לא ייאמן: צעיר עומד למשפט פלילי על 0.09 ג' מריחואנה

בעוד חודש יגיע אריאל, צעיר בן 22 מצפון הארץ, לבית המשפט בעכו בכדי להישפט בגין החזקה של פחות מעשירית הגרם של סם מסוכן מסוג מריחואנה. "לא האמנתי למראה עיניי כשפתחתי את המעטפה ובה ההזמנה למשפט," הוא אומר.

בתחילת השבוע דווח כי בעקבות פרשת הסמים והמפורסמים, הודיעו גורמים בכירים במשטרה כי בכוונתם להורות על הפסקת רדיפת צרכני הקנאביס בישראל – הודעה שבאה כחצי שנה לאחר שמפכ"ל המשטרה, רנ"צ יוחנן דנינו בכבודו ובעצמו, אמר כי "לא מעניין אותי מי שמעשן ג'וינט במרפסת".

רשויות האכיפה כנראה לא שמעו את החדשות, שכן בעוד פחות מחודש יגיע אריאל, צעיר בן 22 מיישוב בצפון הארץ, אל בית המשפט בעכו, בכדי להישפט בגין החזקת סמים מסוכנים. זאת לאחר שבמהלך חיפוש ברכבו בקיץ 2013 מצאו שוטרים פחות מעשירית הגרם של סם מסוג מריחואנה, או ליתר דיוק: 0.0953 ג'.

הזמנה למשפט על החזקת מריחואנה

"לפני כ-10 חודשים, בצהרי יום שישי קיצי, נסעתי לביתי במושב בצפון בכדי להתכונן לארוחה המשפחתית, כאשר לפתע ראיתי מחסום משטרתי ובו חמישה שוטרים," הוא מספר. "אחד השוטרים סימן לי לעצור ותוך שניות כבר ראיתי איך הם הופכים לי את האוטו בחיפוש אחר סמים."

"עקרונית אני תמיד דואג להחביא את הפרחים או החשיש במקום מוצנע כדי להימנע מסיכונים מיותרים, אך מאחר ועוד באותו בוקר סיימתי את כל מה שהיה עליי, לא דאגתי בכלל מהחיפוש וכשהשוטר שאל אם הוא יכול לחפש ברכב, אמרתי לו שכן," הוסיף.

אריאל, שבאותם ימים לא הכיר את החוק הקובע כי על שוטר להסביר על הזכות לסרב לחיפוש, היה בטוח שלא יימצא דבר. "אחד השוטרים שחיטט בחפציי מצא את הקופסה שבה אני נוהג להכין את הקססה לפני הגלגול ובתוכה פירורים קטנטנים. כל כך קטנים שבקושי רואים," אמר. "הסברתי להם שיום שישי היום ושאני בדרך לארוחה משפחתית, אמרתי להם שיקחו את מה שהם רוצים ושיעשו מה שהם צריכים לעשות, אבל שישחררו אותי. אבל הם התעקשו."

אותם פירורים, במשקל הבלתי נתפס של פחות מעשירית גרם, או ליתר דיוק 0.0953 גרם, הספיקו לשוטרים כדי לעכבו לחקירה. "נחקרתי במשך שעה, שחררו אותי ובזה חשבתי שנגמרה הפרשה המוזרה."

אריאל שכח לגמרי מהסיפור, עד שכעבור כמה חודשים התקשר אליו אביו וסיפר לו על מכתב שהגיע ובו הזמנה לדיון בבית המשפט. "ברגע הראשון לא הבנתי אפילו על מה המשפט אבל כשאמר לי שמדובר אישום החזקת סמים, מיד נזכרתי באירוע," הוא מספר.

בעוד חודש יגיע אריאל לבית המשפט בעכו כדי לתת את הדין בגין החזקת סם מסוכן מסוג מריחואנה במשקל של 0.0953 גרם.

"זוהי הפעם הראשונה שבה נתפסתי עם מריחואנה וכבר אני עומד למשפט," סיכם. "זה הפך לסיפור של החבר'ה, כולם צוחקים על הקטע הזה בכל ישיבה."

כעבור שבועיים מהדיווח הנ"ל התראיין אריאל ל'צינור לילה'.

צפו:

ראו עוד: בכירי עורכי הדין בחיפה: "תפסיקו לרדוף את מעשני הקנאביס"

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט