לעשן קנאביס ולהישאר פרודוקטיביים – 7 טיפים לעבודה ולחיים

קהל צרכני הקנאביס סובל מסטיגמה של עצלות ובטלנות שאינה מבוססת על ראיות מדעיות, אך לעיתים משמשת כתירוץ עבור צרכנים עצלנים מטבעם. הנה 7 טיפים שיעזרו לכם להישאר פרודוקטיביים בבית ובעבודה.

צריכת קנאביס מסייעת להירגעות ואף מקנה תחושת שווא של האטת הזמן והגברת הדימיון. “תופעות לוואי” אלו של צריכת קנאביס עשויות להיות נחמדות מאד כשיושבים לנוח ולהירגע בבית, אך מה קורה כשאלו פוגעות ביעילות התפוקתית שלך, בבית ובעבודה?

נכון, לאחר צריכת קנאביס הסחות הדעת השונות נדמות קלות ומפתות מתמיד, והדבר עלול לגרום למטלות חשובות להידחות ולהישכח. עלול, אך לא בהכרח. להלן 7 עצות ‘עשה’ ו-‘אל תעשה’ שיעזרו לכם להישאר פרודוקטיביים ויעילים בעבודה ובבית:

1. קבעו מטרות ויעדים יומיים

בעת תכנון יום עמוס, חשוב להבין את המטרות הכלליות שיש להשיג, וכן להבין מהי מסגרת הזמן המוקדשת לכל משימה.

לעשן קנאביס ולהישאר פרודקטיביים

רשימה מסודרת של מטרות קצרות טווח וארוכות טווח, מסייעת לראייה רחבה של כל מטלות היום. עם רשימה כזו, פחות סביר שדעתכם תוסח ושמשימות לא יושלמו בזמן. אתם יכולים לסמן אפילו זמנים פנויים לחדול מהעשייה ולהתרווח קצת.

גם זה בטח יעניין אותך

2. הישארו בתנועה

מרגע שיצאתם מהבית לעבוד, לסידורים או כל דבר אחר שצריך להיעשות, אל תפסיקו לנוע. חשבו על הפרודוקטיביות שלכם כמומנטום מתמשך.

מירוץ להעלאת המודעות לקנאביס בקולורדו, ארה"ב
הפרודוקטיביות היא מומנטום מתמשך – אל תעצרו בשיא

כשהתחלתם לעשות ולמחוק דברים מהרשימה, הדבר הכי גרוע הוא לשכנע את עצמכם שעשיתם יותר ממה שבאמת נעשה, ולהעניק לעצמכם פרס מוקדם מדי. קל להחליק לתוך “אני אעשה את זה אחר כך”, אך כמה אפשר להגיד את זה לפני שהפסקתם להאמין לעצמכם?

3. שמרו על סביבת עבודה מסודרת

סביבת העבודה היא המפתח להצלחה ולשיפור רמת התפוקה. וודאו שסביבת העבודה שלכם לא מסיחת דעת, מלאה ברעשים, גירויים והפרעות, טלוויזיה וכדומה.

על אותו עיקרון, הניחו את הקנאביס ואביזרי העישון בחדר אחר, או מחוץ לטווח הראייה, כך שלא תתפתו לקחת הפסקת עישון ולא לשוב לעבודה.

4. קחו הפסקות

באותה מידה שחשוב לשמור על המומנטום בזמן שאתם פרודוקטיביים, חשוב גם לתת לעצמכם הפסקות מעת לעת.

קנאביס לפתרון בעיות שינה
הפסקות מסודרות חשובות לא פחות מזמן עבודה – קחו קצת זמן לנוח

הפסקות לא תמיד צריכות להיות שם נרדף לשאכטה. לעומת זאת הפסקת אוכל, שיחת טלפון או פשוט יציאה לנשום אוויר, יכולות להיות מועילות מאד לעירנות, המוטיבציה והפוקוס.

5. אל תעמיסו על עצמכם

בזמן התכנונים, חשוב להיות מציאותיים עם המטרות, לוח הזמנים והציפיות. אם לא תצפו מעצמכם לעשות 5-6 מטלות ביום מבלי להנות גם מקנאביס, וודאי אל תצפו שבאופן מפליא תוכלו לשאת נטל עבודה זה תחת השפעה.

תמיד נראה קל ומהיר יותר לסיים מטלות על הנייר לעומת מה שזה לוקח מכם באמת במציאות. עומס מטלות יוביל לעומס ציפיות, שעלול להוביל לבסוף לאכזבה מיותרת, שלא לדבר על מתח ולחצים מיותרים.

6. הקציבו מנות לאורך היום

כדי להישאר תפוקתי תחת השפעת קנאביס ממושכת, הקצבת כמויות היא המפתח להצלחה. הקציבו כמות מקסימלית נמוכה מספיק לצריכה לפני העבודה ולזמן הפסקות, ואל תתפרעו לפני שסיימתם לעבוד להיום.

4 אונקיות (113 גרם) של קנאביס
הקציבו מנות לאורך היום – לא לעשן יותר מדי לפני העבודה

שמירה על צריכת כמויות מסודרות בשעות הפרודוקטיביות, תמנע מכם לצרוך יותר מדי ולהיות ‘הסטלן מהמשרד’ שלא מספיק שום דבר.

7. בלי לחפף, ובעיקר בלי תירוצים

אחת הסטיגמות החזקות ביותר שאופפות לצערנו את ציבור צרכני הקנאביס, היא סטיגמת ‘העצלן הבטלן’ שרק יושב כל היום ולא מספיק כלום מרוב עישונים. אל תתנו לעצמכם ליפול להגדרה שלילית זו, ובעיקר אל תשתמשו בה כדי להצדיק את העצלנות שלכם.

חשוב מאד לשמור על אחריות ועמידה במטלות, ובמקביל אף פעם לא להמציא תירוצים. אל תיתנו לעצמכם ליפול לאותו סטריאוטיפ של סטלנים חפפנים, ולא פרודוקטיביים, ואל תאשימו את השפעת הקנאביס בעצלנות שנובעת מהרצון הפשוט לא לעשות כלום.

ראו עוד:
איך לעשן באנג נכון – מדריך למתחילים
כיצד לאחסן קנאביס נכון – 4 טיפים חשובים
איך לקנות שמן המפ בזול – שלא יעבדו עליכם
האם מותר לסרב לחיפוש סמים ברכב או בכיסים?

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר