כשטווס מוצא עלה של גראס: 3 ספרי הסברה לילדים

חינוך והסברה יעילה בנושא קנאביס מעולם לא היו נגישים יותר לגילאים הצעירים: 3 ספרי קנאביס המשווקים בארה”ב חושפים את בני הגיל הצעיר לעולם הקנאביס, תוך הסברה ברורה ולא מאיימת, המלווה באיורים צבעוניים. כך נראית הסברה יעילה לילדים:

ההיסטוריה של “ההסברה” הממשלתית בנוגע לצמח הקנאביס, שכללה תשדירי איימים בטלויזיה, הפחדות ונרקומנים בבתי הספר, וגישה כללית של פחד במקום הבנה וקבלה, לא השיגה עד היום תוצאות לא בישראל ולא בשאר מדינות העולם.

בעולם המודרני, בו הקנאביס הרפואי הופך להיות חלק משגרת חייהם של עשרות אלפי משפחות חדשות, נוצר הצורך בהסברה מדויקת, אחראית וחוויתית, שתיקח את הילדים לעומק הנושא בצורה מהנה וחינוכית.

את הצורך הזה, באים למלא ספרים צבעוניים ומלאי מידע חינוכי ואמין – במיוחד לילדים. הנה שלושה מהמומלצים ביותר בתחום:

1. “זה רק צמח”

זה רק צמח” (It’s Just A Plant) הוא אחד מספרי הילדים הראשונים שנגעו בעולם הקנאביס והחינוך האחראי לגביו. עלילת הספר מתארת יום בחייה של ילדה שהוריה מטופלים בקנאביס רפואי.

הסופר ריקרדו רוטז (Ricardo Cortés) לוקח את הקורא לסיפורן האישי של האם ובתה, שיוצאות למסע אינפורמטיבי וצבעוני בתוך נבכיה של תעשיית הקנאביס הרפואי – מהרופא המתאר את סגולות התרופה הטבעית, ועד לעישון הג’וינט שמוצג כמוצר רפואי לכל דבר.

גם זה בטח יעניין אותך
"זה רק צמח" - אם ובת יוצאות למסע אל עולם הקנאביס הרפואי
“זה רק צמח” – אם ובת יוצאות למסע אל עולם הקנאביס הרפואי

למרות האור החיובי בו מוצג הקנאביס בספר, “ידו המכוונת” של הסופר דואגת להבהיר בכל שלב בתהליך כי התרופה מתאימה לשימושם של הזקוקים לה בלבד, ומחוץ לגבולות הרפואיים הקנאביס אינו מתאים לילדים.

מכירתו של הספר באינטרנט נתמכת על ידי ארגוני הורים שונים, המקדמים מודעות ציבורית לקנאביס בארה”ב. הוא זמין לרכישה תמורת 75 ש”ח.

2. “כשטווס מוצא עלה של גראס”

הספר השני בסדרת “עלילותיו של פיטר הטווס“, פרי עטה של הסופרת מורגן קארמן (Morgan Carman) מספר את סיפורו של טווס דכאוני במקצת, שמוצא עלה קנאביס בעת שיטוטיו ביער.

לאחר מציאת העלה, מראה אותו פיטר לשאר חיות היער (כולל שלישיית חזירים עם ראסטות יש לציין), שמספרות לו ולקוראים הצעירים אודות יתרונות וסגולות נוספות של הצמח המופלא.

"כשטווס מוצא עלה של גראס" - טווס דכאוני מגלה את צמח הפלאים, ואפילו יש כאן חזירים עם ראסטות
“כשטווס מוצא עלה של גראס” – טווס דכאוני מגלה את צמח הפלאים, ואפילו יש כאן חזירים עם ראסטות

הספר ניתן לרכישה דרך אפליקציות לקריאת ספרים כמו ‘Kindle’ ו-‘PaperBack’ במחיר התחלתי של 20 ש”ח.

3. “סטיב הבואש מספר: מי צורך קנאביס”

אחד הספרים המומלצים ביותר על ידי בלוגרים אמריקאיים, מספר את סיפורו של “סטינקי סטיב”, הבואש הירוק שאמור ללוות את הילדים במסע ההסברה שכולל עובדות כלליות ודגשים מיוחדים לבטיחות.

"סטינקי סטיב" מסביר לנו למה סבתא מגדלת בחדר, אבא עושה דאב, ולמה צרכני הפנאי מעשנים בכלל
“סטינקי סטיב” מסביר לנו למה סבתא מגדלת בחדר, אבא עושה דאב, ולמה צרכני הפנאי מעשנים בכלל

הספר מיועד גם לקהל המטופלים החוששים מהטיפול בקנאביס, לא אוהבים אותו או אפילו מתנגדים לו, והוא כולל גם פרק של הסברים ותשובות לקהל ההורים. מלבד זאת, הוא היחיד שכולל התייחסות לקהל צרכני הפנאי שאינם עוסקים באספקטים הרפואיים בהכרח.

“סטינקי סטיב” היא סדרה של 5 ספרים חינוכיים בכיכובו, המיועדת להסבר והדרכה על כל האספקטים של השימוש בקנאביס.

בין שאר הכותרים בסדרה: “למה אבא עושה דאב?”, “למה סבתא מגדלת גראס?” ואפילו “נורמליזציה של צרכני פנאי”. כל אחד מהספרים בסדרה ניתן לרכישה במחיר של 40 ש”ח.

ראו עוד:
“הגידול הראשון שלי” – ערכות גידול קנאביס לילדים
לנגב את הריר: ספר הפרחים הגדול

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר