מגדלי המריחואנה בלבנון מתכוננים להילחם בדאע”ש

לוחמי דאע”ש הכריזו על איסור גידול מריחואנה ומגדלי הקנאביס ויצרני החשיש בעמק הבקאע בלבנון מתכוננים להגנה על מקור הכנסתם היחיד. “אם נראה רכב של דאע”ש, נשרוף אותו,” הם מבטיחים.

גידול קנאביס בלבנון הוא אמנם בלתי חוקי, אבל אין זה אומר שמישהו מחקלאי המריחואנה גם מקשיב. במהלך השנים הפך אזור עמק הבקאע בלבנון לאחד ממוקדי המריחואנה הגדולים באזור ומספק תוצרת למדינות השכנות, כמו גם לאירופה כולה. על פי דו”ח הסמים השנתי של האו”ם המדינה נמצאת בין 5 יצרניות החשיש הגדולות בעולם ומפיקה כמויות זהות לאלו של פקיסטן.

במהלך מלחמת האזרחים בלבנון, בין השנים 1975 ל-1990, הפיק החשיש הלבנוני המפורסם מאות מיליוני דולרים בשנה עבור החלקאים באזור, אך לאחר לחצים שהופעלו מצד הממשל האמריקני, פתחה ממשלת לבנון במבצע לחיסול הגידולים, וכאמור, במהלך השנים האחרונות, נהגו חיילים להגיע ולהשמיד את היבול באופן קבוע.

מכינים חשיש בלבנון
מכינים חשיש בלבנון

לפני שנתיים (2012), לאחר מלחמות עיקשות בין הצבא הסורי לחקלאים המקומיים, החליט הממשל לוותר ולעזוב את האזור, בתקווה להגיע שוב לאחר מכן. אך בעקבות המאורעות והתנגדות המורדים, הרוויחו החקלאים הלבנוניים עוד שנה של שקט. “ככל שהמצב הבטחוני בלבנון גרוע יותר, כך אנו יכולים לגדל יותר מריחואנה,” מסבירים החקלאים.

ראו: תעשיית החשיש בלבנון פורחת – בזכות המלחמה בסוריה

אך כעת, משנכנס ארגון דאע”ש לתמונה, חוששים חקלאי הקנאביס בלבנון כי פעילי הארגון – המתנגדים לכל שימוש במריחואנה ואף פרסמו וידאו שלהם בו הם נראים שורפים שדות מריחואנה שלמים בלבנון – יפשטו על שדות הגידול וישמידו את מקור הכנסתם.

חקלאי קנאביס לבנון
“אם אראה כלי רכב של דאע”ש אני אשרוף אותו”

לאור חששם החלו רבים מהחקלאים לאסוף נשק ותחמושת בכוונה להתעמת עם לוחמי דאע”ש אם וכאשר יגיעו לשרוף את שדות הקנאביס שלהם. “אני יכול להשמיד גם טנק שלם אם אפגע בו עם הדבר הזה,” מסביר אבו חמדי, 65, בעת שהוא מציג את ארסנל הנשקים שלו. “אם אפגע בג’יפ טנדר של לוחמי דאע”ש, הם יישרפו בחיים כולם. אם אראה כלי רכב של דאע”ש אני אשרוף אותו.”

עם זאת, נציגים בממשל הלבנוני לא מתרשמים מאיומי החקלאים: “אני חושב שהם מנצלים את דאע”ש כהצדקה לזה שהם מחזיקים בנשק בלתי חוקי, אבל הסיבה האמיתית היא כדי להגן על החשיש שלהם,” מסביר קולונל ג’סאן שאמסעדין, ראש מחלק הסמים של לבנון. “כמובן שאם תהיה התקפה שתגיע מחוץ ללבנון, הם ישתמשו בנשק כדי לעזור לצבא הלבנוני.”

צפו בדיווח:

לוחמי דעא”ש שורפים מריחואנה:

ראו עוד:
מלחמות מריחואנה בלבנון
צפו: כך נראים שדות הקנאביס של לבנון
חיזבאללה עסוקים בהגנה על עסקי המריחואנה והחשיש

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר