מחקר: הורים לילדים חולי אפילפסיה עוברים לטיפול בקנאביס

יותר ויותר הורים לילדים הסובלים מאפילפסיה (מחלת הנפילה) ואינם מצליחים למצוא פתרון קונבנציונאלי, עוברים לטיפול בקנאביס ורואים תוצאות משביעות רצון.

מחקר חדש שנערך במחלקה לנוירולוגיה באוניברסיטת סטאנפורד בארה"ב ופורסם החודש ב'ירחון להתנהגות אפילפטית' מצא כי הורים רבים פונים לטיפול רפואי מבוסס קנאביס בכדי להתמודד עם ההתקפים הקשים מהם סובלים ילדיהם חולי האפילפסיה. על פי המחקר, ברוב מוחלט של המקרים, התוצאות מוצלחות ביותר.

"אפילפסיה חמורה מאופיינת בהתקפים תכופים, עיכובים התפתחותיים ופגיעה משמעותית באיכות החיים," נכתב בתקציר המחקר. "כדי לטפל במחלה הקשה שטרם נמצאה לה תרופה, פונות משפחות לחיפוש אחר טיפולים אלטרנטיביים. המחקר שערכנו בחן את השימוש בקנאביס עשיר בקנבינואידים לטיפול בילדים הסובלים מאפילפסיה שאין לה כל פתרון."

ראו: חולי אפילפסיה מהגרים לקולורדו בשביל לקבל טיפול בקנאביס

לצורך המחקר בדקו החוקרים 19 הורים בעלי ילדים הסובלים מאפילפסיה ומטופלים ברפואה מבוססת קנאביס (כגון טינקטורה ושמן) כדי לטפל בהתקפים הקשים של ילדיהם.

מספר התרופות האנטיאפילפטיות בהן השתמשו ההורים לפני ההתנסות בקנאביס עמד על 12 תרופות בממוצע. החוקרים מצאו כי "ששה עשר (84%) מתוך 19 ההורים דיווחו על ירידה משמעותית בתכיפות התקפי האפילפסיה בזמן שטופלו בקנאביס. מתוכם שניים (11%) דיווחו על הפסקה מוחלטת של ההתקפים, שמונה (42%) דיווחו על ירידה של למעלה מ-80% אחוזים בהתקפים וששה (32%) דיווחו על ירידה של 25%-60%.

בנוסף מצאו החוקרים כי "יתרונות נוספים של השימוש בקנאביס כוללים מצב רוח טוב יותר, שינה טובה יותר ועירנות גבוהה יותר". תופעות הלוואי היחידות שדווחו היו "סחרחורת ועייפות".

בסיכום המחקר נכתב כי הורים רבים משתמשים בקנאביס עשיר בקנבינואידים כטיפול בילדיהם הסובלים מאפילפסיה עמידה לטיפול קונבנציונאלי.

ילד סובל מאפילפסיה - מטופל בקנאביס
ג'יידן – ילד סובל מאפילפסיה – מטופל בקנאביס

הסיפור המוכר ביותר בנושא זה הוא של ג'יידן, ילד הסובל מתסמונת דרבט – סיבוך נדיר והרסני של אפילפסיה – ומטופל בעזרת קנאביס. לאחר 4 שנים רצופות של תרכובות סמים, כדורים ותרופות מרשם עם מאות תופעות לוואי חמורות, רופא בסן-פרנסיסקו המליץ לג'ייסון, אביו של ג'יידן, לנסות מריחואנה רפואית. האב הסקפטי היה מוכן לנסות הכל והסכים להתחיל טיפול ב-CBD.

מנת ה-CBD הראשונה שקיבל ג'יידן, צולמה בשידור חי במסגרת הסדרה "מלחמות מריחואנה" (Weed wars) שהופקה עבור ערוץ "דיסקברי". לאחר שנטל ג'יידן את ה-CBD, הפסיקו ההתקפים מיד ולמשך 4 ימים רצופים!

לסיפור המלא ראו: המסע הגדול של ג'ייסון וג'יידן – איך קנאביס מציל את חייו של ילד בן 6 הסובל מאפילפסיה

מחקרים שנערכו בעבר כבר מצאו כי קנאביס יעיל בטיפול באפילפסיה ועדויות שפורסמו גם כאן בארץ מדווחות על השיפור המשמעותי שחווים הסובלים מהתסמונת הקשה.

על אף היתרונות הברורים של הקנאביס בטיפול באפילפסיה, המחלה אינה נמצאת ברשימת ההתוויות של משרד הבריאות ואינה מזכה באישור קנאביס רפואי.

ראו גם: חברה מפתחת תרופות ממריחואנה עבור אפילפסיה, סוכרת וקוליטיס


ערוץ קנדוק ערוץ פיס נטורלס
ערוץ פיס נטורלס
ערוץ קנדוק

חדשות
Back to top button
שינוי גודל פונט