טוען...

מארלי טבעי: חברת קנאביס חדשה של בוב מארלי

משפחתו של בוב מארלי חתמה על חוזה להקמת חברת קנאביס בינלאומית שתציע למכירה את זני הקנאביס האהובים על הזמר המנוח וכן מוצרי טיפוח והיגיינה המיוצרים מהצמח. Marley’s Natural (מארלי טבעי) צפוייה להתחיל במכירות כבר בתחילת שנת 2015 ומנהליה מקווים להפוך ל’סטארבאקס’ של עולם הקנאביס.

בוב מארלי יהפוך גם לאחר מותו לכוכב קנאביס ענק, כאשר בקרוב מאוד תחל חברת קנאביס פרטית בשם Marley’s Natural (מארלי טבעי) למכור באתר האינטרנט החדש שהוקם את זני הקנאביס האהובים על כוכב הרגאיי המנוח וכן מוצרים נוספים מתחום הקוסמטיקה ועוד, שיתבססו על רכיבי הקנאביס.

ההודעה שפירסמה היום משפחתו של מארלי:

“אבא שלי היה שמח מאוד לראות איך אנשים מבינים ומפנימים את סגולותיו הבריאותיות והרפואיות של הצמח,” אמרה השבוע סדלה מארלי, בתו של בוב, בראיון. “הוא התייחס לעשב כדבר רוחני שיכול לעורר מודעות לבריאות ואיכות חיים וכן לעורר יצירתיות ולהעמיק את הקשר בין האדם לטבע.”

בקשר לחברה החדשה שהמשפחה הקימה בשמו של בוב, אמרה סדלה כי “זוהי דרך אותנטית לכבד את זכרו ומורשתו על ידי השמעת קולו בנוגע ליתרונות הקנאביס והאופן בו הוא יכול לעזור לפתור נזקים חברתיים ובריאותיים הנגרמים כתוצאה מהאיסור ומרדיפת הצרכנים.”

משפחתו של בוב מארלי
בני משפחתו של בוב מארלי

חברת “מארלי טבעי”, שמשרדיה הראשיים יקומו בקרוב במרכז העיר ניו יורק (שאישרה אף היא דה קרימינליזציה רק לאחרונה) צפויה להתחיל במכירות במדינות בהן אושרה לגליזציה של קנאביס ומלבד מכירות פרחי וזרעי קנאביס של הזנים האהובים על מארלי, המשפחה תמכור כאמור גם משחות, קרמים וציוד נלווה מעולם הגאנג’ה, הרגאיי ובוב מארלי.

“אין היום סמל תרבות המקושר לקנאביס יותר מאשר בוב מארלי,” מסביר ברנדן קנדי, מנכ”ל חברת “פריוואטר הולדינגס”, עימה נחתם החוזה המשותף להקמת החברה החדשה. “הוא כינה את הקנאביס ‘העשב’ וטען שהעשב הוא התרופה של המדינה. והוא לא דיבר רק על המדינה, הוא התכוון למין האנושי כולו.”

ה’סטאר באקס’ של הקנאביס

קרוב לשלושים שנה לאחר מותו, בוב מארלי הוא היום פופולרי אף יותר משהיה בחייו ולאחרונה הגיע למקום ה-9 ברשימה שפורסמה על ידי מגזין ‘פורבס’ ובה רשימת הסלבריטאים המתים שהשתכרו הכי הרבה בשנה האחרונה. מארלי הופיע ברשימה הרבה לפני מרלין מורנו וג’ון לנון למשל וצבר בסך הכל למעלה מ-20 מיליון דולר בשנה.

ההסכם החדש יכול להעלות את מארלי למקום גבוה אף יותר ברשימה וייתכן שאף ידיח את העומד בראשה היום – מייקל ג’קסון. קנדי מעריך שמכירות המריחואנה העולמיות נעות בין 150 ל-200 מיליארד דולר בשנה, רובן כמובן בלתי חוקיות.

מארלי טבעי קנאביס
חברת Marley’s Natural

“אנו נמצאים במצב של שינוי קבוע,” אמר קנדי. “70% מהאמריקנים חיים היום במדינות בהן קנאביס חוקי באופן כזה או אחר ואנו מקווים שמארלי תהפוך להיות ה’סטארבאקס’ של הקנאביס.”

“במהלך השנה האחרונה למדנו המון על בוב ועל השקפותיו בנוגע לקנאביס,” סיפר. “אנחנו גאים ונרגשים לעבוד עם משפחתו ומתכוונים לבטא את קולו באופן המקצועי, האותנטי והמודרני ביותר – ולהפוך את החברה לראשונה בענף הקנאביס העולמי.”

מארלי, שמת בשנת 1981 כשהיה בן 36 בלבד, היה ראסטפריאן והאמין שהמריחואנה היא קודש וניתנה לנו על ידי אלוהים בכבודו ובעצמו. מארלי לא השאיר צוואה במותו – מה שהוביל לחיכוכים ארוכים וכואבים של בני משפחתו ואחרים על זכויות היוצרים והשימוש במוזיקה המקורית. בשנת 2011 העריך מגזין ‘בילבורד’ כי סך העסקים של מארלי שווים כ-600 מיליון דולר בשנה.

עם זאת, מארלי עצמו מעולם לא הראה התלהבות רבה מדי בכל הנוגע לכסף. כשנשאל בראיון בשנת 1979 האם הוא אדם עשיר, ענה הכוכב העניו: “מוצרים וחומרים עושים אותך עשיר? אין לי את סוג העושר הזה. העושר שלי זה החיים, לנצח.”

השנה אישרה לראשונה ממשלת ג’מייקה, מולדתו של מארלי, חוק דה-קרימינליזציה חדש שלאחר שנים רבות שיחרר למעשה את צרכני הקנאביס במדינה מאימת העונשים הפליליים.

מארלי טבעי קנאביס

עוד:
צפו: עסקי הגאנג’ה בג’מייקה
טיולי גאנג’ה בג’מייקה
צפו: “מארלי” 2012 – הדוקומנטרי המלא על חייו של בוב מארלי
ראסטות הטבק של בוב מארלי

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר