החיים עצמם: 10% פחות מתאבדים במדינות עם קנאביס רפואי

יותר קנאביס פחות התאבדויות: במדינות בהן אושרו חוקי קנאביס רפואי יש כ-10% פחות מקרי התאבדות בקרב גברים בני 20 עד 39 – כך על פי מחקר שבדק נתונים של 17 שנים. “השימוש בקנאביס עוזר להתגבר על חוויות קשות ומלחיצות,” מסביר החוקר הראשי.

מחקר שפורסם לאחרונה מצא שבמדינות בהן הותר השימוש בקנאביס רפואי נרשמו פחות תרופות לחולים. מחקר אחר שפורסם בעבר בירחון האמריקני לבריאות הציבור ובחן נתונים של 17 שנים, מראה כי ייתכן שהתרת השימוש בקנאביס רפואי תורמת גם להפחתה משמעותית במספר מקרי ההתאבדות.

עבור המחקר סקר צוות החוקרים נתונים הנוגעים למקרי התאבדות שהתרחשו ברחבי ארה”ב בין 1990–2007. הנתונים נאספו מתוך המערכת הלאומית לסטטיסטיקה (NVSS).

יותר קנאביס – פחות מתאבדים

על פי ממצאי המחקר במדינות בהן אושר השימוש בקנאביס רפואי, אחוז מקרי ההתאבדות בקרב גברים בגילאי 20 עד 29 היה נמוך ב-10.8% לעומת מדינות שאינן מאשרות טיפול זה, ואילו בקרב טווח הגילאים 30 עד 39 היה אחוז המתאבדים נמוך ב-9.4%.

פחות התאבדויות במדינות עם קנאביס רפואי
פחות התאבדויות במדינות עם קנאביס רפואי

במסגרת המחקר נבדקו מלבד הגברים גם נתוני ההתאבדות בקרב נשים באותן המדינות. הממצאים היו פחות חד משמעיים אך נטו לכיוון דומה – ירידה במספר ההתאבדויות.

“מספר מקרי ההתאבדות במדינות שאישרו לגליזציה רפואית נמוך בצורה ניכרת,” אמר ד”ר מארק אנדרסון (Mark Anderson), המדען הראשי ומנהל המחקר. “היחסיות בין קנאביס רפואי לבין ירידה במספר מקרי ההתאבדות מראה כי ניתן להשתמש בקנאביס כדי להתגבר על אירועים קשים ומלחיצים בחיים.”

למרות הממצאים החיוביים הדגישו החוקרים כי לא ניתן לוודא שהירידה קשורה אך ורק לשימוש בקנאביס עצמו, וציינו כי אחד הגורמים העיקריים שעשוי גם הוא להשפיע על ירידה זו הוא שימוש מופחת באלכוהול. מחקרים קודמים מצאו אגב שהרחבת השימוש בקנאביס מובילה גם לירידה בשימוש באלכוהול.

ראו עוד:
התאבד לאחר שנתפס מגדל קנאביס בטאיוואן
מחקר ענק בארה”ב: פחות בני נוער נפגעים מקנאביס
מחקר: ירידה ברכישת תרופות – בזכות קנאביס רפואי

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר