מחקר: עוגיות ‘אוראו’ ממכרות כמו קוקאין

מחקר חדש קובע שעוגיות אוראו (OREO) ממכרות כמו קוקאין.

מחקר שנערך באוניברסיטת קונטיקט בארה”ב מצא כי אכילת דברי מתיקה מסוכרים מפעילה את “מרכז ההנאה” במוח בדומה לסמים כמו קוקאין ומורפין.

“המחקר שערכנו מחזק את התיאוריה שמאכלים מסוכרים ושמנים מפעילים את המוח באופן הדומה לסמים,” אמר פרופסור ג’וזף שרוידר, מנהל המחקר. “זו עשויה להיות אחת הסיבות לכך שלאנשים רבים קשה לחדול מאכילת ממתקים וכנראה אחת הסיבות הבולטות למגיפת ההשמנה בעולם המערבי.”

המחקר נערך על חולדות מעבדה אשר הושמו בתוך מבוך כשבקצהו האחד עוגות אורז ובקצהו השני עוגיות ‘אוראו’. “ממש כמו בני אדם, החולדות העדיפו את העוגיות על פני עוגות האורז,” אמר פרופ’ שרוידר.

ג'וזף שרוידר
ג’וזף שרוידר, עורף המחקר

לאחר מכן השוו החוקרים את הממצאים אל מול מבדק אחר, בו בצד אחד קיבלו החולדות זריקה של תמיסת מלח ובצד השני זריקה של קוקאין או מורפין.

תוצאות המבדק הראו כי החולדות אהבו את עוגיות האוראו לא פחות משאהבו את הסמים הממכרים. כשהותר לחולדות להסתובב באופן חופשי במבוך, הן שהו בפינה בה היו עוגיות האוראו למשך זמן זהה בו שהו בפינת הקוקאין. ממש כמו בני האדם, גם החולדות אגב, אכלו קודם את הקרם ורק אחר כך את העוגיות.

בסיכום המחקר נכתב כי: “תוצאות המחקר מראות שמאכלים עשירים בסוכר ושומנים מפעילים את תהליכי ההתמכרות במוח בדומה לסמים קשים ומחזקות את הטענה שהתמכרות לאכילת מתוקים והשמנת יתר דומות להתמכרות לסמים קשים.”

“לא נגעתי בעוגיות אוראו מאז המחקר,” סיכם פרופ’ שרוידר.

תוצאות המחקר תואמות את אלו שנמצאו במחקר אחר שפורסם לפני שנה וחצי ומצא כי גלידה ממכרת כמו קוקאין.

ראו גם: “סוכר הוא הסם המסוכן ביותר בזמננו”
ראו גם: האם מריחואנה ממכרת?

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר