לאור החלטת השרים: תומכי הקנאביס מתארגנים להפגנה

דחיית הצעת החוק לאי הפללה על ידי ועדת השרים הציתה את האש הציבורית בקרב אלפי צרכני קנאביס ותומכי חופש הפרט, שהחלו להתאגד לקראת אירוע המחאה השנתי שייערך בירושלים ב-20 באפריל. "ההפגנה פונה לכל האזרחים, בין אם צרכני קנאביס או לא," מבהירים המארגנים.

ציבור צרכני הקנאביס בישראל ספג אתמול מכה כואבת בעקבות דחיית הצעת החוק לאי הפללה בוועדת השרים לחקיקה. כעת, לאחר שנואשו מהפוליטיקאים, מתאגדים צרכני קנאביס ותומכי לגליזציה להפגנה, אירוע המחאה השנתי 'פיקניקנאביס 2016' – שייערך בחודש הבא.

הידיעה אודות דחיית ההצעה זכתה למאות שיתופים ותגובות ברשתות החברתיות. מרבית הגולשים הביעו ייאוש מוחלט מ"הדרך המקובלת" בה מעורבים הפוליטיקאים השונים, ורק מעטים הביעו אופטימיות לגבי הפעם הבאה בה תוגש הצעת החוק או אחרת דומה לה.

עשרות אלפי מוזמנים: "מביאים את הלגליזציה בעצמנו"

על רקע כישלון הליך החקיקה הרגיל, גולשים רבים קוראים כעת להשתתפות המונית באירוע 'פיקניקנאביס' (דף האירוע בפייסבוק), שייערך בגן הוורדים מול הכנסת ב-20 לאפריל (יום ד') בשעה 16:20. האירוע המחאתי מתקיים במטרה להבהיר לנבחרי הציבור שהעם עצמו תומך בשינוי חקיקה אמיתי ובלגליזציה מלאה של צמח הקנאביס, כך לדברי המארגנים.

פיקניקנאביס 2016
פיקניקנאביס 2016 (מתוך דף הפייסבוק של האירוע)

עד כה יותר מ-1,100 משתתפים אישרו את הגעתם להפגנה, וכ-1,200 נוספים הביעו עניין בהצטרפות. רשימת המוזמנים לאירוע עומדת כבר על 23 אלף מוזמנים, שרבים מהם צפויים להגיע מבלי לאשר הגעתם בפייסבוק עקב חשש מהמשטרה.

"ועדת השרים הראתה לנו פעם נוספת שמבין המחוקקים אין על מי לסמוך, ולכן יש לקחת את הנושא לידיים פעם נוספת," מסביר פעיל הלגליזציה עמוס סילבר, מיוזמי האירוע ומי שהיה שותף גם באירוע 'ליל הבאנגים' שנערך ב-2014. "אנחנו הולכים להצביע ברגליים, ואם כל עשרות אלפי המוזמנים יגיעו, אנחנו מביאים את הלגליזציה בעצמנו הלכה למעשה."

פיקניקנאביס 2016 - גן הורדים בירושלים
ההזמנה לאירוע

בשונה מהאירוע הקודם, הפעם אין קריאה ספציפית להתריס בפני המחוקקים באמצעות עישון ציבורי, או אפילו להגיע לאירוע עם קנאביס בפועל. המטרה היא לאגד לא רק את קהל התומכים בעישון חופשי אלא גם את האזרחים שאינם מעשנים אך תומכים בחופש. האירוע יסוקר במלואו על ידי צוות של המגזין וישודר בשידור חי כאן באתר – פרטים נוספים בהמשך.

השרים המתנגדים הוזמנו לאירוע

כחלק ממאמצי ההסברה והפצת המידע שמבצעים בימים אלו פעילים רבים לקראת ההפגנה, הוזמנו לאירוע הגדול גם 4 השרים שהתנגדו להצעת החוק בוועדה שנערכה אמש: יריב לוין, יעקב ליצמן, דוד אזולאי וזאב אלקין – שקיבלו הבוקר הודעה עם הזמנה רשמית לאירוע מטעם המארגנים.

ארבעת השרים שהתנגדו להצעה החוק והביאו לדחייתה בוועדה
ארבעת השרים שהתנגדו להצעה החוק והביאו לדחייתה בוועדה

לדבריו של עמוס ופעילים אחרים עמם שוחחנו נוכחותם של השרים הללו או כל דמות רשמית אחרת באירוע תהיה תוספת מצוינת, אך היא אינה חיונית בפועל מכיוון שהם "לא חלק ממנגנון החקיקה האזרחית" שמנסה האירוע לקדם לדבריהם.

"אירוע הפיקניקנאביס לא נועד לשכנע שר או ח"כ כזה או אחר, או בכלל לפנות אל המחוקקים או הפוליטקאים," מסביר פעיל הלגליזציה הירושלמי רון שריד, "האירוע נועד ופונה אל האזרחים – כל האזרחים, בין אם הם צרכני קנאביס או לא. זה החופש שלנו, של כולנו, וזו ההזדמנות שלנו להגיד שעל החופש שלנו אנחנו לא מוותרים."

לחצו לאישור השתתפות באירוע

ראו עוד:
אקטיביסט שולח מיליון זרעי קנאביס בחינם
תומכי קנאביס מתארגנים לעישון מחאתי מול הבית הלבן

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט