“לא אוכל לחיות עם עצמי”: שופט שיחרר חולה שגידל מריחואנה

חולה סרטן בן 65 מבריטניה נתפס מגדל מריחואנה בביתו בפעם השנייה, אך השופט סירב להטיל עליו עונש מאסר כפי שקובע החוק. “לא אוכל לחיות עם עצמי,” הסביר.

ג’ונתן ייטס, 64, חולה סרטן מהעיר גלוסטר שבאנגליה, נתפס מגדל 36 שתילי מריחואנה בביתו שוב, לאחר שנתפס כבר בשנת 2011. לטענתו הקנאביס הוא משכך הכאבים הטוב ביותר שהוא מצא ולכן צורך אותו בניגוד לחוק.

על פי הדיווח באנגליה, במהלך משפטו, שנערך אתמול (ה’), הודה ייטס בחשדות נגדו, אך להפתעתו השופט הרחמן בחר שלא להטיל עליו עונש מאסר, ואפילו לא לדחות את המשפט למועד מאוחר יותר. במקום זאת שיחרר השופט את ייטס לביתו והטיל עליו עונש מאסר על תנאי למשך 12 חודשים בלבד.

“אתה מבין שבאופן עקרוני היה עליי לשקול עונש מאסר וייתכן ואף הייתי מחוייב להטיל עונש שכזה,” הסביר השופט. “אבל אני לא אוכל לחיות עם עצמי, זה לא יהיה אנושי. זה יהיה יום עצוב אם בית המשפט יאבד את אנושיותו ואת רחמנותו בעת שהיא נדרשת.”

על אף העונש הקל הדגיש השופט כי הוא אינו מתכוון שהחלטתו תתפרש כנתינת אור ירוק לגידול קנאביס וכי מדובר במקרה חריג ויוצא דופן. “המקרה שלך בהחלט חריג ויוצא דופן ואני שולח אליך את התמיכה והסימפתיה שלי,” סיכם.

צפו: סוחר הסמים הפתיע את השופט: “קוראים לי קוקאין”
ראו גם: שופט ביטל משפט נגד סוחר מריחואנה כי “האיסור על קנאביס מנוגד לחוקה”
ראו גם: נאשם בהחזקת 37 גרם מריחואנה – זוכה בגלל חיפוש לא חוקי

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר