מחקרים מוכיחים: יותר מריחואנה – פחות אלכוהול ותאונות דרכים

מחקר חדש ומקיף שפורסם השבוע במגזין ‘פורבס’ מציג סיכום מחקרים המראים כי לגליזציה של קנאביס מובילה לירידה בשימוש באלכוהול, לירידה בכמות תאונות הדרכים ולעלייה בבריאות הכללית של הציבור.

מחקר חדש אשר מסכם ממצאי מחקרים מעשרות השנים האחרונות, מציג תמונה אופטימית במיוחד של יתרונות הלגליזציה של הקנאביס על בריאות הציבור. על פי החוקרים, לגליזציה תוביל לירידה באחוזי השימוש באלכוהול, ירידה בתאונות הדרכים הקטלניות ובאופן כללי – לעלייה בבריאות הציבור.

המחקר, שפורסם לפני שבועיים במגזין ‘פורבס’ (אמש גם בגירסה הישראלית שלו ולפני שבוע ב’הארץ’), מצא שהגבלת גיל השתייה בארה”ב ל-21 הביא לעלייה בצריכת המריחואנה בגילאים צעירים וכי צריכת המריחואנה צונחת משמעותית בקרב אותם צעירים בהגיעם לגיל 21, בצעד “המצביע על כך שצעירים-בוגרים מתייחסים לאלכוהול ומריחואנה כמחליפים האחד של השני”. עוד נמצא כי במקביל לאישור מתן מריחואנה לצרכים רפואיים חלה ירידה במכירות הבירה בארה”ב, וצניחה משמעותית נרשמה גם בקרב “השותים הכבדים”.

על אף אזהרות המתנגדים שטוענים כי לגליזציה של קנאביס תוביל לעלייה בשימוש בקרב בני נוער, המחקר מצא “עדות חלשה” בלבד לקשר בין האישור לשימוש במריחואנה (והפיכתה לזמינה יותר) לבין צריכתה בקרב בני נוער. יתרה מכך, בין השנים 2007 ל-2009 נרשמה בקליפורניה, המדינה המתירנית ביותר בכל הנוגע לחלוקת אישורי קנאביס רפואי, ירידה בצריכת המריחואנה בקרב צעירים.

כאמור, בניגוד להצהרותיו של מנכ”ל הרשות למלחמה בסמים יאיר גלר, שטוען שקנאביס מסוכן בדיוק כמו אלכוהול, במחקרים רבים נמצא כי שימוש במריחואנה אינו פוגע בנהיגה וכי אלכוהול מסוכן לנהיגה פי 30 יותר מקנאביס. צפו: מבחן נהיגה למעשני מריחואנה.

ראו גם: אלכוהול או קנאביס – אולי הגיע הזמן להחליף תחביב?
ראו גם: קנאביס מוביל לירידה באחוזי התאבדויות

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר