טוען...

לגליזציה בקולורדו: התמונה שתיכנס לספרי ההיסטוריה

התמונה שתיכנס להיסטוריה: תמונתו של שון אזריטי, לקוח הקנאביס החוקי הראשון בארה”ב, הפכה לויראלית ברשת.

העולם כולו צפה בעניין רב בדיווחים מיום פתיחת חנויות הקנאביס החוקיות הראשונות בארה”ב, שנפתחו השבוע בקולורדו עת כניסתם של חוקי הלגליזציה החדשים לתוקפם לאחר 80 שנות איסור. המכירה הראשונה אורגנה מראש, כך שהלקוח הראשון שיירשם בספרי ההיסטוריה לתמיד, יהיה שון אזריטי, לוחם לשעבר בצבא האמריקני אשר שירת בעיראק וסובל מפוסט טראומה.

על אף שבקולורדו ישנה תכנית קנאביס רפואי המוסדרת בחוק, פוסט טראומה – ממש כמו בישראל – אינה נכללת ב’רשימת ההתוויות’ המזכות ברשיון שימוש. כעת, למרות שחוקי הלגליזציה החדשים נתפסים כעניין לסטלנים, הם מקלים במיוחד על אלו הסובלים מתופעות בריאותיות ונפשיות שונות בדומה לאלו של אזריטי, אשר אינם צריכים עוד “לבקש רשות” מהמדינה.

תמונתו של אזריטי בעת שהוא רוכש את הקנאביס החוקי הראשון בארה”ב הפכה לויראלית ברשת וכפי הנראה תירשם בספרי ההיסטוריה כתמונה המייצגת של תחילת מהפכת הלגליזציה בארה”ב ואולי גם בעולם כולו.

שון אזריטי
שון אזריטי – לקוח הקנאביס החוקי הראשון בארה”ב

אמש פרסמה הגרפיקאית ג’ני סטאוט את הפרשנות המבדרת שלה לתמונה של אזריטי ובתוך שעות בודדות הגיע הציור לעמוד הראשי של אתר reddit. משם הדרך למחשבים אישיים בכל העולם היא קצרה ביותר…

“צפיתי בדיווח על הרכישה החוקית הראשונה של מריחואנה בארה”ב והדבר הראשון שקפץ לעיניי היה פרצופו של שון,” מספרת סטאוט. “אלוהים, זה היה מדהים. הצילום הצליח להציג את כל הרגשות השונים שהובילו לרגע הזה. הרגשתי מחוברת להבעה שלו ולא יכולתי שלא לצייר אותו מיד. זה בער בי כל כך. מעולם לא “שמתי” משהו על הנייר כל כך מהר…”

בציור מוצג שון בחיוך קורן מאושר ומאחוריו נכתב “אחד מריחואנה בבקשה”.

שון אזריטי - ציור

בינתיים, כבר אחרי יום אחד של לגליזציה, דיווחו חנויות הקנאביס שנפתחו עד כה בקולורדו על רווחים של למעלה ממיליון דולרים סה”כ. על פי הערכות יגיע הסכום לכ-600$ מיליון דולר בשנה.

צפו בדיווח:

ראו גם: ג’ורג’יה טונס: קריקטורות קנאביס ולגליזציה
ראו גם: אמן מצייר תחת השפעת LSD
ראו גם: אשה מציירת את עצמה תוך כדי טריפ LSD
ראו גם: Blow Job – ציור בעשן קנאביס

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר