טוען...

מחקר חדש קובע: הריאות שלך אוהבות מריחואנה

מחקר אשר פורסם לאחרונה ומסכם 20 שנות מחקר קובע: עישון מריחואנה לא פוגע בריאות.

אחרי שבמחקר קודם כבר הוכח כי עישון מריחואנה איננו גורם לסרטן, אחת מהטענות הנפוצות של מתנגדי המריחואנה, כעת אנו מתבשרים כי יתרה מכך: עישון מריחואנה מפתח ומחזק את הריאות.

התוצאות מבוססות על מחקר שנמשך לאורך יותר מ-20 שנה (1985-2006) וכלל מעקב אחר 5115 גברים ונשים בני 18 עד 30 ב-4 מדינות שונות בארה”ב. מסקנות המחקר קובעות כי עישון מריחואנה איננו פוגע בריאות ואף מגביר את נפחן במעט.

המחקר

החוקרים התמקדו ביחס בין שני מדדים עיקרייים: נפח הנשיפה המאומצת בשנייה הראשונה, ה-FEV (אצל נבדק בריא, כ-85% מנפח הריאות יוצאים בתוך שנייה אחת בנשיפה מאומצת) והקיבולת החיונית המאומצת, ה-FVC.

החוקרים מצאו כי בניגוד לעישון סיגריות אשר מוריד את האחוזים של שני המדדים, עישון מריחואנה דווקא משפר אותם.

החוקרים סייגו את הממצאים וציינו שהנתונים מבוססים על עישון קבוע אך לא כזה המוגדר “כבד” וכן שבעישון מריחואנה כבד, האחוזים יורדים במעט. החוקרים הוסיפו כי רק מספר בודד של הנבדקים היה מוגדר כ”מעשנים כבדים” ולכן הנתונים לגביהם הם לא חד-משמעיים אך כאמור, אלו שעישנו מריחואנה מספר פעמים בשבוע הראו סימני שיפור בתפקוד הריאות.

ממצא נוסף עליו דיווחו החוקרים הוא שההרגל של עישון מריחואנה יורד ככל שחולפות השנים ואילו הרגל עישון הסיגריות נשאר קבוע ואף עלול להתגבר לאורך השנים.

עם זאת, בתשובה לשאלה “מהו הגורם לכך שעישון מריחואנה מגדיל את נפח הריאות” ענו החוקרים כי הם מניחים שדווקא אופן העישון ולא מרכיבי הקנאביס הוא זה שגורם להגדלת נפח הריאות. החוקרים מתייחסים כמובן לנוהג של החזקת עשן המריחואנה בריאות לאורך זמן בעת העישון.

בום בולנאט

[wp_lightbox_anchor_text_display_external_page link=”http://jama.ama-assn.org/content/307/2/173.short” width=”900″ height=”500″ title=”JAMA – Journal of American Medical Association” rel=”nofollow” text=”מקור”]

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר