איך לאכול קנאביס: 4 טיפים לפני פעם ראשונה

לאכול קנאביס בלי לאכול סרטים: עישון ואידוי של קנאביס הן שיטות הצריכה המקובלות והנפוצות ביותר, אך צריכת קנאביס באכילה מובילה להשפעה יציבה יותר שמחזיקה לאורך זמן. לפני הפעם הראשונה בה אתם מנסים מאכלי קנאביס – הנה 4 טיפים שיעזרו לכם להגיע מוכנים:

צרכני קנאביס בישראל, ותיקים ומתחילים כאחד, מכירים בדרך כלל את שתי שיטות הצריכה הנפוצות לצריכה: עישון (ג’וינטים ובאנגים) ואידוי (וופורייזרים). לעומת זאת, מאכלי קנאביס (Edibles), הנחשבים לשיטת צריכה מצוינת ובריאה יותר מעישון, אינם נפוצים במיוחד בישראל.

ההשפעה של מאכלי קנאביס, הנספגת בגוף דרך מערכת העיכול ולא דרך מערכת הנשימה, שונה בצורה ניכרת מההשפעה “הרגילה” שמושגת בעישון או אידוי. לכן, לפני צריכת מאכלים שכאלה אתם נדרשים להתכונן לחוויה מוכרת, אך חדשה.

איך לאכול קנאביס מבלי לאכול סרטים? הנה 4 עצות שיעזרו לכם להנות מהחוויה ולא להתחרט לרגע:

1. דעו שההשפעה חזקה וממושכת יותר

החלטתם לאכול? קחו בחשבון שהקיבולת בעישון אינה שווה לקיבולת במאכלי קנאביס. לאחר העיכול עובר ה-THC (הקנבינואיד הפסיכואקטיבי בקנאביס) מטבוליזם בכבד, והופך לחומר פעיל אפקטיבי יותר בשם ’11-OH-THC’ – מה שהופך את השפעתו לארוכה ויציבה יותר, ואף עשוי לחזק אותה בצורה משמעותית.

שתתה בקבוק של שמן סיכה עם THC - והתמסטלה ל-3 ימים
השפעת הקנאביס דרך מערכת העיכול היא ארוכה יותר, ועשויה אף להיות חזקה יותר

כמו כן, לפני שניגשים לעניינים כדאי לבצע הערכה פנימית זריזה ולהבין איך אם אתם מרגישים – חרדה? באסה? עייפות? אם אתם מזדהים עם הרגשות אלו, אולי כדי לדחות את החגיגה למועד אחר.

גם זה בטח יעניין אותך

2. התחילו בקטן – ואל תמהרו

בתור התחלה רצוי לערוך חישוב שיסדר לכם את הצריכה לפי מינונים קטנים של 5-10 מיליגרם THC בכל מאכל.

פרח קנאביס קטן - מינונים נמוכים במאכלי קנאביס (Edibles)
התחילו במינונים נמוכים ושמרו על הסבלנות

הגוף סופג את החומרים הפעילים דרך הקיבה לאט הרבה יותר מאשר דרך הריאות. על פי בדיקות מעבדה רבות שנערכו, ספיגת הקנאביס דרך מערכת העיכול עשוייה לקחת בין 30 דקות לשעתיים ולכן בטרם אתם נוגסים בעוגיה נוספת, המתינו לראות את השפעת העוגיה הראשונה.

3. חוק השתייה – לא על קיבה ריקה

בדומה לאלכוהול, מאכלי קנאביס משרים אפקט אינטנסיבי הרבה יותר כשהם נצרכים על בטן ריקה. על כן מומלץ להימנע מצריכה שלא לאחר או בשילוב צריכת מזון.

הפחתה במס על בירה
בדיוק כמו אלכוהול – לא צורכים מאכלי קנאביס על בטן ריקה

הקדימו את המאנצ’ – מומלץ לאכול ארוחה טובה ומזינה לפני צריכת THC בכל דרך שהיא, במיוחד דרך הקיבה.

4. הכי חשוב: להישאר רגועים

במידה ואכלתם יותר מידי ואתם מתחילים להיות מעורפלים, חשוב לזכור כי ללא קשר לעוצמתה, השפעת קנאביס היא זמנית ולא מסוכנת. הישארו רגועים עד שההשפעה תיחלש ואל תיכנסו לפאניקה.

קנאביס מסייע לשיפור איכיות ועוצמת השינה הכללית
הכי חשוב: הישארו רגועים ואל תיכנסו לפאניקה, קנאביס לא מסוכן והשפעתו היא זמנית בלבד

זכרו כי מריחואנה לא יכולה להרוג אתכם, וללא שילוב של תרופות מרשם או סמים אחרים, לא נשקפת לכם כל סכנה. עם זאת, היו מודעים לעצמכם, וזכרו כמה היה עבורכם “יותר מדי” כדי לא לחזור על החוויה הלא נעימה.

לסיכום חשוב מאוד להיות מודעים לרצונכם ולגופכם בהתנסויות שלעתים מלחיצות. זכרו כי לא צריך לנסות דברים בכוח “כדי לסמן v”, אלא כדאי לשאוף למקסם את החוויה ולצרוך באחריות וסבלנות.

ראו עוד:
5 טיפים חשובים לפני בישול עם קנאביס
צפו: כך מכינים חשיש “קיף” בעזרת קרח יבש
מיקרודוזינג של קנאביס: לפעמים פחות זה יותר
5 הרגלים של צרכני קנאביס – שאפשר לוותר עליהם

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר