מחקר ישראלי: 83% מחולי הסרטן מרוצים מהטיפול בקנאביס

מחקר ישראלי שנערך בבי"ח 'שיבא' תל השומר מצא כי 83% מחולי הסרטן שקיבלו טיפול בקנאביס חושבים שהוא יעיל ביותר להתמודדות עם תופעות הלוואי הקשות של המחלה.

מחקר חדש שנערך בבי"ח 'שיבא' תל השומר ופורסם החודש ב'ירחון לכאב' מחזק את ממצאי המחקרים הקודמים שנערכו בישראל בשנים האחרונות ומצאו כי השימוש בקנאביס יעיל מאוד בטיפול בחולי סרטן, הן בשיפור איכות החיים והקלה על כאבים (2012) והן בהקלה על כל תופעות הלוואי הקשות של המחלה (2013).

עידו וולף
ד"ר עידו וולף

במחקר, שנערך על ידי קבוצת חוקרים ישראליים ביניהם ד"ר עידו וולף וד"ר יסמין לשם בקרב 69 חולי סרטן במצב קשה שגילם החציוני עמד על 60, אמרו 70% כי הקנאביס עזר להם בהקלה על כאבים, 70% טענו כי הוא עזר בבחילות, 60% בהקאות, 50% באובדן תיאבון ו-44% דיווחו על ירידה בחרדות.

באופן כללי דיווחו 70% מהחולים כי קנאביס עזר להם בשיפור אורח החיים הכללי ו-83% דיווחו שהקנאביס יעיל ביותר. למעלה ממחצית מן המטופלים לא סבלו מתופעות לוואי של הטיפול ותופעות הלוואי הנפוצות שהוזכרו בכל זאת היו עייפות (20.3%) וסחרחורות (18.8%).

"על אף שתוצאות המחקר אינן יכולות לעודד שימוש בקנאביס לתופעות לוואי ספציפיות, הן בהחלט מחזקות את העמדה לפיה השימוש בו מוצדק במסגרת טיפול פליאטיבי (טיפול המתמקד בהקלת חומרת הסימפטומים של המחלה)," כתבו החוקרים והוסיפו כי "שימוש בקנאביס נתפס כיעיל ביותר על ידי חלק מהחולים הנמצאים בשלבים מתקדמים מאוד של המחלה."

צפו: קנאביס מרפא סרטן (חדשות 10)
ראו: קנאביס מרפא סרטן – 20 מחקרים שמוכיחים זאת

חדשות
Back to top button
שינוי גודל פונט