מוחיקה: “הלגליזציה שלנו טובה יותר משל קולורדו”

נשיא אורוגוואי חושב שהלגליזציה בקולורדו היא אשליה וטוען כי המודל באורוגוואי יעיל הרבה יותר. “התכנית שלנו היא יותר ‘רגולציה’ מאשר ‘לגליזציה’ וכוונתנו לעשות סדר בכך שנשתלט על שוק הקנאביס,” אמר.

בשבוע שעבר פירסמה ממשלת אורוגוואי את תכנית הלגליזציה החדשה במדינה, במסגרתה יוכלו האזרחים להירשם למאגר מיוחד ולבחור אחת מתוך שלוש אפשרויות לקבלת קנאביס כחוק: גידול קנאביס בבית (עד לשישה צמחים בכל בית), הצטרפות למועדון קנאביס שיורשה לגדל עד 99 צמחי המריחואנה בעבור 15 עד 45 אנשים, או לרכוש את הקנאביס בבתי מרקחת ייעודיים בהגבלה של עד 10 גרם לשבוע. בכל אחת מהאפשרויות תותר החזקה של לא יותר מ-480 גרם במהלך שנה שלמה.

מנגד, בקולורדו החליטה הממשלה להתיר קנאביס חוקי בהגבלה אחת בלבד: מותר לקנות עד 28 גרם בכל פעם – ללא רישום כלשהו וללא הגבלה שבועית או שנתית כלשהי. בנוסף מתיר החוק בקולורדו לגדל עד 6 צמחי קנאביס לכל תושב ללא הגבלה על כמות התפוקה המותרת שיספקו אותם צמחים. התחום היחיד בו הגבילה קולורדו את שוק הקנאביס יותר מבאורוגוואי הוא הגבלת גיל הרכישה ל-21 ומעלה, לעומת אורוגוואי שמתירה רכישה מגיל 18 ומעלה. אורוגוואי גם אסרה באופן מוחלט על כל פרסום של קנאביס ותוצריו – אפשרות שאינה קיימת בקולורדו, שכן החוק האמריקני קובע כי מותר לפרסם כל דבר חוקי במסגרת חופש הביטוי.

חוזה מוחיקה נשיא אורוגוואי
חוזה מוחיקה

חוזה מוחיקה, נשיא אורוגוואי ומי שהוביל את מהפכת הלגליזציה במדינה, טוען כעת כי הלגליזציה בקולורדו היא “אשליה” וכי התכנית של ממשלת אורוגוואי טובה ויעילה הרבה יותר. בראיון שפורסם השבוע אמר מוחיקה כי “כל התמכרות היא אינה רצויה” וכי הוא אינו מתכוון “לקדם פסטיבלי קנאביס במדינה”.

“צריך להבין שמאז תחילת הימים, מה שמושך צעירים הוא הדברים האסורים, המסתוריים,” אמר. “תעשה את זה חוקי ותסיר מזה את מעטה המסתוריות. התכנית שלנו היא יותר ‘רגולציה’ מאשר ‘לגליזציה’ וכוונתנו לעשות סדר בכך שנשתלט על שוק הקנאביס.”

“כל הפסטיבלים והבוהמייניזם והדברים שהם מנסים לעשות בקולורדו אינם נכונים,” הסביר. “הם מתייגים אותנו כמיושנים אבל אנחנו איננו רוצים להרחיב את השימוש במריחואנה. אנחנו רוצים לשמור על הכל במסגרת הגיונית ולא לאפשר לזה להפוך למגיפה.”

“אם מישהו ירצה לצרוך יותר מהמותר, אנו נמליץ לו על טיפול בהתמכרות,” סיכם.

צפו בראיון המלא:

ראו גם: נשיא אורוגוואי מועמד לפרס נובל לשלום
ראו גם: כך נראים עסקי הקנאביס בקולורדו

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר