ילדים ישראלים מטופלים בקנאביס: “כל טיפה זה כמו יהלומים”

כתבת ‘מבט’ של הערוץ הראשון על ילדים ישראלים הסובלים מצורות שונות של אפילפסיה ומטופלים בעזרת שמן קנאביס רפואי תוצרת כחול לבן. “כל טיפה זה כמו יהלומים”, אומרים הוריהם.

סיפורים מרגשים אודות ילדים הסובלים מאפילפסיה אשר מטופלים בקנאביס מגיעים מכל העולם. לאחר פרסום סרטו של ד”ר סנג’י גופטה, שם הציג את סיפורה של שארלוט פיגי, ילדה הסובלת מהמחלה – הורים בכל העולם מחפשים את המזור הירוק לילדיהם הקטנים.

גם בישראל נחשפו הורים רבים לידיעות ומיד דרשו את התרופה גם עבור ילדיהם. בנוהל הרגיל משרד הבריאות סירב, קמה מחאה, ומשרד הבריאות התרצה. היום מטופלים בישראל עשרות רבות של ילדים חולי אפילפסיה בשמן קנאביס והתוצאות לא איחרו לבוא.

חזקי, ילד בן 5, מקבל 20 טיפות שמן קנאביס 3 פעמים ביום מיד אחרי הארוחה – זאת לאחר שכשהיה בן שנתיים התגלה שהוא חולה באפילפסיה. “התרופות מזיקות יותר,” אומרת אמו, אסתר גולדברגר בראיון ששודר אמש (ה’) בערוץ 1. אחרי עשרות טיפולים שלא עזרו, בחרה אסתי לנסות את הטיפול הצמחי. “קנאביס זה צמח, זה לא עושה אותו מסטול, הוא פשוט נהיה רגוע,” היא אומרת.

“קשה לי לראות אותו סובל וכל טיפה זה כמו יהלומים, אין לנו מספיק,” היא מוסיפה ומייצגת למעשה עוד הורים רבים לילדים חולי אפילפסיה שנעזרים בגילויים האחרונים על סגולות הקנאביס בטיפול היעיל ביותר גם לצורות הקשות ביותר של התופעה.

כמו חזקי, גם אלכס, ילדה בת 9, מקבלת כבר שנה את הטיפול בקנאביס בעקבות דלקת קרום המוח שהתגלתה אצלה בגיל 9 חודשים וגרמה לאפילפסיה. “קנאביס זה צמח, לא סם,” אומרת אמה תרצה זיו. “זה שהפכו את זה לאוי ואבוי ומחוץ לחוק – שילכו וילמדו את ההיסטוריה ויבינו יפה מאוד.”

בעקבות ההצלחה אלכס כבר לא מקבלת תרופות אחרות ומצבה השתפר פלאים. “היא כבר לא מפרכסת פשוט לא מפרכסת, וזה הדבר העיקרי שרצינו. זו התרופה של הילדה שלי.”

פרופ’ אורי קרמר, מנהל היחידה לאפילפסיית ילדים בבי”ח דנה באיכילוב, מספר על 20% הצלחה בטיפול. “ילדים ששום דבר אחר לא עזר ופרכסו מספר פעמים ביממה – בשבילם זה פתרון מאוד משמעותי,” הוא אומר. “איך זה עובד אנחנו לא יודעים.”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר