מאפריקה באהבה: מלאווי גולד – יבול הזהב של היבשת השחורה

ברוכים הבאים למלאווי – מדינה קטנה במזרח אפריקה שמספקת את אחת מהסאטיבות החזקות והפסיכאדליות ביותר בעולם!

מלאווי, אשר נחשבת לאחת מעשר המדינות העניות ביותר בעולם למרות כמות לא מבוטלת של משאבי טבע הנמצאים בשטחה, היא לא מקום קל לחיות בו. תוחלת החיים הממוצעת עומדת על 50 שנה ומעריכים כי למעלה מ-10% אחוז מהאוכלוסיה הם נשאי איידס (HIV) – שגורם למותם של כ-70,000 איש במדינה מדי שנה.

הדבר המדהים הוא שלמרות כל הבעיות הבריאותיות והכלכלה המדשדשת, תושבי מלאווי ידועים בהכנסת אורחים מסבירת פנים ובאדיבות נדירה. הם אף הצליחו לזכות בתואר “האנשים הכי חייכנים ביבשת” ולא לחינם קוראים למלאווי “הלב החם של אפריקה”.

שדה קנאביס במלאווי
שדה קנאביס במלאווי

מלאווי עשירה בנופים עוצרי נשימה, עמקים מרהיבים, אזורים הרריים ושטחים מיוערים החולשים על למעלה משליש משטחה. אולם מבין כל המקומות הללו, פנינת הטבע המפורסמת ביותר במדינה היא כנראה אגם ניאסה, הידוע גם בשם אגם מלאווי.

ראו גם: “לוכדי הזנים” מבקרים במלאווי

זהו אגם המים המתוקים השני בגודלו ביבשת אפריקה וניתן למצוא בו את מבחר סוגי הדגים הגדול ביותר מכל אגם אחר על פני כדור הארץ. הפסטורליות, הנוף והמדגה המרשים של האגם, משכו אליו במהלך השנים תנועה גדולה של מבקרים מכל העולם. תיירים שהגיעו לחופי האגם במהלך שנות השבעים גילו לעולם המערבי פן נוסף ומרתק במדינה המדהימה הזו: ה-“מלאווי גולד”.

בין סתלבט על החוף, שחיה לילית במי האגם החמימים או צלילה עמוקה אל תוך העולם מופלא השורר מתחת לפני המים, יכלו המבקרים להנות משאכטה לבריאות מתוצרת מקומית.

ה-“צ’אמבה” בשירות הכלכלה המקומית

לא ברור מהו המקור הגנטיקה של הצמחים הגדלים במלאווי, אולם מעריכים כי סוחרים ערביים שהגיעו לחבל ארץ הזה במהלך המאה העשירית עד המאה ה-15, הביאו עימם את זרעי הקנאביס הראשונים לאזור. מאז, תרבות גידול המריחואנה במלאווי התפתחה בקצב מדהים.

חקלאי מקומי בודק את ה-"צ'אמבה"
חקלאי מקומי בודק את ה-“צ’אמבה”

עלייה משמעותית בביקוש ל-“מלאווי גולד” נרשמה במהלך שנות השבעים, כאשר התיירים המערביים שהזכרנו קודם לכן חזרו הביתה עם הבשורה על הסאטיבה המשובחת ממזרח אפריקה. בשנות התשעים חלה עלייה נוספת בתפוצה של הזן לאחר שמבריחים מניגריה ומדינות נוספות באפריקה גילו את הפוטנציאל הרווחי של הפצת ה-“מלאווי גולד” לשווקים בינלאומיים ברחבי העולם.

הפופולאריות בקרב התיירים והערך הרב שיש ל-“צ’מבה” (Chamba – הכינוי לקנאביס המקומי) עבור הכלכלה באזור, הכניסו את הזן ל”רשימת שלושת ה-C הגדולים” שמדינת מלאווי מייצאת לעולם: “Chmbo” – דג אמנון, “Combe” – סוג של תה מקומי, וכמובן ה-“Chamba” המדובר.

ראו גם: לא לבעלי לב חלש: LSD – הגראס שייקח אתכם לטיול ארוך…

כמו הרבה זני קנאביס אחרים, גם ה-“מלאווי גולד” ניחן במספר “פנוטיפים” (“Phenotype” – מכלול תכונות של הצמח הניכרות לעין הנובעות מהמבנה הגנטי שלו ומהסביבה עצמה), אולם הנפוץ שבהם מאופיין בצמח גבוה, פרחים ארוכים ודקים יחסית, עם כמות מרשימה של שרף אשר מפוזר בצפיפות רבה על התפרחת. הטעם פירותי ועשיר (אם כי לעתים יהיו כאלה שיפיקו טעם מעט אדמתי יותר) והסוטול איכותי, מרומם ופסיכאדלי אשר נמשך למשך זמן רב.

Malawi Gold משגשג בטבע
Malawi Gold משגשג בטבע

כיאה לסאטיבה טהורה, ה-“מלאווי גולד” לוקח את הזמן בעת תקופת הפריחה ומסוגל לגרום לנו לחכות עד ל-14 שבועות – שזה למעשה שווה ערך למחזור גידול שלם (צמיחה ופריחה גם יחד) של זני אינדיקה מסוימים.

גנטיקה: מלאווי גולד – סאטיבה טהורה

זמן פריחה: 10-14 שבועות

נתונים: THC – 20%

יבול: זן פורה, מסוגל להגיע ליותר מ-100 גרם לצמח

לרכישת זרעי מריחואנה מחו”ל לחצו כאן

צפו בהפקה קנייתית על נתיבי הגידול וההברחה של הקנאביס באפריקה:

:

ראו גם: “לוכדי הזנים” מבקרים במלאווי
ראו גם: חשיש מסביב לעולם

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר