מדינה בהיי: בכירים יוצאים נגד המלחמה בסמים

למעלה מ-46% אחוזים מהישראלים תומכים בלגליזציה ● בכירים במשטרה וברשות למלחמה בסמים מדברים בעד הפסקת הפללת צרכני הקנאביס ● צפו בכתבה המלאה ששודרה ב”המגזין” עם אושרת קוטלר.

כפי שדיווחנו לפני מספר ימים, הערב שודרה בערוץ 10 הכתבה של ינון מילס ובה מדברים גורמים ברשות למלחמה בסמים בעד לגליזציה והפסקת הפללת צרכני המריחואנה והחשיש בישראל.

בכתבה נראים חיים מסינג, לשעבר ראש הרשות למלחמה בסמים, וד”ר חיים מהל, ראש אגף טיפול ושיקום ברשות, מדברים בזכות הפסקת הפללת צרכני הקנאביס.

“בואו נצא מקלישאות,” אומר מסינג. “ההסברה הכי מזיקה, הכי חסרת תועלת, היא הסברה לא אמינה. אי אפשר להכליל את כל הסמים במקשה אחת. קנאביס לא שווה להרואין.”

“אני חושב שהנזקים שנגרמים לבני 25, 30, אשר מתחילים להשתמש, הם נזקים מועטים,” הוא ממשיך. “אי אפשר לבנות קונספציה על שיעור נזקים מאין אלו ועובדה היא שהאיסור המוחלט לא מביא אותך להצלחה.”

גם זה בטח יעניין אותך

“הקמפיין הכי טיפשי שעשיתי הוא שאמרתי שמי שמעשן מריחואנה מת,” הוא אומר. “הנזקים מאלכוהול מסוכנים משמעותית יותר.”

“לא יכול להיות שיהיה חוק ולא יקיימו אותו,” אומר ד”ר מהל. “אז אולי צריך לעבור למה שנקרא דה-קרימינליזציה – לא תיק פלילי, אלא תיק אזרחי, ועל שימוש אתה תשלם קנס של 300 או 400 שקל.”

ניצב בדימוס משה מזרחי טוען אף הוא טוען: “לא צריך להכתים אנשים שעישנו ג’וינט. צריך להפסיק את ההפללה, לבטל את התיוג הפלילי.”

על פי נתוני סקר שערך ערוץ 10, שתוצאותיו מוצגות בכתבה, נמצא כי למעלה מ-20% אחוזים מהישראלים התנסו במריחואנה או חשיש וכי כ-46% אחוזים תומכים בלגליזציה של קנאביס.

יאיר גלר, מנכ”ל הרשות הנוכחי, והדובר גלעד היימן, סירבו, כרגיל, להגיב לכתבה שלנו, אבל מסרו לערוץ 10 כי “הרשות הלאומית למלחמה בסמים ובאלכוהול מתנגדת חד משמעית לכל מהלך שיש בו בכדי לקדם לגליזציה או לגיטימציה של שימוש בסמים מסוכנים וביניהם גם הקנאביס.”

הבוקר, 27.10, פירסמה הרשות סטטוס בפייסבוק ובו תגובה לכתבה ששודרה אמש. ראו כאן.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר