טוען...

מדוייק: 420 ימים בין ההצבעה על לגליזציה בקולורדו ועד לפתיחת החנויות

צירוף מקרים או השגחה אלוהית? בדיוק 420 ימים עברו מאז מעבר חוקי הלגליזציה בקולורדו במשאל עם ב-7 בנובמבר 2012 ועד לפתיחת החנות הראשונה ב-1 בינואר 2014.

ב-1 בינואר 2014 נמכרה לראשונה מריחואנה חוקית בקולורדו. למרבה ההפתעה מדובר בדיוק ב-420 ימים מאז שאושרו תוצאות משאל העם במדינה (הצעת חוק 64) במסגרתו הצביעו תושבי קולורדו בעד לגליזציה.

כזכור, ב-6 בנובמבר 2012 ובמקביל להצבעה לנשיאות ארה”ב (בה זכה ברק אובמה בכהונה שנייה), הצביעו תושבי וושינגטון וקולורדו על הצעות חוק ללגליזציה של קנאביס. למחרת, ב-7 בנובמבר 2012 דווח כי לראשונה בהיסטוריה אושרו חוקי הלגליזציה במשאל העם.

למעלה משנה חלפה מאז, במהלכה אושרה הצעת החוק על ידי מושל קולורדו (בחודש מאי) והן באופן רשמי גם על ידי הממשל הפדרלי של ארה”ב (בחודש אוגוסט) – עד שבשבוע שעבר, 1 בינואר 2014, נכנסה לתוקפה באופן סופי עם פתיחת חנויות הקנאביס החוקיות הראשונות בקולורדו.

420

בחישוב פשוט ניתן לראות שמדובר בדיוק ב-420 ימים בין אישור הצעת החוק לכניסתו לתוקף.

למי שלא מעורה בפרטי תרבות הקנאביס נספר שהמונח ‘420’ מהווה מין קוד לכל מה שנוגע לנושא. ההקשר המיידי הוא יום המריחואנה הבינלאומי שנערך בכל שנה ב-20 באפריל (20.4) ויש כמובן את עניין ה”זה כבר 4:20″ כתירוץ להדליק את הג’וינט (וגם אם זה לא בדיוק 4:20 עכשיו, אז זה בטח 4:20 איפשהו…).

אבל מאיפה הכל התחיל? למקור האמיתי של המושג ישנם הסברים מגוונים:

רעיון ראשון בהקשר למקור המושג טוען שבמשטרת קולורדו נהגו לפשוט על בתיהם של סוחרי סמים בדיוק בשעה 4:20 לפנות בוקר מתוך הערכה שכך הם יוכלו להפתיע אותם בשנתם. דעה אחרת אומרת שזהו מספר המייצג את כמות הקנבינואידים הקיימים בצמח הקנאביס ויהיו שיגידו לכם שה-420 הוא מספר קוד של שוטרים במחוז בארה”ב שמציין כל עבירה הקשורה לשימוש בקנאביס.

ההערכה המקובלת היא שמדובר בחבורת סטודנטים מאוניברסיטת סאן-רפאל בקליפורניה, אוהדי להקת ה’גרייטפול-דד’, שנהגו להיפגש כל יום באותה שעה (4:20) ולעשן מריחואנה, אבל ישנם גם כאלה שיספרו שמדובר במסר מתוך שיר של בוב דילן ויהיו שישתמשו בגימטריה כדי לקשר את העניין ליהדות (ראו כאן)

כך או כך – אלוהי הגאנג’ה כנראה תכנן את זה מראש כשבדיוק 420 ימים אחרי ההצבעה, נכנסו החוקים לתוקפם.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר