טוען...

לראשונה רישיון גידול קנאביס לחוות קנאביס חדשה (“דרך לחיים”)

משרד הבריאות ניפק לראשונה רישיון גידול קנאביס רפואי לחווה שאינה שייכת לאחת משמונה החברות הותיקות. החווה, 'דרך לחיים' שמה, חתומה על הסכם שיתוף פעולה עם החברה הבורסאית 'יו ניבו' המסיימת בימים אלה גם את הקמת מפעל הקנאביס שלה באשקלון.

שחקנית חזקה חדשה מסתמנת בענף הקנאביס הישראלי: חברת יו ניבו מדווחת כי חוות גידול קנאביס רפואי עמה היא חתומה היא הראשונה מבין החברות החדשות שקיבלה היתר לגידול קנאביס למטרות שיווק במסגרת הרפורמה הקרובה.

כידוע עד כה החזיקו ברישיון גידול קנאביס בישראל רק 8 חברות הפעילות בישראל מזה עשור ומספקות קנאביס רפואי למטופלים, וכן שתי חברות פרטיות המחזיקות בו למטרות מחקר בלבד.

יו ניבו, הנסחרת בבורסה בשווי של למעלה מ-80 מיליון ש”ח, מדווחת הבוקר באופן רשמי כי החווה עמה היא חתומה על הסכם שת”פ למשך 3 שנים קיבלה את ההיתר הרשמי להפעלת חוות גידול ועיבוד תפרחות וצמחים.

החווה, הנקראת “דרך לחיים” וממוקמת באזור צפון השרון, החלה בגידול סבב ראשון של 180 צמחי קנאביס אשר יאפשר לה, בסיומו, לקבל אישור סופי לעמידה בתקן IMC-GAP לתנאי גידול קנאביס נאותים ובהתאם להתחיל לגדל ולייצר קנאביס לאספקה בבתי מרקחת.

מלבד ‘יו ניבו’ חתומה חוות ‘דרך לחיים’, הנמצאת בין השאר בבעלותם של שחקן הכדורגל גילי ורמוט ואשתו איריס ורמוט, גם עם מפעלי קנאביס אחרים כמו ‘בזלת’, והיא מקווה לספק תוצרת למגוון חברות נוספות בהמשך.

יו ניבו פועלת בימים אלו גם להשלמת הקמת מפעל קנאביס באשקלון, שייתכן ויהיה הרביעי בישראל שיקבל תקן IMC-GMP לייצור מוצרי קנאביס רפואי. היא גם חתומה עם רשת בתי מרקחת המספקת שירותי שינוע של קנאביס רפואי לבתי מטופלים.

כמו כן הודיעה יו ניבו כי חתמה על הסכם שיאפשר לה להשתמש בעתיד במשאף שמפתחת חברת ‘ויאולי’, בבעלות ‘טבע’ ו’פיליפיס’, המאפשר צריכה מדודה ומדויקת של קנאביס רפואי ללא צורך בחימום, אידוי או שריפה.

מייסד ומנכ”ל יו ניבו, גולן ביטון, מחזיק במרב מניות החברה (27%). רישיון הגידול הראשון ניתן לחברה לתקופת פיילוט, עד 30.8.19.

רפורמת הקנאביס הרפואי (מדיקליזציה) אמורה להיכנס לתוקף בשבוע הבא (1.4.19), זאת במידה ותידחה העתירה שתוגש השבוע לבג”ץ בדרישה לעצור אותה.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר