מאות הודעות נשלחו לחולים בטעות: “אושר לכם רשיון קנאביס”

מה קורה למשרד הבריאות? באג במערכת המחשוב של היחידה לקנאביס רפואי הוביל הבוקר (ג’) לשליחת מאות הודעות SMS לחולים, ובהן אישורים כוזבים על קבלת רשיון קנאביס רפואי. לאכזבת המטופלים הסתבר שלא כך הדבר. “4 שנים אני מחכה, לא יכולה להפסיק לבכות,” אומרת אחת המטופלות כעת.

היחידה לקנאביס רפואי לא מצליחה להתאפס. רק הבוקר דיווחנו כי למרות הבטחותיו של שר הבריאות יעקב ליצמן על כך שזמני ההמתנה הארוכים לקבלת התייחסות לבקשות לאישור רשיונות קנאביס רפואי יקוצרו, בפועל הם רק מתארכים.

למרות שהובטח בהודעה רשמית של משרד הבריאות כי מעתה יהיו זמני ההמתנה עד 15 ימים, בפועל היק”ר (היחידה לקנאביס רפואי) לא מצליחה לעמוד בעומס ומודיעה לחולים בעל פה כי ההוראה טרם נכנסה לתוקפה, זאת כמובן לאחר המתנה של שעות ארוכות למענה טלפוני.

כעת מסתבר שהבוקר (ג’), בעקבות באג במערכת המחשוב של היחידה, נשלחו בטעות מאות הודעות SMS (אם לא יותר) ובהן אישורים לחולים שהגישו בקשות לרשיון קנאביס רפואי.

בהודעות שנשלחו דווח למאות המטופלים כי בקשתם לרשיון קנאביס רפואי אושרה, אך לאחר שהתקשרו לבדוק את מהות ההודעה, הסתבר כי מדובר בטעות.

“כמה שהתרגשתי לקבל את ההודעה על אישור הקנאביס, אחרי השנים הארוכות שאני מנסה לקבל את האישור המיוחל, אחרי דחיות שטותיות של טפסי הבקשה שנשלחו על ידי ראומטולוג ועל ידי רופאת כאב,” אומרת הבוקר א’, שדבריה פורסמו לראשונה בדף הפייסבוק של גדי וילצ’רסקי.

גם זה בטח יעניין אותך

“התקשרתי ליק”ר ממש עכשיו ומה מסתבר? שיש באג במערכת שלהם ששולחת הודעות על אישור גם כשהקנאביס עוד לא מאושר.”

“אני לא מצליחה לתאר במילים את מה שהרגשתי כשהיא אמרה לי את זה,” המשיכה א’. “הם אשכרה שלחו הודעה לאנשים שסובלים מכאבים ושמחכים למזור הזה, שהיי זהו, המאבק שלכם תם וסופסוף תוכלו לחוות רגעים בלי הכאב הזה שלא מפסיק. ופשוט ביטלו את זה. אני לא מצליחה להפסיק לבכות.”

“לפחות היו שולחים הודעת תיקון טעות,” אומרת א’ בשיחה עם המגזין. “כשקיבלתי את ההודעה בדקתי אצל הספק קנאביס רפואי אליו שוייכתי והם לא ידעו על מה אני מדברת. רק אחרי שפניתי ליק”ר הבנתי מה קרה. המינימום זה לשלוח הודעת תיקון. אני מרחמת על כל אלו שקיבלו את ההודעה ועדיין לא יודעים שזו טעות.”

“אני כבר 4 שנים בתהליך לקנאביס רפואי, נטלתי המון סוגי תרופות נגד כאב אחרי שנים של המתנה לתור במרפאת כאב,” סיכמה. “זו היתה הודעה משמחת, שעכשיו רק גרמה לעצב.”

“אכן במערכת יש באג, המון אנשים התקשרו לדווח, מאות כאלה לפחות,” נמסר ממוקד היק”ר. “עקרונית ברגע שהועדה מאשרת רשיון לחולה, אוטומטית נשלחת ההודעה למטופל, אך הבוקר נשלחו ההודעות למרות שהרשיונות עוד לא אושרו באמת. כמעט כל שיחה שאני מקבלת עכשיו זה בעניין הזה.”

בהודעה האחרונה שנתקבלה הבוקר – דיווח על אישור הרשיון, שהסתבר כטעות

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר