לימודים גבוהים: סטודנטית משתמשת בוואפורייזור בזמן שיעורים

ליסה קירקמן, סטודנטית לתקשורת במכללת SAIT המחזיקה באישור קנאביס רפואי, מתעקשת לצרוך את התרופה שלה בזמן השיעור. לא כולם מרוצים מהעניין אבל ליסה מתעקשת: “זו התרופה שלי ומותר לי לצרוך אותה בדומה לכל תרופה אחרת.”

ליסה קירקמן
ליסה קירקמן

כשבידה אישור רשמי להחזקה ושימוש בקנאביס רפואי מטעם משרד הבריאות הקנדי, נוהגת ליסה קירקמן, סטודנטית לתקשורת במכללת SAIT, לשאוף את אדי המריחואנה באופן חוקי ברחבי הקמפוס ובזמן שיעורים. “יש לי רשיון ומותר לי לעשן בכל מקום המוגדר כאזור עישון (סיגריות),” מספרת ליסה. “אם אני משתמשת בוואפורייזור (מאדה), אני יכולה לעשות זאת איפה שאני רוצה ברחבי הקמפוס, כל עוד זה לא מפריע לאף אחד.”

ראו: על וואפורייזורים מומלצים ויתרונות האידוי

קירקמן היא דמות מוכרת בעולם הקנאביס. היא עורכת במגזין הקנאביס ‘Skunk‘, אקטיביסטית מוכרת למען לגליזציה וכעת גם סטודנטית לתקשורת. “המצב הבריאותי שלי אינו מאפשר לי ליטול תרופות מרשם רגילות,” היא מספרת. “כשאני בלימודים ומזג האוויר טוב, אני יוצאת לעשן ג’וינט בחוץ. אבל אם יש מזג אוויר חורפי, אני נשארת בכיתה ומשתמשת בוואפורייזור שלי.”

קירקמן גם פירסמה בעבר ספר שכתבה ונקרא “מדריך הסקס לחובבי המריחואנה“, שכשמו כן הוא – מדריך את קוראיו כיצד להשתמש במריחואנה לצורך שדרוג החוויות המיניות. את הספר ניתן להשיג ב’אמזון’ והוא זמין לרכישה בעבור 12$ דולר (קישור לרכישה. אנחנו כבר הזמנו!). בנוסף כתבה קירקמן את הספר “Happy Buds” (חברים טובים), מדריך לשימוש נכון בזני קנאביס שונים ומידת התאמתם לאירועים שונים בחיים.

סקס ומריחואנה - שילוב קלאסי
סקס ומריחואנה – שילוב קלאסי

קירקמן אמנם מקבלת תגובות אוהדות מחלק מחבריה לספסל הלימודים, אך השימוש בוואפורייזור במהלך שיעורים, מעורר את זעמם של חלק מן המורים והסטודנטים במכללה.

“היה מורה אחד שפשוט הורה לי להפסיק להשתמש בוואפורייזור במהלך שיעורים,” סיפרה. “מורה אחר היה נחמד יותר והמתין עד לסוף השיעור כדי לגשת אליי. הוא דאג שמא האדים יישארו בכיתה וישפיעו על שאר התלמידים בניגוד לרצונם.”

גם בקרב הסטודנטים יש רבים שנרתעים מהתנהגותה של קירקמן. “אני לא חושב שמה שהיא עושה זה הוגן,” סיפר אחד מחבריה לכיתה שסירב להזדהות בשמו. “יש כאן אנשים שמנסים להפסיק את צריכת המריחואנה שלהם, או כאלה שפשוט לא מעוניינים לשמוע על זה. זה די מציק שהיא עושה את זה ככה בפומבי ודוחפת את העשן שלה בתוך הכיתה כל יום כל היום.”

ליסה מאדה קנאביס בזמן שיעור

מוניקה הנדרסון, חברה לכיתה, מעט יותר מבינה. “זה לא מפריע לי באופן אישי,” היא מספרת. “אבל אני כן חושבת שזה יהיה מכובד יותר למצוא דרכים אחרות לצריכת התרופה מבלי שתשפיע על כל הסטודנטים בכיתה.”

קירקמן מסבירה את עצמה בכך שהיא נמצאת תחת לוח זמנים מוסדר ושעליה לקחת את התרופה שלה בהתאם למרשם ממש כמו כל תרופה אחרת. “חשוב שאנשים יבינו את ההבדל בין עישון לאידוי,” היא אומרת. “אידוי לא יוצר עשן. זה לא שאני יושבת בכיתה ומדליקה ג’וינט או באנג.”

“כך או כך, הם לא יכולים לאסור עליי לצרוך את התרופה שלי,” היא מסכמת. “פתרון טוב יהיה אם פשוט יתנו לי חדר מאוורר בו אוכל לאדות את התרופה שלי בשקט.”

סיפורה של קירקמן הגיע השבוע גם לחדשות CBC בטלוויזיה:

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר