מחקר: נשים מושפעות פחות ממריחואנה – גברים רגישים למאנצ’יז

מחקר חדש בחן את הבדלי ההשפעות של מריחואנה על גברים ועל נשים ומצא כי נשים מושפעות פחות מכלל תופעות הלוואי של הקנאביס ועל כן מסתגלות לחומר בקלות, בעוד גברים רגישים יותר לתופעת ה’מאנצ’יז’ הנלווית לעישון מריחואנה.

עישון קנאביס גורם לגברים לתחושת תיאבון מוגברת (תופעה המכונה מאנצ’יז), בעוד על נשים הקנאביס משפיע בעיקר בהקלה על כאבים – כך קובע מחקר חדש שנערך באוניברסיטת וושינגטון ופורסם השבוע ב’ירחון להתמכרות לאלכוהול וסמים’.

האם קנאביס משפיע אחרת על גברים ועל נשים?

במחקר, שנערך על עכברי מעבדה, בדקו החוקרים את הבדלי השפעות עישון מריחואנה על גברים ועל נשים. בבדיקה נמצא כי על אף שנשים היו רגישות להשפעות נוגדות הכאב של THC, החומר הפעיל בקנאביס, בעד 30% יותר מגברים, באופן כללי הראו הגברים רגישות גבוהה בהרבה לשאר ההשפעות של המריחואנה, בין השאר לתופעת ה’היי’ ולתופעת המאנצ’יז (תיאבון מוגבר).

“לאחר 10 ימי טיפול נמצא כי הנשים הראו סבילות גבוהה בהרבה מהגברים,” נכתב בתוצאות המחקר. החוקרים הסיקו כי נשים “מתרגלות” בקלות להשפעות הקנאביס ועל כן זקוקות לכמויות גדולות בהרבה לעומת גברים בכדי להגיע להרגשת ה’היי’ הנלווית לעישון מריחואנה.

רבקה קראפט
ד”ר רבקה קראפט, מנהלת המחקר

“יש צורך בהבנה רחבה יותר של השפעות הקנאביס על נשים,” הסבירה ד”ר רבקה קראפט, עורכת המחקר. “התוצאות הראו כי השפעות ה-THC על גברים מורגשות בעיקר בעניין ‘אפקט המאנצ’יז’, אך נשים נמצאות בקבוצת סיכון להתמכרות, שכן הן עמידות יותר בפני השפעות ה-THC.”

בגלל האסטרוגן

על פי החוקרים נראה כי הסיבה העיקרית להבדלים בין השפעת הקנאביס על נשים ועל גברים היא נוכחותו של ה’אסטרוגן’ – הורמון מין נקבי המופרש מן השחלות והינו בעל תפקיד מכריע בהתבגרות המינית של האישה.

האסטרוגן, כך על פי ד”ר קראפט, מקטין במידה רבה את השפעות המריחואנה, כך שבמהלך הימים ה-10-28 למחזור החודשי של האשה ישנה עלייה משמעותית בכמות האסטרוגן המופרשת, שמובילה לעמידות גבוהה יותר מפני השפעותיו של הקנאביס.

בסיום שלב זה ועם הכניסה לשלב הביוץ, יורדות רמות האסטרוגן בחדות, מה שמוביל לעלייה ברגישות ל-THC. “מה שמצאנו זה שעם THC אתה מקבל עלייה חדה ברגישות ממש בשלב הביוץ של האשה – ממש לאחר שרמות האסטרוגן מגיעות לשיא ומתחילות לרדת,” הסבירה ד”ר קראפט. “על כן נשים נמצאות בסיכון גבוה יותר לתלות במריחואנה.”

עוד ציינה קראפט כי במהלך המחקר לא נמצאה כל השפעה שלילית של המריחואנה על כושר וקצב הילודה של העכברות במעבדה.

ראו עוד:
חקר המאנצ’יז: מדוע קנאביס מעורר תיאבון
ויראלי: אמי אוכלת מאנצ’יז מישראל
לנשים בלבד: שמן סיכה מקנאביס – לשדרוג החוויה המינית

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר