לא, עדיין לא נמצאה מריחואנה בחלל

בימים האחרונים מוצפות הרשתות החברתיות בדיווחים על כוכב לכת שנתגלה על ידי נאס”א ובו גידולי מריחואנה לרוב. דיווח זה, כמו דיווח נוסף על מטאוריט מהחלל עליו נמצאו שרידי מריחואנה – שניהם מזוייפים לחלוטין ופרי המצאתם של אתרים סאטיריים. גם הדיווח על הקנאביס הרפואי שמקבל מזכיר המדינה האמריקני ג’ון קרי – מפוברק לחלוטין.

במהלך שנות קיומו של האינטרנט נפתחו אתרים סאטיריים המפרסמים דיווחים מומצאים לחלוטין כאילו היו אמת לאמיתה. האתרים מעוצבים כאתרי חדשות לכל דבר ומי שאינו מעורה בפרטים עלול לחשוב שמדובר כן באתרי חדשות אמינים. כך פועלים למשל האתרים ‘worldnewsdailyreport.com’, ‘nationalreport.net’, ‘dailycurrant.com’, ‘notallowedto.com’, ‘newswatch28.com’ ועוד רבים…

בימים האחרונים קשה לפספס את הדיווחים ברשתות החברתיות על גילויים חדשים בתחום הקנאביס, כשבין השאר מפורסמים לכל עבר קישורים לדיווחים על כך שנאס”א, סוכנות החלל האמריקנית, גילתה לא פחות מכוכב לכת שלם מלא צמחי מריחואנה.

דיווח נפוץ נוסף הוא על גילויו של חלק ממטאוריט שנפל מהחלל ובו נמצאו שרידי מריחואנה. הדיווח השלישי, המציין כי מזכיר המדינה של ארה”ב, ג’ון קרי, קיבל רשיון קנאביס רפואי על כאבים ברגל – אף הוא מזוייף לגמרי.

“נתגלה כוכב לכת מלא מריחואנה”

הדיווח המזוייף והכי פחות אמין מבין הדיווחים, הוא זה שמספר על גילוי של כוכב לכת חדש, שמו Kepler-X69X, שנחשף על ידי סוכנות החלל האמריקנית נאס”א.

כוכב לכת מלא מריחואנה?

על פי הדיווח, שפורסם באתר newswatch28.com, מנהל המחלקה האסטרופיזיקאית של הסוכנות דייויד שרבונאו, אמר כי “הגילוי של הכוכב הוא צעד חשוב בדרך למציאת כוכבים כמו כדור הארץ” וכי “בכוכב החדש יש מריחואנה עם רמות THC הגבוהות עד 6000% מאלו שנמצאות בכדור הארץ.”

כמובן שכוכב כזה לא קיים, וגם אסטרופיזיקאי בשם הזה מעולם לא נולד.

“נמצא מטאוריט עם שרידי מריחואנה”

הדיווח הנפוץ השני – והמזוייף לחלוטין כמובן – מספר על מטאוריט שנתגלה בשנת 2010 במדבר נוואדה, בארה”ב, ועליו נמצאו לאחרונה שרידים של THC, החומר הפעיל בקנאביס.

נמצאה מריחואנה בחלל?

“חוקרים מאוניברסיטת הוואי גילו חלקי מטאוריט ובהם נמצאו שרידי THC,” סיפר לכאורה האסטרופיזיקאי ג’יימס האן לאתר worldnewsdailyreport.com. “הגילוי של מטאוריט מלא ב-THC ישפיע מהותית על מדע האסטרוביולוגיה,” הוא טען על פי הדיווח.

כמובן שאין ולא היה מטאוריט כזה ושמו של האסטרופיזיקאי הוא מומצא לחלוטין. באתר נוסף שפירסם את הסיפור הזה גם כן, מופיע בין השאר גם סיפור על צעיר שמת ממנת יתר של מריחואנה – דבר שהוא בלתי אפשרי כידוע.

“ג’ון קרי מטופל בקנאביס רפואי”

על אף שכבר דווח על נשיא אמריקני אחד שנהנה מקנאביס כטיפול רפואי (ג’ון קנדי, ראו כאן), הדיווח האחרון על כך שג’ון קרי, מזכיר המדינה האמריקני, מקבל קנאביס רפואי בעקבות ניתוח שעבר ברגלו – הוא כמובן מזוייף לחלוטין.

ג'ון קרי

הדיווח, שפורסם באתר הסאטירי NationalReport, טוען כי קרי בן ה-71 נפצע בשבוע שעבר ברגלו במהלך טיול אופניים שערך בהרי האלפים הצרפתיים, קיבל רשיון שימוש בקנאביס רפואי מרופאיו בבוסטון, ארה”ב.

על פי הדיווח קרי קיבל לא פחות מ-85 גרם קנאביס לטיפול בכאביו וכי האחות המטפלת סיפרה כי היא “מקווה שקרי לא יעשן יותר מדי כי הוא גם ככה די מסטול”.

קרי אמנם אכן נפצע בטיול אופניים באלפים, אבל ממש לא ביקש וגם לא קיבל רשיון רפואי לשימוש בקנאביס.

ראו עוד:
צפו: עציץ מריחואנה, זרעים וג’וינט נשלחו לראשונה לחלל

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר