מומחה הצמחים בדרך לכלא – מבקש עזרה במימון ההוצאות

נסים קריספיל יחל ביום ראשון הקרוב לרצות את עונש שנת המאסר שנגזר עליו לאחר שנתפס עם 500 שתילי קנאביס על גג ביתו. השופטים לא קיבלו את טענתו כי מדובר היה במחקר חקלאי ועתה הוא מבקש מהציבור תמיכה כלכלית בהוצאות המשפטיות הכבדות.

בנובמבר 2016 נעצר חוקר הצמחים הישראלי הידוע נסים קריספיל, לאחר שבפשיטת כוחות משטרה נמצאו 500 שתילי קנאביס אותם הוא גידל על גג ביתו.

כעבור חודש חשף קריספיל את סיפורו המרתק במלואו וטען כי כל התוצרת יועדה לטיפול בחולי סרטן בעזרת חליטת תה מקנאביס. "בסך הכל רציתי לעזור," אמר.

אחרי שנה, נובמבר 2017, גזרה עליו שופטת בית המשפט המחוזי בירושלים עונש שנת מאסר בפועל, שהיה אמור להתחיל כבר ב-31.12 אותה שנה.

תאריך יישום גזר הדין נדחה בכמה חודשים וביום א' הקרוב (29.4) יגיע קריספיל לבית הסוהר ויחל לרצות את עונשו.

בעקבות ההליך קריספיל נקלע להוצאות משפטיות גדולות, לצד חילוט ביתו על ידי בית המשפט, מה שהותיר אותו ללא כלום ומאלץ אותו לבקש כעת את עזרת הציבור במימון.

לצורך כך הוא פתח אתר אינטרנט חדש בו הוא מציע תשורות שונות בעבור מי שיעביר תשלום לחשבון מספר 368188 בבנק המזרחי הלני המלכה, ירושלים, סניף 402.

"מזה למעלה משנה אני נתון במעצר בית, רחוק מביתי ונתון לחסדיהם של אנשים טובים שדואגים להחזיק את ראשי מעל פני המים," כותב קריספיל באתר החדש ומאשים את פרקליטות המדינה שלדבריו "דרכה עלי וניסתה בכל כוחה להציג אותי כמגדל וסוחר סמים".

"הפרשה קטעה באחת את ההתנהלות של חיי, פגעה במוניטין שלי כחוקר צמחים מוביל, פגעה בחרותי ויותר מכל קטעה מחקר חשוב שאמור היה לבדוק השפעה של קנאביס על חולים סופניים," הוסיף.

"אין באפשרותי לממן את שכרם של עורכי הדין ולכן פונה לאלו שספריי ומחקריי עזרו להם, לצרכני הקנאביס באשר הם ולאלפי האנשים שהצעדתי בשבילי הארץ, שיתמכו בפרויקט," הוא אומר.

דבריו של קריספיל:


ערוצים מומלצים

ערוץ קנדוק ערוץ פיס נטורלס
ערוץ פיס נטורלס
ערוץ קנדוק

חדשות
Back to top button