לא, פיליפ מוריס לא מתכננת לשווק סיגריות מריחואנה…

במהלך הימים האחרונים פורסמו באתרים מסויימים ציטוטים מתוך כתבה על כך שחברת הסיגריות הענקית, “פיליפ מוריס”, מתכוונת למכור סיגריות מריחואנה בקופסאות ירוקות. גם כאן, כמו בדיווח על ההרוגים בקולורדו בעקבות הלגליזציה, מדובר באתר סאטירי המפרסם ידיעות מזוייפות.

אתר Abril Uno (“אחד באפריל”) פירסם במהלך השבוע כתבה שהצליחה להפוך ויראלית במיוחד ברשת. על פי הכתבה, חברת “פיליפ מוריס”, ענקית הסיגריות, מתכוונת להתחיל למכור סיגריות מריחואנה שתשווקנה תחת הלוגו “M”.

כפי שמסגיר שמו של האתר – “האחד באפריל” – מדובר באתר סאטירי אשר נוהג לפרסם ידיעות מזוייפות כגון חלליות רדומות ששולחות מסרים מחייזרים, השקות של אייפאדים מיוחדים לבתי שימוש ועוד שלל רעיונות פרי מוחם של הכותבים.

בדיווח באתר הסאטירי
בדיווח באתר הסאטירי

הכתבה האחרונה שפורסמה באתר השבוע, דיווחה על כך שסגן נשיא השיווק של “פיליפ מוריס” אמר כי החברה שקלה בעבר את הרעיון לשווק קנאביס, אך רק לאחר הלגליזציה הם החליטו ללכת על זה סופית.

עוד פורסם כי החברה מתכננת להתחיל למכור את המותג החדש “M” כבר החל מחודש ינואר 2015. על פי הדיווחים, מניות פיליפ מוריס זינקו מ-83 דולר למנייה ל-998 דולר בעקבות הפרסום

כמו בדיווח על ההרוגים בקולורדו לאחר הלגליזציה, גם כאן נפלו רבים בפח, שיתפו את הכתבה ברשת ואף ציטטו דיווחים מתוכה.

אך האמת היא שלא מדובר ברעיון מופרך לחלוטין – כפי שהוצג גם בפרק הסיום של הסדרה Weeds:

לפני כשנה פרסמנו כאן על תהיות שעלו בנושא זה ואת תגובותה של ‘פיליפ-מוריס’ לשאלה בנושא. “המדיניות שלנו קובעת שאנו לא מגיבים להשערות בנוגע לתכניות עסקיות עתידיות. חברות הטבק תמשכנה לעסוק בייצור ושיווק מוצרי טבק,” אמר ביל פלפס, דובר החברה.

בריאן האטשל, דובר חברת הטבק השנייה בגודלה בארה”ב ‘ריינולדס אמריקן’, יצרנית “קאמל”, “פאל-מאל” ועוד, היה פחות מסתורי. “לחברת ‘ריינולדס אמריקן’ אין תכניות לייצר או לשווק מוצרי קנאביס באף אחת מהמדינות המדוברות (וושינגטון וקולורדו),” אמר. “זה לא חלק מהאסטרטגיה שלנו.”

ראו: שרת המשפטים של שוודיה פרסמה הדיווח על ההרוגים בקולורדו

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר