מושל קולורדו שינה דעתו: “הלגליזציה עובדת – התוצאות טובות”

לפני כניסת חוקי הלגליזציה בקולורדו לתוקפם, התנגד להם מושל המדינה ואף הצביע נגדם במשאל עם. לאחר שנפתחו חנויות הקנאביס אמר שאם היה יכול היה מבטל את הפרוייקט. כעת הוא קובע שהסדרת השוק בחוק מראה תוצאות חיוביות, וכי כלכלתה של קולורדו השתפרה פלאים.

מושל קולורדו ג’ון היקנלופר (John Hickenlooper), שבעברו התנגד להצעת החוק ללגליזציה שאושרה במשאל עם במדינה לפני כ-4 שנים ואף הצביע נגדה, נאם החודש בוועידת עסקים ויזמות בלוס אנג’לס ומסר כי התוצאות בשטח מבהירות שהמהלך אכן עובד.

ג'ון היקנלופר שמעון פרס
היקנלופר עם שמעון פרס

במהלך שנת 2013, שנה אחרי כניסתם לתוקף של חוקי הלגליזציה בקולורדו, צוטט היקנלופר באומרו ש”לו הייתי יכול להעלים את הלגליזציה במטה קסמים הייתי עושה זאת”, ואף ציין כי “קולורדו מפורסמת בהרבה דברים, ומריחואנה לא אמורה להיות אחת מהם.”

כעת, לאחר כמעט 4 שנים ירוקות ששינו את כלכלתה של קולורדו מן הקצה אל הקצה, מביע המושל הסתייגות מדעותיו הקודמות והפסימיות, ומציב אמון מחודש בתעשיית הקנאביס – לה הוא חוזה עתיד מזהיר בתור הגב הכלכלי החשוב ביותר של המדינה.

ירידה באבטלה ועלייה בהשקעות

במהלך הועידה בה השתתפו גם מושלי המדינות ורג’יניה, ויסקונסין ופלורידה, ציין היקנלופר כי הנתונים בשטח מעידים שמהלך של לגליזציה עשוי להיות מפתח כלכלי חשוב גם למדינות אחרות בארה”ב.

על פי הנתונים החדשים, מאז אושרו חוקי הלגליזציה ירד אחוז האבטלה בקולורדו לשפל שיא של 4.2% בלבד – אחד הנמוכים ביותר בארה”ב כולה – בעיקר בזכות אלפי המשרות החדשות שנפתחו בשנים אלו בשוק הקנאביס.

בשנה שעברה סיכמה קולורדו מכירות קנאביס חוקי בסך של יותר ממיליארד דולר – סכום עצום המעיד על הפוטנציאל הכלכלי שעדיין גלום בו ומושך מספר הולך ועולה של חברות טכנולוגיה ומשקיעים לתוך המדינה.

ג'ון היקנלופר מושל קולורדו בביקור בישראל
מושל קולורדו, ג’ון היקנלופר, בכותל המערבי בישראל: “נשתף פעולה ונרוויח הון עתק”

מעבר לכך שתחזיותיו השליליות של המושל בנוגע לפגיעה בבריאות ובטיחות החברה התבדו, הרווחים ממיסוי שוק הקנאביס שהגיעו בשנה החולפת לסכום של יותר מ-100 מיליון דולר (10% מכלל המכירות) מושקעים כעת לא רק במערכת החינוך גם בבניית ושיפוץ בתי חולים, מה שככל הנראה ישפר את מצב הרפואה הציבורית בצורה משמעותית.

בשנה שעברה ביקר המושל היקנלופר כאן בישראל, נפגש עם גורמים שונים בממשלה, ולבסוף קרא לישראל לשתף פעולה עם קולורדו כדי להפוך יחדיו למעצמות קנאביס בינלאומיות. הממשלה הישראלית לא שיתפה פעולה.

ראו עוד:
מתנדבי נקיון בקולורדו מקבלים ג’וינטים
מיסי קנאביס מממנים ארוחות להומלסים
קולורדו מקום 1ברשימת “100 הערים השוות”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר