מחקר ישראלי חדש: קנאביס מקל על כל תופעות הלוואי של סרטן

מחקר שנערך בבי”ח רמב”ם מצא כי מריחואנה יעילה עבור הקלה על כל התסמינים הנגרמים ממחלת הסרטן כמו גם על תופעות הלוואי מהטיפול במחלה.

קנאביס רפואי נמצא בטיפול די רחב בקרב הסובלים ממחלת הסרטן. עם זאת, מרבית המחקרים שנערכו עד כה לבדיקת השפעת הקנאביס על הסובלים מסרטן, השתמשו במרכיבים סינטטיים ולא בדבר האמיתי.

במחקר, שנערך בקרב 211 מטופלים בבי”ח רמב”ם, מצאו החוקרים את מה שטוענים התומכים כבר זמן רב – קנאביס בצורתו הטבעית הינו “יעיל ביותר” בטיפול בתופעות הלוואי הנגרמות עקב המחלה והליך הטיפול בה.

גיל בר סלע
ד”ר גיל בר סלע, מעורכי המחקר

החוקרים מצאו כי “כל התסמינים ותופעות הלוואי של הסרטן והטיפול בו – כולל בחילות, הקאות, מצבי רוח, עייפות, אובדן משקל, אנורקסיה, עצירות, תפקוד מיני, בעיות שינה, גירודים וכאבים שונים – הראו שיפור משמעותי.”

“השיפור במצבם של המטופלים צריך לעודד את השימוש בקנאביס בקרב חולים אונקולוגים פליאטיביים,” נכתב בסיכום המחקר.

תופעת הלוואי היחידה שנמצאה במחקר היא פגיעה מסויימת בזכרון, אך החוקרים ציינו כי ייתכן והפגיעה נגרמה גם משימוש בתרופות מרשם ביניהן משככי כאבים ותרופות דכאון

במהלך 2 חודשי המחקר נפטרו 25% אחוז מהמטופלים והחוקרים ציינו כי עובדה זו “מעלה את השאלה האם רופאים רושמים טיפול בקנאביס מאוחר מדי, ואם כן, מדוע?”

למריחואנה ישנן תופעות לוואי מזעריות ביחס לאלו של התרופות הנמצאות היום בשימוש, בעיקר אלו לטיפול בסרטן, והיא נחשבת ל”בטוחה מבחינה רפואית”, כך על פי החוקרים.

ראו גם: קנאביס מרפא סרטן

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר