביס וירידה של 10% בשימוש בקנאביס.

ירידה בצריכת קנאביס בני נוער
תוצאות המחקר: מאז ההקלה בחוקי הקנאביס חלה ירידה במספר בעיות הנוער הקשורות לקנאביס

יש לציין כי הירידה במספר הבעיות ואחוזי השימוש בקנאביס בקרב בני נוער נמצאים בירידה מזה כ-10 שנים ברציפות, עוד בטרם אושרו חוקי לגליזציה מלאה בסוף שנת 2012. עם זאת וכפי שכבר נמצא לא אחת בעבר, החוקים החדשים לא העלו את האחוזים בשום אופן בניגוד לחששות.

“הופתענו לראות ירידה ניכרת בשימוש ובבעיות הקשורות למריחואנה,” מסר ראש צוות המחקר פרופ’ ריצ’ארד גרוקזה (Richard Grucza), “איננו יודעים כיצד הלגליזציה משפיעה על צרכנים צעירים… מהנתונים עולה כי חוקי המריחואנה לא משפיעים על הירידה העקבית.”

ראו עוד:
מדוע קנאביס פוגע בבני נוער: 5 הסיבות האמיתיות
האם וכיצד כדאי לספר להורים שאתם מעשנים קנאביס
העשב של השכן – פרק 4: צריכת קנאביס בקרב בני נוער

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר