“צייד הזנים” פרנקו לוחה – מת בגיל 42

עולם הקנאביס באבל: פרנקו לוחה, אחד מצמד ‘ציידי הזנים’ המפורסם, הלך הבוקר (ג’) לעולמו כשהוא בן 42 בלבד. סיבת המוות טרם ידועה, אך שמועות מדווחות על הידבקות במלריה.

פרנקו לוחה (Franco Loja), יליד איטליה, ואריאן רוסקם (Arjan Roskam) יליד הולנד, הם בשנים האחרונות מהסמלים המוכרים ביותר בעולם הקנאביס הבינלאומי, המופיעים כמעט בכל אירוע או תחרות קנאביס גדולים.

השניים התפרסמו בעיקר בעקבות סדרת סרטים דוקומנטריים (כולם זמינים לצפייה כאן) שהפיקו בשם “לוכדי הזנים” או “ציידי הזנים” (Strain Hunters), במהלכם תרו במדינות שונות ברחבי העולם בחיפוש אחר זני קנאביס מקומיים וזני מורשת – במטרה להכליאם (ברידינג) עם זנים אחרים ולפתח זני קנאביס חדשים.

פרנקו ואריאן ניהלו את חברת הזרעים המפורסמת “גרין האוס סידס” (Green House Seeds), הנחשבת לאחת המובילות בעולם בתחומה ושזכתה בשלל פרסים יקרי ערך בתחרויות בכל העולם. לחברה יש גם סניפי קופישופס ברחבי העולם, כולל באמסטרדם ובברצלונה, הנחשבים לפופולריים ביותר.

הבוקר (ג’, שעון ישראל) הכתה את עולם הקנאביס תדהמה כשבאתר החברה פורסמה הודעה מיוחדת בה דווח כי פרנקו, חצי מצמד הקנאביס המפורסם וה’ברידר’ הראשי של החברה, הלך לעולמו בטרם עת כשהוא בן 42 בלבד.

בהודעה נכתב כי “פרנקו הוא אייקון שעזר לשנות את חייהם של רבים כל כך. הוא יחסר כאח, אב, בן, חבר והרבה יותר מכך”.

פרנקו לוחה
פרנקו לוחה

לצד ההודעה מופיע ציטוט מפורסם של פרנקו: “קנאביס הוא התשוקה שלי, הלחם שלי, הבית שלי. אני מרגיש שזוהי חובתי לוודא שהצמח המופלא הזה יישמר ויהיה בשימוש. אני מעשן, אני מגדל, אני ברידר ולוכד זנים לכל החיים.”

הסיבה למותו של פרנקו טרם פורסמה, אך חלק מהשמועות מספרות על כך שנדבק במחלת המלריה בעת אחד הביקורים בארצות אפריקה בחיפוש אחר זני קנאביס מקומיים, כשטיפל בילד קונגולזי חולה מלריה בעזרת CBD.

פרנקו לוחה
פרנקו לוחה בשדה קנאביס
פרנקו לוחה
פרנקו לוחה באחד ממסעות “לוכדי הזנים”
פרנקו לוחה
פרנקו לוחה בשדה קנאביס

פרנקו לוחה
פרנקו לוחה
פרנקו לוחה
אריאן רוסקם ופרנקו לוחה: לוכדי הזנים

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר