“מולקולת הרוח” DMT – הסרט המלא בתרגום לעברית

“מולקולת הרוח” – סרט דוקומנטרי מרתק המשלב מדע, רוחניות ופילוסופיה ומספק רעיונות מדהימים ותאוריות שיכולות לשנות את הדרך בה אנו מבינים את היקום ואת הקשר שלנו אליו. הסרט המלא בתרגום לעברית:

על פי סקר הסמים העולמי האחרון, DMT (דימתילטריפטאמין) הפך בשנים האחרונות לאחד החומרים הפסיכדליים הנפוצים ביותר בשימוש. תוצאות הסקר זהות לסקרים אחרים שנערכו במהלך התקופה האחרונה על ידי הממשל האמריקני ומצאו עלייה קבועה באחוז המשתמשים ב-DMT – שנה אחר שנה – מ-688,000 בשנת 2006 עד ל-1.5 מיליון בשנת 2012. המשתמשים החדשים, כך נמצא במחקר, הם בעיקר גברים צעירים בגילאי בית ספר.

הפופולריות של ה-DMT תפסה תאוצה גם ואולי בעיקר בעקבות הסרט הדוקומנטרי המדובר “DMT: The Spirit Molecule” (מולקולת הרוח) וכן בעקבות סדרת ראיונות שערך צוות VICE עם צעירים המעשנים DMT.

מולקולת הרוח DMT

מולקולת הרוח” (The Spirit Molecule) הוא סרט דוקומנטרי מרתק החוקר את הדימתילטריפטאמין (DMT), תרכיב פסיכואקטיבי אנדוגני שקיים בבני אדם ובמינים רבים של צמחים ובעלי חיים.

הסרט התיעודי עוקב אחר מחקרו של ד”ר ריק שטרסמן ועוסק בהשפעת ה-DMT על בני אדם, בניסויים, תלאות, תובנות, חוויות רוחניות ובבחינה מדוקדקת יותר של השפעות החומר דרך זווית של שני עקרונות המנוגדים בדרך כלל: מדע ורוחניות.

ריק שטרסמן
ריק שטרסמן

“מולקולת הרוח” בוחנת את הקשרים בין מדעי המוח החדשניים, פיזיקת הקוונטים, והרוחניות האנושית. מחקרו של שטרסמן, וחוויות בני האדם הנבדקים לפני, במהלך, ולאחר הניסויים הקליניים האינטנסיביים, מעלים שאלות רבות ומעניינות.

בעוד סיפורו של שטרסמן נפרש, המשתתפים מדברים על התיאוריות המדהימות שלו, הכוללות סינתזה של ה-DMT בבלוטת האצטרובל במוחנו, הקשר שלו לחוויות כמעט-מוות וחטיפת חייזרים, ההיסטוריה והעתיד של הסמים הפסיכדליים, ואת הדמיון המופלא בטקסטים דתיים עתיקים המתארים נביאים עם חוויות דומות לאלו הנגרמות על ידי DMT.

בסרט מציעים מומחים אוסף מקיף של מידע, דעות וספקולציות בנסיון להבין את מהותה של חוויית ה-DMT ותפקידה בתרבות האנושית ובאנרגיית החיים של כוכב הלכת שלנו וכן מתואר הקישור הרעיוני של DMT לאבולוציה האנושית, בניית היקום, מדעי מוח מתקדמים, ותאוריות אחרות.

בשל אופייה העמוק והחוויה החזותית המדהימה הנלווית ל-DMT, הנוף החזותי של הסרט מציג מראות וויזואליים ואפקטים גרפיים בטכנולוגיה חדשנית, המציגים את השפעת החומר באופן הקרוב ביותר שנראה עד כה.

ג’ו רוגן (השחקן והקומיקאי) משמש כ”מדריך טיולים” ועוזר לנווט בעולמות הרחבים של יקום ה-DMT של שטרסמן.

ראו עוד:
צפו: כך פסיכדליה יכולה להציל את חייכם
סמי הזיה כתרופות
כימיקלים מחקריים: עקב האכילס של המלחמה בסמים

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר